ramik
11.03.13,21:45
Zdravím. V novembri som si kúpil telefon na splatky, ktorý som si vyzdvihol v predajni. Doniesol som tam vyplnené papiere ohladom splátok, odovzdal a bolo mi povedane že podrobnosti o platení mi prídu poštou. Je marec a do teraz som nič nedostal. Mám to nechat tak a čakat? Hrozí mi niečo? Kontakty na mna tam boli uvedené, tak isto aj na zamestávatela. Neozvali sa.
expeeert
11.03.13,21:24
Však sa choď spýtať tam kde si kupoval, čo sa deje...
ramik
11.03.13,21:36
no a ked to chcem mat zadara? :) viem je nefer ale láka ma to.
Stanislav 1975
11.03.13,21:43
no a ked to chcem mat zadara? :) viem je nefer ale láka ma to.
lákať ťa to može kolko chce, ale zabudni na to- skor či neskor na teba prídu a zatočia s tebou velmi rýchlo...
ramik
11.03.13,21:44
myslis že by som mohol dostat nejake penale?
Stanislav 1975
11.03.13,21:46
myslis že by som mohol dostat nejake penale?
no, ja si myslím, že áno...
ramik
11.03.13,21:55
inač bolo to brane cez alzu. asi tam mali ten bordel počas vianoc a možno niečo poplietli
ramik
12.03.13,09:51
Práve som volal do cetelemu, a rovno s pani ktorá ma na starosti moj úver. Povedala že oni este stále čakajú na krok od alzy. Opýtal som sa jej či mám čakat a že či možem dostat nejake penale. povedala že od cetelemu nemožem dostat nič lebo so mnou nieje žiaden problem a alza mi nemože dat penale. Ja že či to možem nechat tak povedala že ano. Tak čo teraz :) Do alzy som volal tiež ale dali mi len nejaky email že na koho sa mam obratit.
Braňo
12.03.13,10:10
pokiaľ si podpisoval aj dohodu o zrážkach zo mzdy, tak Ťa to rýchlo aj prejde.
misoft
12.03.13,12:51
Je to "reťaz" Alza > Cetelem > ty. No keďže je prerušené medzi Alzou a Cetelem-om - nemôže ti Cetelem účtovať žiadne penále - na základe čoho? Veď sami nemajú podklady pre úver. Tak isto ani Alza nemôže vyžadovať od Teba penále cez Cetelem, nakoľko ich chybou neboli dodané podklady pre úver a splátky.

Ak ti dali e-mail - napíš a upozorni ich na skutočnosť, že ich chybou nemôžeš si splniť svoju povinnosť splácať úver a nebudeš akceptovať z ich strany žiadne navýšenie o penále.
ramik
12.03.13,13:04
čo ked im ten email nechcem poslat. nieje to moj bordel. ved ja chybu nerobim
erik555
12.03.13,13:31
čo ked im ten email nechcem poslat. nieje to moj bordel. ved ja chybu nerobim
A potom co riesis? Ked to takto citis, tak nie je o com dalej diskutovat!
laurin
12.03.13,14:05
Proste si to daj do poriadku. alza bude robit skor ci neskor nejaku uzavierku a zistia to.
Ty to nejak extra nahanat nemusis, mozes sa pre svoj klud informovat, kedze Ty chybu nerobis. Takisto penale platit nemusis.
misoft
12.03.13,15:48
A na druhej strane - ak začnú vyskakovať 1,5m vysoko - tak ty len odpíšeš: Ja som Vás na to upozornil - srali ste na to - vyžerte si to sami!
buchač
12.03.13,17:48
Zdravím. V novembri som si kúpil telefon na splatky, ktorý som si vyzdvihol v predajni. Doniesol som tam vyplnené papiere ohladom splátok, odovzdal a bolo mi povedane že podrobnosti o platení mi prídu poštou. Je marec a do teraz som nič nedostal. Mám to nechat tak a čakat? Hrozí mi niečo? Kontakty na mna tam boli uvedené, tak isto aj na zamestávatela. Neozvali sa.


Práve som volal do cetelemu, a rovno s pani ktorá ma na starosti moj úver. Povedala že oni este stále čakajú na krok od alzy. Opýtal som sa jej či mám čakat a že či možem dostat nejake penale. povedala že od cetelemu nemožem dostat nič lebo so mnou nieje žiaden problem a alza mi nemože dat penale. Ja že či to možem nechat tak povedala že ano. Tak čo teraz :) Do alzy som volal tiež ale dali mi len nejaky email že na koho sa mam obratit.
Jedno poviem ......toto vrav tomu , čo seno žerie .......:rolleyes:
Prípadne starému otcovi niekde na lazoch pri ovciach ......

Lebo postup je inak takýto :

- Vyberieš si tovar ...
- Spíšeš papiere na predajni
- Následne si overovaný centrálou Cetelemu
- Ak schválené príde ( do pár minút ) , začne sa papierova vojna
- Aj o splátkach je reč .....
- Záver je podpis a odovzdanie tovaru ....
ramik
12.03.13,18:16
Jedno poviem ......toto vrav tomu , čo seno žerie .......:rolleyes:
Prípadne starému otcovi niekde na lazoch pri ovciach ......

Lebo postup je inak takýto :

- Vyberieš si tovar ...
- Spíšeš papiere na predajni
- Následne si overovaný centrálou Cetelemu
- Ak schválené príde ( do pár minút ) , začne sa papierova vojna
- Aj o splátkach je reč .....
- Záver je podpis a odovzdanie tovaru ....

