dago_sk
11.03.13,18:55
Zdravím,
mám taký problém so satelitom. prednedavno som našiel na zemi spadnutý sneh so strechy a odvtedy mi nejde satelit, je možne že čiastočne padol aj na parabolu (cca z 80cm). Myslel som že to nejde kvôli tomu že ju nejako vychílilo, prípadne niečo ohlo, ale na pohlad je všetko OK, nič ohnute. Tak som si na dishpointer.com, našiel presne nastavenia v našej lokalilte a skontroloval to - všetko je tak ako ma byť ( overene digitálnym kompasom a digitálnou vodovahou). Ked spustím menu na prijímači tak uroven signalu je na 80% (to bolo aj predtým) ale kvalita je na 0%. Nejaké rady čo by stým moholo byť?
prijímač je Topfield TF600CR, a nastavenia:
Elevation: 34.0°
Azimuth (true): 174.4°
Azimuth (magn.): 170.1°
LNB Skew [?]: 3.8°
http://www.dishpointer.com/wp-content/uploads/images/arrow-r.png
erik555
11.03.13,19:16
Ze na pohlad nevidis nic ohnute, tak to neznamena, ze nemoze byt, resp. vychylena! A netreba zabudat aj na drziak konvertora (LNB), aj ten moze byt vychylenym, mierne ohnuty!
dago_sk
11.03.13,19:50
keby to bolo len "trochU, vychýlené tak kvalita aj tak klesne na 0%???
command
12.03.13,04:13
Niekedy staci aj pol cm a stratis signal/kvalitu z druzice. Treba ju len znova nastavit.
Peggynka
12.03.13,06:01
Kontakty si skontroloval ?
Fero11
12.03.13,06:24
Na nastavovanie paraboly som nikdy nepouzil kompas ... ako pises na dishpointer.com je aj vidiet, kde mas parabolu namierit (cize nejaky zachytny bod vzdy mam (napr. susedov komin a pod))
Ano staci aj mm a signal nebudes mat (pokial si uz v krajnej polohe).
Najprb by som skontroloval ci sa nepovytiahol kabel s F-konektoru (to iste aj pri boxe (prip. ho poriadne spravit)), ci sa tam nedostala voda a pod.
Skontrolovat LNB ci neni prasknuty.
Az potom by som zacal manipulovat s parabolou. Aj to len jemne poupravit elevaciu prip. skew (pootocenie LNB ako uvadzas na 3,8°) a do stran skutocne len po mm
dago_sk
12.03.13,06:28
ako prve som skontroloval či nie je niečo ohnuté či prasknuté, potom uhol LNB, potom F-konektor a nakoniec nastavenie paraboly, vždy po malom kusočku... všetko vyzerá OK
Fero11
12.03.13,06:47
ten LNB si jak meral tych 3,8°s uhlomerom :)
Ak si si aspon na 80% ista, ze je vsetko OK, tak skus pouzit iny box (prip. si pozicaj docasne), moze byt problem aj s tunerom.
Ak ti nebude fungovat iny box, tak bude problem v LNB (aj ten by som pre istotu testol iny) prip. moze byt vadny kabel a v neposlednom rade aj to nastavenie paraboly (inak tam nic ine nevidim)
dago_sk
12.03.13,07:06
nie uhlomerom, ale digitalnou vodováhou :-) no nemam "skušobné" LNB či box, takže asi zavolam opravara...