wlladko
10.03.13,21:04
Potrebujem do domácnosti kúpiť vysávač. poraďte, aké máte skúsenosti a aký by ste si kúpili Vy...cena investície cca 100 eur.
Díky...
pepsikova
10.03.13,20:19
..no, pri sume, ktorú plánuješ investovať do vysávača, teda 100€, sa hádam nie je o čom baviť...do stovky kúpiš aj dobrý, aj šít...smiešna suma,ale ak potrebuješ len raz za týždeň prebehnúť dom, stačí aj za stovku...ak máš psa, mačku, malé deti, veľké deti, tak radšej investuj viac a kúp so roombu...vysáva sama a ešte s tebou aj podebatí...a tiež ju treba občas vyprázdniť,ale robí sama...
lujza.j
10.03.13,20:20
sa dalo pokračovať au tu..... http://www.porada.sk/t14981-aky-vysavac.html
KEJKA
10.03.13,22:55
mám roombu, ale už mi odchádza batéria. za 20 min vykrikuje že treba nabiť, ani sama "netrafí" do stanice.
no a na niektoré vysávanie treba aj vysávač - ja som svoj dala dcére a teraz by som volila "bezsáčkovy"
http://www.alza.sk/search.htm?exps=bezs%C3%A1%C4%8Dkov%C3%BD%20vys%C3 %A1va%C4%8D
akurát neviem, ktorý vybrať.
Isto chcem s nastaviteľným výkonom - sacou silou.
erik555
11.03.13,12:57
Bezsackovy? No neviem, ake su technicky teraz nove generacie bezsackovych (cyklonovych) vysavacov, ale myslim si, ze je to stale este o cyklonovych filtroch a to potom nie je bezudrzbova robota! ;) Pravdu povediac, je to viac spinava, ako do sackov...
lujza.j
11.03.13,13:27
Bezvreckový uz nikdy....mam novy...vysavam so starym sačkovym.....pre tu udržbu ako je pisane vyssie....hnus....radsej zaplatim za sacok....ale kazdemu vyhovuje nieco ine...keby som isla stavat dom jednoznačne centralny vysavač.....
amoo
13.03.13,17:09
iba chcem upozorniť aj na fakt že dnes kúpiť domáci elektrospotrebič, ako mačku vo vreci, na dva roky a potom potopa
mnohý výrobcovia si tak zabezpečujú ďalší a ďalší odbyt, samozrejme že takú politiku zvolili najme značkové Fy.
TaxiTužijem
21.04.13,21:08
Vážne rozmýšľam nad bezsáčkovým, ale s vodným filtrom. Vlastne po každom vysávaní sa vyleje špina a začína sa akoby s novým sáčkom pri ďalšom vysávaní, to mi povedal predavač, keď som obzeral Vodníka. Tak som trochu surfoval a našiel tieto http://eneftech.sk/products/vysavace-a-tepovace-premium-triedy-s-vodnym-filtrom, je tam toho viac a neviem sa rozhodnúť, či vybrať už aj z tepovaním. Ale nie je to úplne lacný špás, určite viac ako 100 éčiek. Ale zase 2 muchy jednou ranou.
erik555
22.04.13,13:09
Tepovac na vysavaci je pridane striekanie saponatovej vody na koberec, calunenie. Ak mas velke koberce, tak sam musis vediet ako ich cistis.
Takto: najcistejsia robota je s papierovymi sackami! Vsetko ostatne je nutna manipulacia so spinou po vysavani. Pri cyklonovom vysavaci je nutne cistenie filtra, vysavac s vodnym filtrom nepoznam, tak neviem upresnit nutnu manipulaciu po vysavani.
lujza.j
22.04.13,13:21
mimotemy príspevok nad tebou je reklama..už to ru strelil aj v inej vysávačovej téme....
TaxiTužijem
22.04.13,19:24
Na poradu som vbehol nedávno, aby som sa dozvedel niečo čo neviem. Aby som sa nepopálil a nevyhodil ťažko zarobené éčka do luftu a potom nadával na niečo čo nefunguje. Tak som sa pozrel s nádejou dnes na možné odpovede a miesto rady zhadzovanie. Samozrejme, keď sa chcem dozvedieť čo neviem, tak som popísal svoju dilemu a zadal na debaty venované podobnej téme s nádejou, že sa niečo praktické dozviem. Nevedel som, že nesmiem hľadať odpovede na otázky :eek:. Nemal som doteraz skúsenosti s podobnými stránkami, čakal som asi zázrak. Ale zrejme si treba zvyknúť, že v živote sa najčastejšie človek sretáva s mlátením prázdnej slamy. Škoda, miesto rady dohady. Predsa len dúfam, že sa niečo dozviem od niekoho, kto už hocičím vysával cez vodu. Nestrácam nádej, že aspoň niečo v tomto štáte funguje - témy znalí poraďáci :confused:. Predpokladám, že mimotemy by bolo, keby som tu rozoberal pečenie chleba. Stále čakám na názory a skúsenosti :).
misoft
22.04.13,20:59
Vážne rozmýšľam nad bezsáčkovým, ale s vodným filtrom. Vlastne po každom vysávaní sa vyleje špina a začína sa akoby s novým sáčkom pri ďalšom vysávaní, to mi povedal predavač, keď som obzeral Vodníka. Tak som trochu surfoval a našiel tieto http://eneftech.sk/products/vysavace-a-tepovace-premium-triedy-s-vodnym-filtrom, je tam toho viac a neviem sa rozhodnúť, či vybrať už aj z tepovaním. Ale nie je to úplne lacný špás, určite viac ako 100 éčiek. Ale zase 2 muchy jednou ranou.
Musíš sa na to pozerať ekonomicky a úžitkovo. Ak máš doma koberce (tie sa časom zašpinia, prach sa "nabije" medzi vlas) - vtedy je ten tepovač užitočný. Ale pokiaľ máš len také malé koberčeky (ozdobné, podkladové) - tepovač je zbytočnosť.
Bezsáčkový (z vodným filtrom - vodník) je celkom dobrá vec - sáčky nepotrebuješ, vodu máš vo vodovode, špinu šplechneš do WC a je to. To čo preplatíš na stroji, ušetríš na sáčkoch a HEPA filtroch.
erik555
23.04.13,08:02
Bezsáčkový (z vodným filtrom - vodník) je celkom dobrá vec - sáčky nepotrebuješ, vodu máš vo vodovode, špinu šplechneš do WC a je to. To čo preplatíš na stroji, ušetríš na sáčkoch a HEPA filtroch.
Takze mas s takym vysavacom osobnu skusenost? Nie je v zimnom obdobi zbytocne navysena vlhkost v byte z vysavaca?
Letko
23.04.13,08:14
Vyber si vysávač s čo najlepším pomerom PRÍKON/VÝKON.
erik555
23.04.13,08:20
Vyber si vysávač s čo najlepším pomerom PRÍKON/VÝKON.
Ale predpokladam, ze to skor z nejakych testov a nie uvedenych popisoch od vyrobcov! ;)
misoft
23.04.13,15:46
Takze mas s takym vysavacom osobnu skusenost? Nie je v zimnom obdobi zbytocne navysena vlhkost v byte z vysavaca?