Ty čo to tu meleš? Jaka papierova vojna? Asi si kus mimo. Hned v druhom kroku mas hrubku. Vypišeš formular na internete a vytlačís si to... Papiere neposielas poštou ale odnesies ich na predajnu... A rovno si prevezmes tovar...
bubkoch
12.03.13,18:26
nic neries a cakaj ... ty ani nemas co ine robit
a Stanislavove blbe rady si nevsimaj, lebo na tahu je niekto iny ...
prvy krok si uz spravil vypisanim papierov a prebratim tovaru ... teraz musi spravit druhy krok alza vo vztahu k cetelemu (ak chce peniaze za tovar od cetelemu) ... az potom moze spravit treti krok cetelem voci tebe (zaslat zmluvu a splatkovy kalendar) a az potom mozes ty zacat splacat ...
nic ti nehrozi tak sa len vytesuj z momentalne bezurocneho obdobia :D
buchač
12.03.13,18:27
čo ked im ten email nechcem poslat. nieje to moj bordel. ved ja chybu nerobim

Vypišeš formular na internete a vytlačís si to...
...nemusíš tlačiť nič .......iba niekde inde ...

Choď sa dať rovno zarámovať ........
ramik
12.03.13,18:28
no toto som chcel počut :) takéto profesionálne potvrdenie že je všetko oka... dakujem...
avalik
12.03.13,18:29
to chces povedat, ze si ziadnu zmluvu nepodpisoval?

Na stranke je toto:



Po odoslaní objednávky vyberte typ úveru, vyplňte potrebné údaje a počkajte na schválenie úveru.

Osobný odber tovaru na splátky na pobočke:

Po schválení úveru si zmluvy doručené na Váš email vytlačte a podpíšte. Ak sa Vám nepodarí vytlačiť zmluvy alebo nemáte možnosť tlače splátkových zmlúv, radi Vám zmluvy vytlačíme na výdajnom mieste.


tak pozri do papierov a splacaj
avalik
12.03.13,18:31
no toto som chcel počut :) takéto profesionálne potvrdenie že je všetko oka... dakujem...

to je sice pekne ... ale ked ti dojde list od exekutora, tak to asi nebude to co chces citat ;)
bubkoch
12.03.13,18:33
to je sice pekne ... ale ked ti dojde list od exekutora, tak to asi nebude to co chces citat ;)

lol, prosim ta nestras ho ked o splatkovom systeme nemas sajnu :D
avalik
12.03.13,18:38
lol, prosim ta nestras ho ked o splatkovom systeme nemas sajnu :D

myslis? ... som taky vzorny klient splatkovych spolocnosti, ze mi karty/uvery posielaju pravidelne ... mam uz co to odsplacane a cisty register :D
ramik
12.03.13,18:41
ja akurat zas za mesiac zavolam do cetelemu či už im to prislo.
buchač
12.03.13,18:44
ja akurat zas za mesiac zavolam do cetelemu či už im to prislo.
...nebuď labuť .....

Keď budeš volať , tak volaj .......
Ale ja by som ten problém šmaril aj do mailu ....ono taký dôkazík sa občas zíde ;)
...keby náhodou prišlo klámaniu chlebíka ...:rolleyes:
avalik
12.03.13,18:44
ja akurat zas za mesiac zavolam do cetelemu či už im to prislo.

a do papierov si pozrel? co sa pise v zmluve?
bubkoch
12.03.13,18:44
myslis? ... som taky vzorny klient splatkovych spolocnosti, ze mi karty/uvery posielaju pravidelne ... mam uz co to odsplacane a cisty register :D

tak nerozumiem ako ho mozes strasit exekutorom, ked este ani nema doma papiere od cetelemu a splatkovy kalendar ...
vsak to je standardny postup, splacat sa zacina AZ PO DORUCENI zmluvy a splatkoveho kalendara od splatkovej spolocnosti
bubkoch
12.03.13,18:53
vsak to je aj logicky somarina aby mal kupujuci zacat splacat skor nez vobec cetelem zaplati predajcovi a skor nez sa cetelem vobec dozvie ze za neho niekomu ma zaplatit ...
predsa po nakupe sa NAJSKOR vysporiada predajca so splatkovou spolocnostou a nasledne, ked cetelem zaplatil, napise "list" kupujucemu kde mu napise ze za neho zaplatil predajcovi a v zmysle podpisanych zmluv ho vyzyva na splacanie podla prilozeneho splakoveho kalendara, kde cetelem OFICIALNE potvrdi vysku splatok ... az do toho okamihu bola vyska splatky len akysi "predpoklad"
medzi nakupom u predajcu a dorucenim listu od cetelemu moze kupujuci robit len jedno: CAKAT
misoft
13.03.13,18:46
Je to "reťaz" Alza > Cetelem > ty. No keďže je prerušené medzi Alzou a Cetelem-om - nemôže ti Cetelem účtovať žiadne penále - na základe čoho? Veď sami nemajú podklady pre úver. Tak isto ani Alza nemôže vyžadovať od Teba penále cez Cetelem, nakoľko ich chybou neboli dodané podklady pre úver a splátky.

Ak ti dali e-mail - napíš a upozorni ich na skutočnosť, že ich chybou nemôžeš si splniť svoju povinnosť splácať úver a nebudeš akceptovať z ich strany žiadne navýšenie o penále.

bubkoch: Veď som to už navrhoval. A aj som peknú schému napísal.