MMB
13.03.13,09:41
Kto pozná rozprávku o princeznách Pipi, Pipi Lipi a Pipi Lipi Limpimpone? Viem že ju moje deti pred 25 rokmi počúvali od jedného známeho. Dnes si na ňu nevedia spomenúť a ja by som ju rada rozprávala svojim vnučkám. Našla som nejaké pripomienky na internete, ale nikde nebol text. Zatiaľ si rozprávku vymýšľam, ale vôbec neviem ako sa volali tí princovia, ktorí si princezné zobrali za ženy. Ďakujem múzejka
petmar
13.03.13,16:40
Skúsim sa na to podujať, má to už možno aj 100 rokov, nie je to rozprávka ale taká povedačka, aspoň verzia, čo sme si doma cvičili jazyky- :
Žili - byli tri Japonci: Jaksn, Jaksn Draksn, Jaksn Draksn zóny.
Žili - byli tri Japonky: Cipi, Cipi Lipi, Cipi lipi limpimpóny.
Tak sa všetci oženili: Jaksn s Cipi, Jaksn Draksn s Cipi Lipi, Jaksn Draksn Zóny s Cipi lipi Limpimpóny.
:):D:)
Je to toto to?
MMB
14.03.13,06:45
Ďakujem,
je to z malými úpravami ono, ale to je na individuálnom prístupe. Po troch rokoch konečne nejaká odozva. Skúšala som to po celom internete a včera ma napadla Porada. Je to super stránka, navštevujem ju na daňových a účtovných témach a zatiaľ mi vždy pomohla, alebo som sa dozvedela niečo zaujímavé. Čo všetko sa tu dá zistiť som netušila. Ak máš aj iné riekanky môžeš ich zverejniť. Určite sa potešia viacerí. Ešte raz srdečná vďaka. Múzejka
Rybka001
22.07.14,09:34
Ja ju poznám od mamy... Myslela som, že si ju vymyslela :) rozprávam ju teraz mojej malej a len tak zo zvedavosti som ju dala do googlu a našla som túto stránku.....Ja to poznám ako Pipi, Pipilipi, a Pipilipiponpampone... :) a vzali si princov Popo, Popolopo,Popolopoponpanpone... A rozprávku začínam klasicky za 7 horami za 7 dolami .... A keď malá nezaspí tak pokračujem,že Pipi a Popo mali syna Lipi .../Lipilipi,Lipilipiponpampone/...dám tam písmenko, ktoré ma napadne :). Pozdravujem a prajem krásne leto
A ja som hľadala a našla i toto
Meduška (večerníček)
Vyšlo slnko spoza hory
zaplašilo tieň
zotreli si lúčne kvety z bielych očí tieň
sadli vtáky na kríčky
vietor zmetá cestičky
zobuďte sa chrobáčiky začína sa deň
Sadlo slnko unavené
prestalo už hriať
prestali sa biele kvety na nebíčko smiať
stíchla voda v potoku
čaká nôcku hlbokú
choďte domov chrobáčiky pôjdeme už spať :)