zana51
13.03.13,11:04
Dobry den, poprosim o radu a dost surne. Mam syna, bude mat 3,5 roka v aprili. Od malicka som sa mu prehnane venovala, priznavam si to, teraz, ked uz je asi trochu neskoro. Dlho som nanho cakala, pokial som otehotnela - 5rokov. Pripadalo mi, ze sa musim synovi venovat, lebo som dostala ten dar, ze mam dieta. Nepochopi, kto tym nepresiel. Syn je velmi inteligentny, je to aj moja zasluha, ale to dieta to musi mat aj v sebe, aby taky bol.
Teraz k jadru veci. Vcera sa mi v skolke stazovala, ze to co robil, bolo az moc. Neposluchal, nejedol, nespal, skakal po posteli (doma to nerobi), obhadzoval druhe spiace deti vankusmi, zasekol sa niekde pri parapete, musle potom zliest dole hlavou, no katastrofa. Je to asi vsetko moja chyba, my ho nerozmaznavame, ale asi to, ze som mu venovala prilisnu pozornost, urobilo svoje v tom negativnom slova zmysle, bohuzial. Od septembra, ako som nastupila do prace nanho tolko casu nemam a neprehanam to, doma nas poslucha, dokonca vcera na slovo, nemusela som ani zvysovat hlas. Jedna znama tvrdi, ze on je nadmieru inteligentny a vyzaduje pozornost a nestaci mu hrat sa s rovesnikmi.
Druhe dieta by asi dost veci zachranilo, bohuzial sme radi za jedno.
Co by ste mi poradili, dakujem.
mattto
13.03.13,10:12
v prvom rade gratulujem

v druhom rade, nedramatizuj, decko malo "vyvádzací" deň v škôlke, ty robíš dlhosiahle závery a dobre, že ho neposielaš k psychiatrovi. Je to 3,5 ročné decko, nič strašné sa nedeje, starosti by si si mala robiť, ak by naozaj menilo svoje správanie, bolo agresívne dlhodobo a nie, keď hodilo 3 vankúše a nechcelo spať
gilda
13.03.13,10:24
v prvom rade gratulujem

v druhom rade, nedramatizuj, decko malo "vyvádzací" deň v škôlke, ty robíš dlhosiahle závery a dobre, že ho neposielaš k psychiatrovi. Je to 3,5 ročné decko, nič strašné sa nedeje, starosti by si si mala robiť, ak by naozaj menilo svoje správanie, bolo agresívne dlhodobo a nie, keď hodilo 3 vankúše a nechcelo spať