Skôr skúsenosť z opačného konca - dokupovanie sáčkov :D - a vlhkosť v zime - to skôr viacej vlhkosti nadýchate, ako z "vodníka" unikne.
TaxiTužijem
24.04.13,17:59
Tiež sa mi zdá, že práve v zime, keď sa kúri máme skôr sucho ako vlhko doma, teda by mi toto nemalo vadiť. Len neviem posúdiť výkon, keď sa vlastne vzduch presáva cez vodu, či to nie je veľký odpor na úkor ťahu :confused:.
erik555
24.04.13,18:54
Tiež sa mi zdá, že práve v zime, keď sa kúri máme skôr sucho ako vlhko doma, .
Tak zalezi, na kolko vykurujes :D Aj ja som mal sucho, ked sme nemali merace na radiatoroch a ventily na nich zahrdzavene. Tak teplota 25 aj s mierne otvorenym oknom nebol problem, a na radiatoroch este aj odparovace a pradlo po prani...a sucho ako na pusti :D Potom ked sa dali digitalne merace na radiatory, vymenili ventili na radiatoroch, tak prislo na rad aj setrenie a uz nebol problem byvat aj pri 20 stupnoch, i 18! :D Ale to vlhko z bytu (varenie, sprchovanie...) je nutne aj vyvetrat, ked sa ma predist k zrazaniu na chladnejsich miestach a tak sa vyhnut plesniam. Takze preto som sa pytal, ako je na tom vlhkost z toho vysavaca.
misoft
25.04.13,19:27
Ani nie - určite to konštruktéri dobre prepočítali. Aj keď máš plný sáčok - tiež musí motor viac ťahať, alebo sa zníži sací výkon.
TaxiTužijem
26.04.13,05:46
Žijeme v RD, tiež máme na radiátoroch ventily, ale máme aj krb, ktorý sme využívali temer denne a pri tejto výrobe tepla je trochu suchší vzduch. Takže preto ma netrápi vlhosť z vysávača. Ešte pár dní počkám, či sa nájdu aj nejaké negatívne skúsenosti z vysávaním cez vodu, ak nie tak som v podstate presvedčený o dobrej voľbe, keď ma nikto výrazne neodrádza.
korela
26.04.13,07:51
mimotemyNezapájala som sa, lebo v zadaní je vysávač s cenou cca 100 eur.
Najlepší vysávač čo poznám je http://www.rainbow.sk/sk/produkty/
Je drahý, niektoré rodiny si ho kupujú napoly a prenášajú si ho. Dokonca bola požičovňa v BA na Dlhých dieloch. Pre alergikov vynikajúci, žiadny tak dôkladne nepovysáva.
Keď ho k nám prišli predviesť, povysávala som predtým dôkladne byt, keď prešiel so svojím vysávačom, vznikol výrazný rozdiel. Mali sme tmavohnedý 100% vlnený koberec. To ma totálne presvedčilo.
A (http://www.rainbow.sk/sk/produkty/)bsolútne výkonný.
buchač
26.04.13,08:14
Mali ste tmavohnedý ???....takže po tom povasávaní ostal minimálne svetlohnedý , možno dokonca začal svietiť jasnou farbou - že do biela , jak sneh v Himalájach ... :-)
Jokis
23.11.13,13:12
Do 100€ by som volil určite niečo na tento spôsob
http://vysavace.heureka.sk/electrolux-ze-310/

Ja osobne mám takýto elektrolux, len s rozdielom, že môj má príkon 2200w.

