anlira
08.03.13,23:43
Dobrý deň,

som po operácii karpálneho tunela. Absolvovala som rehabilitáciu a následne vyšetrenie EMG. Neviem, čo si mám myslieť o výsledku operácie, keď v zdravotnej dokumentácii mám napísané:"Nález po operácii výrazne zhoršený ako pred operáciou." III. skupina (najhoršia).

S týmto výsledkom som išla k neurochirurgovi, ktorý ma operoval. Tváril sa akoby nič. Navrhol mi reoperáciu s tým "že pôjdeme trochu hlbšie" a budem v celkovej anestéze, lebo bolesť nevydržím a poležím si v nemocnici zo tri dni.
Myslím si dve veci - buď operáciu nevykonal správne neurochirurg, alebo sú tam zrasty a tlačia ešte viac na nerv.
Máte niekto takúto skúsenosť? Čo mi odporúčate?
Vopred srdečná vďaka za odpoveď!
lujza.j
09.03.13,07:39
anlira
09.03.13,08:37
Som po operácii, nie pred ňou. Reoperácia je opakovaná operácia. Tieto témy som si prečítala, preto som zadala túto otázku. Ale aj tak Vám ďakujem za odpoveď!
mareko
12.03.13,08:18
Istotne choď na konzultáciu k inému neurochirurgovi (pochopiteľne aj do nej nemocnice, najlepšie do iného mesta). Uvidíš, aký bude mať na celú vec názor, lebo reoperácia a prípadné ďalšie pokašľanie by mohli mať pre teba fatálne následky.
Andy Kralik
12.03.13,09:28
..reoperácia a prípadné ďalšie pokašľanie..
Operácia nemusí byť nevyhnutne "pokašľaná"... Niekedy napriek správnemu postupu sa zlepšenie dostaviť nemusí. Ľudský organizmus nie je auto, kde stačí len vymeniť náhradné diely. Ale konzultácia u iného chirurga určite nezaškodí...
kaivorus
13.03.13,06:22
Pre Andyho Králikaa ostatných:

Súhlasím , ľudský organizmus nie je auto...

Dajme mu však to čo si ľudský organizmus vyžaduje m a dajme s neho preč to , čo nepotrebuje...
Nedovoľme , aby sme dávali do svojho organizmu to , čo spôsobuje problémy.
Nie to čo chutí musí byť aj správnem,...a následne po troch či štyroch dňoch máme problémy...
Nie to čo mám rád / pri zatoxikovaných receptoroch.../ musí organizmus chcieť...
Je nutné sa zaoberať tým, čo je správne a nesprávne pre ten ktorý organizmus.
Takto som si vyšpecifikoval aj potrebné potraviny pre rôzne potreby organizmu, a tým som si aj ja "spružnil" kolagénové štruktúry, a karpálny tunel nemusel byť operovaný..., špecialne masáže, vtieranie špeciálnych prostriedkov do bolestivých miest, atď..