Verím, že to ani neurobíš. Už naňho čakajú s pochybnou dg ADHD. A personál v škôlke nech nekreslí katastrofické scenáre.
zana51
13.03.13,10:24
Asi ano, asi to naozaj dramatizujem, suhlasim, lenze ucitelka si nas dala s muzom zavolala na "kobercek" a pekne sa o nom vyrozpravala, az mi vlasy dupkom stavali, som nevedela, ci sa mam smiat, alebo plakat.
K psychiatrovi by som s nim nesla, to nie, ani k psychologovi, chcem to vyriesit pekne doma dohovaranim, ale ako, ked doma je vsetko ok a v skolke, katastrofa :-(
Ivenka
13.03.13,10:35
Mala som podobné problémy ale syn mal vtedy asi 5 rokov. Potom učiteľky prišli nato, že sa mu musia viac venovať ak nechcel spať kreslil alebo chodil na nejaký krúžok v škôlke k starším deťom. A to náhodou prišla nato iná zastupujúca učiteľka. Ta jeho ho totiž mala v r.ti.
Žabinka
13.03.13,10:48
No moja dcéra mala podobný problém. Do škôlky išla ako 2,5 ročná, nie preto, že by musela ( ja som bola doma tak či tak), ale v jej veku vedela skoro všetky riekanky, krásne kreslila, poznala písmenká, popri bratovi prvákovi sa naučila čítať (išlo jej to lepšie ako jemu..). Od začiatku chodila do triedy so staršími deťmi, lebo s rovesníkmi sa nudila. Od 4 rokov chodila do triedy len s predškolákmi, a to asi nebolo veľmi dobre, lebo postupom času sa začala nudiť aj s nimi, a trošku "vyvádzala".. Ale mala šťastie na vynikajúce pani učiteľky, ktoré ju počas týchto jej chvíľok primerane zamestnali, a bol pokoj. Samozrejme mi to vždy oznámili, keď sa takéto niečo dialo (no nebolo to často). Od prvej triedy ZŠ navštevuje matematicko-jazykovú triedu, kde chodia deti viac nadané, a tam sa postupne "ukľudnila", a už je pokoj.
Nella_2
13.03.13,11:02
Dobry den, poprosim o radu a dost surne. Mam syna, bude mat 3,5 roka v aprili. Od malicka som sa mu prehnane venovala, priznavam si to, teraz, ked uz je asi trochu neskoro. Dlho som nanho cakala, pokial som otehotnela - 5rokov. Pripadalo mi, ze sa musim synovi venovat, lebo som dostala ten dar, ze mam dieta. Nepochopi, kto tym nepresiel. Syn je velmi inteligentny, je to aj moja zasluha, ale to dieta to musi mat aj v sebe, aby taky bol.
Teraz k jadru veci. Vcera sa mi v skolke stazovala, ze to co robil, bolo az moc. Neposluchal, nejedol, nespal, skakal po posteli (doma to nerobi), obhadzoval druhe spiace deti vankusmi, zasekol sa niekde pri parapete, musle potom zliest dole hlavou, no katastrofa. Je to asi vsetko moja chyba, my ho nerozmaznavame, ale asi to, ze som mu venovala prilisnu pozornost, urobilo svoje v tom negativnom slova zmysle, bohuzial. Od septembra, ako som nastupila do prace nanho tolko casu nemam a neprehanam to, doma nas poslucha, dokonca vcera na slovo, nemusela som ani zvysovat hlas. Jedna znama tvrdi, ze on je nadmieru inteligentny a vyzaduje pozornost a nestaci mu hrat sa s rovesnikmi.
Druhe dieta by asi dost veci zachranilo, bohuzial sme radi za jedno.
Co by ste mi poradili, dakujem.
Nemáte náhodou v blízkosti škôlku, kde uplatňujú Montessori pedagogiku?
Moja známa mala možno podobné problémy so synom a táto škôlka mu pomohla.
margot157
13.03.13,11:14
Dobry den, poprosim o radu a dost surne. Mam syna, bude mat 3,5 roka v aprili. Od malicka som sa mu prehnane venovala, no to si mylím v žiadnon prípade nemôže byť negatívum, skôr naopak priznavam si to, teraz, ked uz je asi trochu neskoro. Dlho som nanho cakala, pokial som otehotnela - 5rokov. Pripadalo mi, ze sa musim synovi venovat, lebo som dostala ten dar, ze mam dieta. Nepochopi, kto tym nepresiel. Syn je velmi inteligentny, je to aj moja zasluha, ale to dieta to musi mat aj v sebe, aby taky bol.
Teraz k jadru veci. Vcera sa mi v skolke stazovala, ze to co robil, bolo az moc. Neposluchal, nejedol, nespal, skakal po posteli (doma to nerobi), obhadzoval druhe spiace deti vankusmi, zasekol sa niekde pri parapete, musle potom zliest dole hlavou, no katastrofa. Je to asi vsetko moja chyba,tak to už vôbec nie, v škôlke predsa nemôžeš byť a zodpovedať za to, čo tam dieťa robí my ho nerozmaznavame, ale asi to, ze som mu venovala prilisnu pozornost, urobilo svoje v tom negativnom slova zmysle, bohuzial. Od septembra, ako som nastupila do prace nanho tolko casu nemam a neprehanam to, doma nas poslucha, dokonca vcera na slovo, nemusela som ani zvysovat hlas. Jedna znama tvrdi, ze on je nadmieru inteligentny a vyzaduje pozornost a nestaci mu hrat sa s rovesnikmi.
Druhe dieta by asi dost veci zachranilo, bohuzial sme radi za jedno.

Co by ste mi poradili, dakujem.

