JoYkO17
12.03.13,13:48
Zdravím, čitam tu zaujímave témy, a chcel by som sa Vás spýtať že aký je najlepší postrek proti burine, alebo aký by ste mi odporučily... Chcem nasiat novú trávu, stará už vykúka von, ale nechcem aby sa trávička poškodila, chcem sa len zbaviť buriny... A ešte by som chcel, mal by som trávu aj pohnojiť ? Pred vysadením, alebo až po ? A nejaké dobré hnojivo, ak viete... Ďakujem :)
kopretinka
16.03.13,15:59
KoxXxo
16.03.13,17:09
hubatá
17.03.13,05:27
Žiadny postrek, ale motyka a ručičky. Postrekom zahubíš všetko živé čo sa v tráve nachádza a aj to čo sa následne tým živí: vrabcov, sýkorky. Napr. vrabca som už nevidela ani nepamätám!
arizona
17.03.13,05:44
Zalej betonom a mas pokoj od buriny :rolleyes:


Naco si chces svoje okolie polievat dobrovolne otravou a jedmi? Len preto,aby si mal travnicek ako z Photoshopu?


mozno ti pomoze...http://www.porada.sk/t161406-americky-sen.html
pavol54
17.03.13,06:11
Zdravím, čitam tu zaujímave témy, a chcel by som sa Vás spýtať že aký je najlepší postrek proti burine, alebo aký by ste mi odporučily... Chcem nasiat novú trávu, stará už vykúka von, ale nechcem aby sa trávička poškodila, chcem sa len zbaviť buriny... A ešte by som chcel, mal by som trávu aj pohnojiť ? Pred vysadením, alebo až po ? A nejaké dobré hnojivo, ak viete... Ďakujem :)
začnime pekne od začiatku
rastliny sú jednoklíčkové a dvojklíčkové
rastliny sú mladé a dorastené
a ty chceš niečo ani nevieš čo
stará tráva mladá tráva, buriny a čo ja viem ešte čo a aká je to plocha
Samir
17.03.13,06:38
V prvom rade úplne súhlasím s arizonou a hubatou. Tiež uprednostňujem živú a zdravú záhradu. Ale keď už hovoríme o trávniku, nevidím problém v tom, že vykúka stará tráva, stačí na miesta kde nie je dosiať novú. Keď budeš trávnik pravidelne kosiť, tak väčšina "burín" ustúpi. Osobne nevidím problém, ani keď z trávy vykúka skorocel alebo púpava. Aspoň mám z čoho variť čaj ;). A keď tam niečo zakvitne, tak mám ešte väčšiu radosť z kvetov. No chápem, že niekto chce mať trávnik a la fotošop. Vtedy nezostáva nič iné, iba dokola striekať, polievať, hnojiť, kosiť, striekať, polievať, hnojiť a kosiť. A pomaly tráviť svoje okolie jedmi. Ja som inak u seba na záhrade začínal tak, že som začal kosiť to, čo tam začalo rásť a som max. spokojný. Bez jediného postreku či hnojiva.
hubatá
19.03.13,05:43
Presne ako napísal Samir:
Kosila som ale nie až pomaly na holú zem, ale tak aby tráva zniesla aj slnko, chodenie a pobehovanie detí. A tam kde sa javila lysina som vykopala jamku a zasadila zdravý celý "grenec" trávy a nie semienka.

Nie je krajší pohľad na trávu s púpavami, iskierkami a skorocelom ako na anglicky chladnú umelú zelenú plochu trávy? Veď to stojí tooľko peňazí, času, elektriky, chémie aby človek odohnal včielky, lienky, mravce a krtka zo svojho pozemku......
J500j
19.03.13,10:59
Zdravím, čitam tu zaujímave témy, a chcel by som sa Vás spýtať že aký je najlepší postrek proti burine, alebo aký by ste mi odporučily... Chcem nasiat novú trávu, stará už vykúka von, ale nechcem aby sa trávička poškodila, chcem sa len zbaviť buriny... A ešte by som chcel, mal by som trávu aj pohnojiť ? Pred vysadením, alebo až po ? A nejaké dobré hnojivo, ak viete... Ďakujem :)

Na starý trávnik tkzv selektívny postrek. V prípade zakladania nového trávnika pred výsevom neselektívny. Poraďte sa v predajni zahradníckych potrieb. Všetko nájdete v návode. Sú postreky aj priamo na existujúcu trávu ktoré tráve neuškodia a ostatnú plevel zničia. Obráťte sa však ozaj na odborníkov a prečítajte si použitie kým to kúpite. Ja používam tiež a som spokojný. Nedajte sa odradiť tými vytrhávačmi a koscami plevele ktorí len mudrujú, pravdepodobne sa o nič nestarajú a snažia sa byť len veľkými ochrancami prírody.

Pozrite si prípadne túto alebo ine stránky na nete ktoré odporúčajú ako udržiavať trávnik aby bol stále pekný.

http://www.densiflora.sk/e-shop-densiflora/eshop/13-1-TRAVNIK/98-2-Starostlivost-o-travnik

Jano