naninka23
11.03.13,11:12
Dojčím trojmesačnú dcérku a ľavý prsník sa mi viditeľne zmenšil a produkuje menej mliečka ako pravý. Viem, že je vhodné, aby ho dcérka rozťahala, aj sa o to budem snažiť. No je možnosť, že by mi mliečko mohol rozťahať aj môj manžel ?? Je to vhodné a pomôže to ???
Ďakujem za odpoveď.:)
margot157
11.03.13,12:58
Dojčím trojmesačnú dcérku a ľavý prsník sa mi viditeľne zmenšil a produkuje menej mliečka ako pravý. Viem, že je vhodné, aby ho dcérka rozťahala, aj sa o to budem snažiť. No je možnosť, že by mi mliečko mohol rozťahať aj môj manžel ?? Je to vhodné a pomôže to ???
Ďakujem za odpoveď.:)

Ja som mala dobrú odsávačku a síce si mylím, že najlepšou odsávačkou je bábätko, ale v súčasnosti dostať kúpiť veľmi výkonné odsávačky, hlavne nech papká malinká a Ty si môžeš s odsávačkou mliečko odsávať z toho slabšieho prsníka aj mimo kojenia, trebárs každú pol hodinku, mliečko si odložíš do chladničky a dáš ho malinkej z fľašky s cumlíkom vhodným na jej vek, aby sa neodučila od prsníka. Na internete nájdeš kontakty na laktačné poradkyne, ktoré sú veľmi zlaté, aj mailom Ti ochotne poradia a aj rýchlo, viem, aké sú v tomto období tieto rady vzácne a dôležité. Držím palce, M.
mariana11
11.03.13,13:19
Mne voľakedy , keď som mala zapálený prsník sestrička povedala, že manžel by mi pomohol lepšie ako odsávačka. Tak asi by to išlo aj v tvojom prípade. A či je to vhodné? Všetko čo ti pomôže je vhodné. Ak s tým samozrejme nemá manžel problém. Ja som pila feniklový čaj na tvorbu mlieka.
mareko
11.03.13,16:39
Dojčím trojmesačnú dcérku a ľavý prsník sa mi viditeľne zmenšil a produkuje menej mliečka ako pravý. Viem, že je vhodné, aby ho dcérka rozťahala, aj sa o to budem snažiť. No je možnosť, že by mi mliečko mohol rozťahať aj môj manžel ?? Je to vhodné a pomôže to ???
Ďakujem za odpoveď.:)

Áno, je to vhodné ak vám to obidvom vyhovuje......
mirka134
11.03.13,16:48
Dojčím trojmesačnú dcérku a ľavý prsník sa mi viditeľne zmenšil a produkuje menej mliečka ako pravý. Viem, že je vhodné, aby ho dcérka rozťahala, aj sa o to budem snažiť. No je možnosť, že by mi mliečko mohol rozťahať aj môj manžel ?? Je to vhodné a pomôže to ???
Ďakujem za odpoveď.:)
no ja by som ti poradila piť veľa polievok a hlavne rascovu s múčnou zápražkou - mám skúsenosť, že jedná známa mala veľký problém a toto jej veľmi pomohlo - tiež prechádzala tretím mesiacom dieťatka.
držím palce :)
Nandrolon
11.03.13,17:04
manžel bude mať pery ako káčer donald :-)))))))))))))))))))))))))))
naninka23
11.03.13,17:20
Mne voľakedy , keď som mala zapálený prsník sestrička povedala, že manžel by mi pomohol lepšie ako odsávačka. Tak asi by to išlo aj v tvojom prípade. A či je to vhodné? Všetko čo ti pomôže je vhodné. Ak s tým samozrejme nemá manžel problém. Ja som pila feniklový čaj na tvorbu mlieka.

mne sa mliečko tvorí, len nie v oboch :-(
ludmilla
11.03.13,22:18
... no ak to jazykom dokáže ako bábätko, tak môže, oni bábätka totiž mliečko z prsníka neťahajú - všimni si, že pri pití majú stále pekné guľaté líčka - pretože oni to mliečko pekne z prsníka rozmasírujú jazýčkom, keď sa človek lepšie pozrie vidí ako pracuje jazýček pod spodnou perou, hold aj papanie z prsníka je "kumšt", či si to ten tvoj manžel ešte z detstva pamätá?!
margot157
12.03.13,07:12
... no ak to jazykom dokáže ako bábätko, tak môže, oni bábätka totiž mliečko z prsníka neťahajú - všimni si, že pri pití majú stále pekné guľaté líčka - pretože oni to mliečko pekne z prsníka rozmasírujú jazýčkom, keď sa človek lepšie pozrie vidí ako pracuje jazýček pod spodnou perou, hold aj papanie z prsníka je "kumšt", či si to ten tvoj manžel ešte z detstva pamätá?!

Ja som mala dojem, keď som kojla syna, že teda ťahá poriadne, až som sa pozastavila nad tým, kde ten drobček berie takú silu v pusinke, hed je to kumšt, ale aj správne priložiť bábätko je kumšt a celé kojenie vôbec, mnohé mamičky to vôbec nerobia správne a potom si myslia, že majú málo mliečka, alebo je slabé. Ja by som radila radšej ako manžel nech hlavne často prikladá maličkú a medzi tým ešte tú odsávačku, vtedy si môže mliečko aj odložiť.
naninka23
21.03.13,19:04
Ja som mala dojem, keď som kojla syna, že teda ťahá poriadne, až som sa pozastavila nad tým, kde ten drobček berie takú silu v pusinke, hed je to kumšt, ale aj správne priložiť bábätko je kumšt a celé kojenie vôbec, mnohé mamičky to vôbec nerobia správne a potom si myslia, že majú málo mliečka, alebo je slabé. Ja by som radila radšej ako manžel nech hlavne často prikladá maličkú a medzi tým ešte tú odsávačku, vtedy si môže mliečko aj odložiť.

Tak nakoniec som dcérku prikladala hlavne na "slabší" prsník a zdá sa, že sa to zlepšuje.Mliečka je aj v "slabšom" viac. Takže ďakujem všetkým za príspevky :o Nakoniec sa na manžela ani nedostalo :). Ten sa dostane na radu neskôr :D