Ja si myslím, že učiteľka a učiteľka sú dve úplne rozdielne veci, naša malá chodí do školky mesiac a pol a majú tam 2 učiteľky, ktoré sú, ako by som to povedala, jedna je akokeby vyhorená, deti ju znervózňujú, za všetko ich hneď napomína, po olovrante im už nedovolí vybrať si žiadnu hračku, len nech si ich rýchlo rodičia zoberú preč a druhá milá kľudná osoba, deti ju poslúchajú, žiadny problém, tým chcem povedať, že predsa ona je tam pedagóg, ktorý by mal vedieť s deťmi pracovať a nie sa sťažovať Vám, čo vy môžte spraviť, keď tam nieste. Jedine tak dohovor doma, čo si myslím pri takom malom dieťati nemá dlhšietrvajúci dopad, situácie s takými deťmi treba riešiť hneď na mieste. Tiež si mylím, že ho málo zamestnávajú a sa nudí. M
Oliwa
13.03.13,11:29
Ak sa môžem spýtať, koľko máte rokov - vy a manžel?
PS: A nepýtam sa mimo témy... ;)
lujza.j
13.03.13,11:36
Velmi dolezite su vynikajúce ucitelky.....a nie len v školke,ale celkovo....
alabut
13.03.13,11:44
Vymenit ucietelky, najlepsie za ucitelov. :-)
Kvaka
13.03.13,11:55
Zana, mne tvoj syn pripomína jedného z mojich vnukov. Je tiež taká silná osobnosť, rád veci organizuje, vyvíja nadmernú aktivitu, rád pomáha, vždy je veľmi aktívny. Dlho mu trvalo, kým pochopil, že v škôlke sa musí prispôsobiť, ale mal šťastie na úžasné učiteľky, chodil vtedy do súkromnej škôlky, bolo tam menej detí, dalo sa. Učiteľkám vždy niečím vyrazil dych, museli sa otáčať, aby nevidel, ako sa smejú z jeho výmyslov. Časom sa skľudnil, naučil sa, že je tam nejaký režim a teraz funguje v pohode v štátnej škôlke, už má niečo cez 4 roky. V tejto druhej škôlke bol však potrebný rozhovor s učiteľkou, ktorá sa tiež neustále na neho sťažovala, vnuk bol z toho nešťastný, keď mu maminka dohovárala, veď on ani nevedel, prečo. Takže je to aj o prístupe učiteliek v MŠ.
buchač
13.03.13,12:19
Dobry den, poprosim o radu a dost surne. Mam syna, bude mat 3,5 roka v aprili. Od malicka som sa mu prehnane venovala, priznavam si to, teraz, ked uz je asi trochu neskoro. Dlho som nanho cakala, pokial som otehotnela - 5rokov. Pripadalo mi, ze sa musim synovi venovat, lebo som dostala ten dar, ze mam dieta. Nepochopi, kto tym nepresiel. Syn je velmi inteligentny, je to aj moja zasluha, ale to dieta to musi mat aj v sebe, aby taky bol.
Teraz k jadru veci. Vcera sa mi v skolke stazovala, ze to co robil, bolo az moc. Neposluchal, nejedol, nespal, skakal po posteli (doma to nerobi), obhadzoval druhe spiace deti vankusmi, zasekol sa niekde pri parapete, musle potom zliest dole hlavou, no katastrofa. Je to asi vsetko moja chyba, my ho nerozmaznavame, ale asi to, ze som mu venovala prilisnu pozornost, urobilo svoje v tom negativnom slova zmysle, bohuzial. Od septembra, ako som nastupila do prace nanho tolko casu nemam a neprehanam to, doma nas poslucha, dokonca vcera na slovo, nemusela som ani zvysovat hlas. Jedna znama tvrdi, ze on je nadmieru inteligentny a vyzaduje pozornost a nestaci mu hrat sa s rovesnikmi.
Druhe dieta by asi dost veci zachranilo, bohuzial sme radi za jedno.
Co by ste mi poradili, dakujem.

