Miriam05
12.03.13,07:28
Dobrý deň, chcela by som Vás veľmi pekne poprosiť o pomoc.
Mám problém s programom, multiverziou.
Náš konateľ si otvoril ďalšiu firmu, na základe čoho sme si objednali multiverziu programu, aby som mohla robiť mzdy zamestnancom aj druhej firmy v tomto programe.
Konateľ premiestnil niektorých zamestnancov z prvej firmy do druhej, na základe čoho som týmto zamestnancom v starej firme ukončila pracovný pomer a taktiež som stopla výpočet poistného.
V druhej firme som im normálne pridala nový pracovný pomer a základné údaje na výpočet miezd.

Keď som im počítala mzdy v novej firme, všetko vypočítalo v poriadku, aj poistné.
Keď však rátam mzdy v prvej firme, tak mi pri tlačení dokladov "sumarizácia poistného", aj výplatnica zahŕňa aj mzdy z druhej firmy, tých zamestnancov, čo boli predtým v prvej firme, hoci ich mzdy som v prvej firme nerátala a ani ich tam nemám zobrazené, ani v pracovných pomeroch už nefigurujú.

Prosím, neviete mi poradiť, kde by mohla byť chyba, prečo mi ich stále zobrazuje aj v prvej firme?
Už som skúšala kadečo, volala som aj do MRP v Košiciach, ale tam má veľmi "ochotná" pani odmietla výsmechom :(
O pár dní už musím posielať výkazy do poisťovní a mne to v tej prvej firme vychádza všetko vrátane zamestnancov, ktorí tam už nemajú čo robiť...

Prosím, ak viete, poraďte.
ďakujem za každú radu.
Dav
12.03.13,06:40
V prvej firme ukončiť pracovný pomer. Tak isto, ako by išli robiť kdekoľvek inde. V druhej firme - nahrať zamestnanca,ako ktoréhokoľvek iného. Pridať mu pracovný pomer a počítať. Nechápem ako si v prvej firme "stopla" poistné. Predsa pri normálnom ukončení pracovného pomeru dáš ukončenie PP z dôvodu.... podľa ZP a dátum ukončenia PP.
Zrejme máš buď zle ukončené pracovné pomery a zle zadaných nových pracovníkov, alebo zle nainštalovanú multiverziu. Keď otváraš MRP mzdy, vidíš tabuľku s obidvomi firmami?
Skús ešte raz nainštalovať aktualizáciu MRP a pozri si v počítači - pri dvoch firmách máš mať adresáre Data0000, Data0001.
A volaj radšej Brezno.
Miriam05
12.03.13,07:00
Ďakujem pekne.
Práveže som všetko robila tak, ako píšete. Mám tam aj dva adresáre s dátami, aj vidím tabuľku s obidvoma firma..
Jednoducho nechápem :((
Ešte ma napadlo. Skúšala som najprv týmto zamestnancom, ktorí sú už teraz v druhej firme narátať mzdy najprv v prvej, či mi dobre počíta počítač v tej druhej firme. Tak som im najprv porátala mzdy v prvej firme, opísala si ich a potom som to vymazala prostredníctvom ctrl + del...a až tak som im ukončila prac. pomer...ale tak ako mal byť, teda k poslednému dnu mesiaca január...
neviem či by toto tam mohlo robiť problémy? že si program zapamätal rátané mzdy?
ale to sa mi nezdá pravdepodobné, keďže som ich vymazala odtiaľ...
ach...:(
Ale ďakujem aj tak za rady.
Andyke
12.03.13,07:21
V tej 1.firme daj vypočítať poistné ešte raz.
danakl
27.03.13,07:23
Dobrý deň, prosím Vás príjimame naspat zamestnanca, ktorý ma uz u nas ukoncený prac.pomer. neviem ako mam spravne postupovat. pridat k tomuto rod. čislu dalsí pp, alebo vytvorit uplne nový pp ? program ma upozornuje na to, ze uz s týmto rod. číslom zamestnanca mam.

vopred dakuejm