Ferdosondo
11.03.13,11:02
Chystám sa na očné vyšetrenie, len neviem kde. Jedná sa mi o zistenie dioptrií, očného tlaku...
Aký rozdiel je medzi vyšetrením u očnej lekárky a v očnej optike? Ide o to, že u očnej ma objednajú na august a v optike na druhý týždeň. Robia u očnej niečo, čo v optike nie?
alaya1
11.03.13,10:12
robia, ocne pozadie.
lujza.j
11.03.13,10:34
Tak v optike porieš čo ti vedia spravit.....a ostatok u očnej ako si obj.,teda ja by som to tak urobila,ked potrebuješ okuliarky....nečakala by som do augusta.....inde su tiez take čakačky?
Ferdosondo
11.03.13,11:36
Mám okuliare s jednotkami dioptriami a zdá sa mi že už "nestíhajú". Ten august ma dostal a samozrejme ako bonus 10evri za objednanie.
lujza.j
11.03.13,11:42
Mám okuliare s jednotkami dioptriami a zdá sa mi že už "nestíhajú". Ten august ma dostal a samozrejme ako bonus 10evri za objednanie.

Ako za to ze uz v auguste...10e:eek:....fuha...
buchač
11.03.13,11:42
Mám okuliare s jednotkami dioptriami a zdá sa mi že už "nestíhajú". Ten august ma dostal a samozrejme ako bonus 10evri za objednanie.
Na taký bonus by som sa pekne zvysoka .....oné .....

Prídem ráno ...veľa ľudí ???
1. Buď sa objednám na určitý deň ......bez poplatku a určite nie až na august ....
2. Poviem sestričke , že si to cvaknem - za to prednostné ...počkám pol hodinku a hupky - šupky na to vyšetrenie ...


....vidíš .....šak aj mne treba ísť na kontrolu ....:cool:
vieraaaa
11.03.13,12:01
U nás má jedna očná nasledovné možnosti:
- na časenky - ľudia čakajú už od 04.00 h ráno, ordinuje od 8.00 do 14.00 h a dáva 12 časeniek
- bez čakania - formou objednania sa na čas (poplatok 9,00 €) - objednávka 5.3. - najskorší voľný termín na 1.8.2013
- po pracovnej dobe - formou objednania (poplatok 15,00 €) - objednávala sa 6.3. kolegyňa a objednali ju na 14.00 h dňa 16.4.2013 - skôr to vraj nie je možné a po pracovnej dobe znamená po ich prac. dobe
lujza.j
11.03.13,12:20
bože...:-O
Ferdosondo
11.03.13,12:27
U nás u očnej:
1.neobjednaných neberie
2.objednanie na deň-zdarma,najskôr 15.júna, ale čakáš a čakáš a čakáš a... možno sa i nedočkáš
3.objednanie na hodinu za 10evri ale kua až v auguste.

V optike:
Vyšetrenie za 10evri. Tvrdia, že vyšetruje doktorka. Treba sa objednať- cca týždeň. Ak si kúpim u nich okuliare a šošovky za vyšetrenie odrátajú.

A teraz to hlavné. Je niečo pre čo sa aj tak oplatí ísť k očnej?
lujza.j
11.03.13,12:32
U nás u očnej:
1.neobjednaných neberie
2.objednanie na deň-zdarma,najskôr 15.júna, ale čakáš a čakáš a čakáš a... možno sa i nedočkáš
3.objednanie na hodinu za 10evri ale kua až v auguste.

V optike:
Vyšetrenie za 10evri. Tvrdia, že vyšetruje doktorka. Treba sa objednať- cca týždeň. Ak si kúpim u nich okuliare a šošovky za vyšetrenie odrátajú.

A teraz to hlavné. Je niečo pre čo sa aj tak oplatí ísť k očnej?

No ci ti urobia aj vysetrenie ocneho pozadia....
buchač
11.03.13,15:22
U nás u očnej:
1.neobjednaných neberie
2.objednanie na deň-zdarma,najskôr 15.júna, ale čakáš a čakáš a čakáš a... možno sa i nedočkáš
3.objednanie na hodinu za 10evri ale kua až v auguste.

V optike:
Vyšetrenie za 10evri. Tvrdia, že vyšetruje doktorka. Treba sa objednať- cca týždeň. Ak si kúpim u nich okuliare a šošovky za vyšetrenie odrátajú.

A teraz to hlavné. Je niečo pre čo sa aj tak oplatí ísť k očnej?
...u vás ...t..j. , čo to znamená....KDE ???

Poviem , že v hociakej dedine nie je ten očný vôbec ...
Nejaké menšie mestečko môže mať 1 - X ....
To väčšie mesto ich má skôr viac , ako len tých X ....
Jeden nevyhovuje , idem predsa k druhému ...

Tá optika predsa môže tvrdiť , že vyšetrenie robí lekár , no kto pýta diplom ???


