jozef.xs
10.03.13,18:20
Dobry den,potrebujem poradit: Mam sestru 33 rocnu,ktora sa lieci na paranoidnu schizofreniu od 18 rokov.Uzivala rozne NEUROLEPTIKA(moditen,leponex,solian)ktore boli vysadene kvoli neziaducim ucinkom ako napr.leukopenia,vylucenie prolaktinu.Choroba sa opakuje kazde 2-3 roky a sestra potrebuje znova hospitalizaciu na 2 mesiace.Naposledy uzivala a uziva olanzapín ZYPREXA 25mg a ABILIFY 22mg(denna davka),bola naposledy 10.1.2013 hospitalizovana a liecena ELEKTROKONVUZIVNOU terapiou-elektrosoky mala ich 8.stav sa jej zlepsil po mesiaci,po elektrosokoch boli vylucena liecba tabletkami olazapina ZYPREXA a nahradena injekcnou formou olazapinu ktory sa mal podavat kazde 2 tyzdne.Po tyzdni bola prepustena z nemocnice,ale stav sa jej rapidne zhorsil tak za 3 dni musela byt znova hospitalizovana.Stav sa jej nezlepsujea doktori ako keby vycerpali vsetke moznosti.
Potrebujem poradit nejaku dobru PSYCHIATRICKU LIECEBNU na Slovensku alebo Cechach ktora jej pomoze. Za odpovede vopred dakujem.
jozef.xs
10.03.13,17:36
Moj E-mail jovan3@atlas.sk mozte mi napisat ak viete pomoct.
korela
10.03.13,20:34
Neodporúčam liečebňu, ale dovolím si posunúť tento zdroj.
Neviem, ako ste naklonení k tzv. alternatívnej medicíne. Kedysi sa ani inak neliečilo.
http://www.badatel.sk/kpm/schizofrenia-moja-skusenost/
Ešte je možnosť cez Tradičnú čínsku medicínu a verím, že ciest by sa našlo i viac.
Veľa úspechov pri liečbe.
korela
10.03.13,20:48
Nechcem vám zasahovať do osudu, nemáme v rodine žiadnu skúsenosť s liečebňami tohto druhu, ale ak už treba ísť do liečebne, tak podľa mňa tam, kde dlhé roky pôsobil MUDr. Teodor Rosinký.
Veľké Zálužie pri Nitre.
Skúste tu získať ešte osobné referencie od iných poraďákov.
Ja mám od psychológa pomerne čerstvú informáciu iba jednu a síce, na ktorom nemocničnom psychiatrickom oddelení v Bratislave by sa nemal nechať pacient hospitalizovať.