Nehovorím že to musí byť zrovna elektrolux ale typ - sáčkový s príkonom cca. 1800w sa do 100€ zmestí.

-------------
Pre Korela:
Ja si myslím že Rainbow (2000 €) alebo aj Ritello (1600 €)je úplne obyčajný vysavač s bežnou až slabou silou, ktorý má len vzhľad drahej techniky a je v ňom zabudovaná čistička vzduchu o hodnote možno 80€...

Keď chcete mat čistý koberec, skúste - tepovač TW 300 CAR (cca. 530 €)...
Osobne som videl čo to robí na perzskom koberci.
Naozaj krásne to vytepuje koberec že farby sú výrazné, ale toto stačí objednať uja tepovača za pár € on to spraví a máte pokoj na 5 rokov, bez veľkej investície.

Mám osobné skúsenosti aj s Rainbow(teta) a Ritello(mama)...

Viď moje video aký je Ritello slabučký: http://www.youtube.com/watch?v=RfylHVt0ctE
korela
23.11.13,17:12
Keď má teta Rainbow, tak ako ho hodnotíš? Ja na neho nedám dopustiť, ja ho osobne nemám, ale poznám ho.
korela
23.11.13,17:16
Na tmavých veciach vidno biele veci oveľa viac ako na bledých. Ak vychádzaš z domu v čiernom, predpokladám, že si musíš oblečenie ešte prekefovať, alebo prevalčekovať.
Tým som chcela povedať, že koberec aj keď bol totálne povysávaný, ožila mu napriek tomu farba, bola čokoládová. Skúsenosť je neprenosná.
Už nikdy tmavé veci do bytu. Niekoľkonásobná starostlivosť.
korela
23.11.13,17:33
Ja som proti tepovaniu, pretože v tkaninách zostane vždy nejaký čistiaci prostriedok a ak koberec vyschne, dostáva sa krokmi do ovzdušia a človek to dýcha.
Ak človek povysáva s Rainbowom, tak v hlavici na kolieskach je zabudovaný akoby "praker", jednoducho nejaké vibračné zariadenie, ktoré vytvára efekt vyklepávania kobercov ako sme to my staršie ročníky robievali na prašiakoch s prakermi. Alebo počas snehu položili koberec lícom na sneh a vyklepávali. Ostávala čiernota na snehu, ale je fakt, že vtedy sa lokálne vykurovalo. Ale dnes je v podstate prašnosť z vonkajšieho ešte vyššia.

Takže pri Rainbow sa zároveň koberec "práši" a prach odchádza hadicou do vody. Špinavá voda sa vylieva, a nádrž sa opláchne čistou vodou. Pri vysávaní nie je cíitť pach prachu ako pri vreckových vysávačoch. Prach neuniká do prostredia, nakoľko je vo vode. Neinvestuje sa do vreciek, ktoré nie sú vôbec lacné. Žiadna výmena filtrov.
Môžete s ním vákuvať čokoľvek v domácnosti, napr. aj periny, čím zlikvidujete roztoče. Výborne sa ním čistia aj matrace, lebo ich jednoducho vyklepete.
Voda sa do ovzdušia nedostáva, žiadna vlhkosť. Naopak, dá sa pri vysávaní zvoliť nejaká príjemná esencia a pridať do vody, takže ostáva voňavo v byte.
Je k nemu kopa príslušenstva, je na každom, čo si prikúpi.
Záclony sa dajú povysávať, prach na nábytku ...
Keby nebol taký drahý. A drahý je iba prerto, že je tam jedna súčiastka, ktorá je celosvetovo patentovaná.
korela
23.11.13,17:34
Aj ho ešte máme, nedá sa zodrať.
korela
23.11.13,18:00
Rodičia si kúpili vysávač Siemens, predpokladám rok 1942 max. Vyhodili sme ho po maminej smrti úplne funkčný pred pár rokmi. Jednoduchá obsluha, vrecko textilné, vydržalo po celý život, nepretrhlo sa, dalo sa sprchovať. Vysával statočne 4 miestnosti plus kuchyňa, veľká predsieň.
Ešte som uvažovala, či ho neponúknem ako plne funkčný Siemensu, ak by mali story kútik.
Áno, dnes mi pripomína krátka životnosť spotrebičov šrotovné, za ktoré si dopredu zaplatíme.