..... a teraz TO HLAVNÉ ...aspoň u mňa ...
Mám totiž DIA , takže sú tam spojené problémy s očným tlakom a nebezpečím glaukómu ...
Takže radšej idem pod tie správne prístroje k oftalmológovi a viem na 100 % , že oči mi odborník vyšetril ...
HLAVNÉ je hlavne neprísť o ten zrak ...
mareko
11.03.13,15:36
U nás u očnej:
1.neobjednaných neberie
2.objednanie na deň-zdarma,najskôr 15.júna, ale čakáš a čakáš a čakáš a... možno sa i nedočkáš
3.objednanie na hodinu za 10evri ale kua až v auguste.

V optike:
Vyšetrenie za 10evri. Tvrdia, že vyšetruje doktorka. Treba sa objednať- cca týždeň. Ak si kúpim u nich okuliare a šošovky za vyšetrenie odrátajú.

A teraz to hlavné. Je niečo pre čo sa aj tak oplatí ísť k očnej?

Nie je, ja by som šla do optiky, majú ešte lepšie a modernejšie vybavenie ako u očnej lekárky (musí to však byť "O"ptik) a navyše majú ochotu vás - nás vyšetriť :-)
kopretinka
11.03.13,16:12
pokiaľ nemáš žiadne iné problémy,(cukrovka napr.) a potrebuješ iba nové sklá,tak choď aj do optiky.Vedia tam zmerať aj očný tlak.Raz za dva roky je vhodné ísť aj na prevenciu,tak to si nechaj na leto,a povedz,že to chceš podrobnejšie (očné pozadie).
terezamaria
11.03.13,17:46
U nás u očnej:
1.neobjednaných neberie
2.objednanie na deň-zdarma,najskôr 15.júna, ale čakáš a čakáš a čakáš a... možno sa i nedočkáš
3.objednanie na hodinu za 10evri ale kua až v auguste.

V optike:
Vyšetrenie za 10evri. Tvrdia, že vyšetruje doktorka. Treba sa objednať- cca týždeň. Ak si kúpim u nich okuliare a šošovky za vyšetrenie odrátajú.

A teraz to hlavné. Je niečo pre čo sa aj tak oplatí ísť k očnej?
Očná doktorka v očnej optike Ti určite nebude robiť vyšetrenie očného tlaku a očného pozadia. Spraví Ti očný vizus - ostrosť zraku a povie, aké okuliare potrebuješ a sú pre Teba vhodné. Jednoznačne by som volila vyšetrenie mimo očnú optiku, radšej sa objednaj v inom meste, aby si to mal komplet.
wagner
11.03.13,20:17
U nás u očnej:
1.neobjednaných neberie
2.objednanie na deň-zdarma,najskôr 15.júna, ale čakáš a čakáš a čakáš a... možno sa i nedočkáš
3.objednanie na hodinu za 10evri ale kua až v auguste.

V optike:
Vyšetrenie za 10evri. Tvrdia, že vyšetruje doktorka. Treba sa objednať- cca týždeň. Ak si kúpim u nich okuliare a šošovky za vyšetrenie odrátajú.

A teraz to hlavné. Je niečo pre čo sa aj tak oplatí ísť k očnej?

Všade iný systém. U mojej :
1. ráno zavčasu (okolo piatej sa postavíš pred budovu do radu, keď otvoria, tak behom do čakárne, aby si sa stihol napísať tak, že Ťa v ten deň zoberie. Ak nie, procedúru opakuješ pokiaľ to nevyjde)
2. Objednáš sa na čas za 5€, ale čakáš tri-štyri mesiace. Ja som sa objednala na čas, zavolala ma presne, vyšetrila, zaplatila som - dostala som aj potvrdenku a mám zase pokoj zo dva roky.
3. Očná spraví vyšetrenie očného pozadia, zmeria očný tlak, dioptrie - teda mňa vyšetrovala na štyroch prístrojoch. Okuliare si daj skontrolovať aj v optike a na vyšetrenie sa objednaj.
mlisa
12.03.13,05:19
Všade iný systém. U mojej :
1. ráno zavčasu (okolo piatej sa postavíš pred budovu do radu, keď otvoria, tak behom do čakárne, aby si sa stihol napísať tak, že Ťa v ten deň zoberie. Ak nie, procedúru opakuješ pokiaľ to nevyjde)
2. Objednáš sa na čas za 5€, ale čakáš tri-štyri mesiace. Ja som sa objednala na čas, zavolala ma presne, vyšetrila, zaplatila som - dostala som aj potvrdenku a mám zase pokoj zo dva roky.
3. Očná spraví vyšetrenie očného pozadia, zmeria očný tlak, dioptrie - teda mňa vyšetrovala na štyroch prístrojoch. Okuliare si daj skontrolovať aj v optike a na vyšetrenie sa objednaj.
U nás v Banskej Bystrici (dám aj meno lekárky?)
- prídeš cez deň ktorý ti vyhovuje (bez objednávania), počkáš podľa toho koľko je tam ľudí, max hodinku ak je to skoro ráno, lepšie je po desiatej, následne vyšetrenie, žiadne poplatky. Samotná lekárka je veľmi milá a ústretová, môžem len odporučiť, chodím k nej viac ako 10 rokov.