...hm ... čo je to tá nadmerná inteligencia ??? ...( netvrdím ale opak - aby ste ma zasa nezjazdili jak toho psa ...) :rolleyes:

Takejto katastrofe sa ale zvykne vravievať hyperaktivita ...viď google ....
Kvaka
13.03.13,12:51
Najllepšie za Arnolda Schwarzeneggra....
dalid
13.03.13,13:31
Ved je to jednoduche... Sama pises, ze si malemu venovala vela casu kym si snim bola doma. Teraz zacal chodit do skolky. Myslis, ze sa mu ucitelka venuje celych cca 8 (?)hodin co je tam? Samozrejme ze nie. Ved ucitelka ma okrem neho na starosti dalsich - no kolko, povedz? 10-15 deti...

Maly si proste chce touto cestou vynutit pozornost, aby sa mu niekto venoval. Nic na tom nie je, skor to ucitelka nezvladla.. Ako dlho tam robi "problemy"? Den - tyzden - pol roka??

Nic z zlom, ale sle na svoje decko napisat ze je velmi inteligente zasluhou rodicov... si ma trochu pobavila a daco aj zasmrdelo. :). Daj ho na IQ testy, a potom sa o tomto budeme bavit dalej. ;) Ale neberiem ti to. Ak je naozaj na svoj vek vyspely, tak sa tam moze so svojimi rovesnikmi proste nudit a tak vyvadza...
Good luck a nech maly ucitelky riadne prevetra ked sa mu nevenuju..
korela
13.03.13,13:36
...hm ... čo je to tá nadmerná inteligencia ??? ...( netvrdím ale opak - aby ste ma zasa nezjazdili jak toho psa ...) :rolleyes:

Takejto katastrofe sa ale zvykne vravievať hyperaktivita ...viď google ....
Nemýliť si dojmy s pojmami.
noemi-ke
13.03.13,13:43
Dobry den, poprosim o radu a dost surne. Mam syna, bude mat 3,5 roka v aprili. Od malicka som sa mu prehnane venovala, priznavam si to, teraz, ked uz je asi trochu neskoro. Dlho som nanho cakala, pokial som otehotnela - 5rokov. Pripadalo mi, ze sa musim synovi venovat, lebo som dostala ten dar, ze mam dieta. Nepochopi, kto tym nepresiel. Syn je velmi inteligentny, je to aj moja zasluha, ale to dieta to musi mat aj v sebe, aby taky bol.
Teraz k jadru veci. Vcera sa mi v skolke stazovala, ze to co robil, bolo az moc. Neposluchal, nejedol, nespal, skakal po posteli (doma to nerobi), obhadzoval druhe spiace deti vankusmi, zasekol sa niekde pri parapete, musle potom zliest dole hlavou, no katastrofa. Je to asi vsetko moja chyba, my ho nerozmaznavame, ale asi to, ze som mu venovala prilisnu pozornost, urobilo svoje v tom negativnom slova zmysle, bohuzial. Od septembra, ako som nastupila do prace nanho tolko casu nemam a neprehanam to, doma nas poslucha, dokonca vcera na slovo, nemusela som ani zvysovat hlas. Jedna znama tvrdi, ze on je nadmieru inteligentny a vyzaduje pozornost a nestaci mu hrat sa s rovesnikmi.
Druhe dieta by asi dost veci zachranilo, bohuzial sme radi za jedno.
Co by ste mi poradili, dakujem.


Myslim si, ze tvoje dieta zacalo zit detstvom. Doteraz doma nemalo moznost sa prejavit, ako dieta, ak si sa tak venovala, vychovavala. Urcite doma neskakal a nerobil vsetko, co si popisala. Tak to robi teraz, ked sa ta "zbavil" a uziva si.

Inak- inteligencia sa posudzuje podla inych parametrov, nie podla toho, ako sa dietatu venujes, lebo sa rodic moze venovat dietatu aj cely den, a .....

ADHD/ADD syndróm je nieco uplne ine, ako sa tu odporuca. Tvoje dieta je len maly cloviecik, ktory chce robit vsetko to, na co ma chut, ked nie je pod dozorom matky.

Podla mna to v skolke prejde, ked sa vyjasi.
arizona
13.03.13,13:54
Asi ano, asi to naozaj dramatizujem, suhlasim, lenze ucitelka si nas dala s muzom zavolala na "kobercek" a pekne sa o nom vyrozpravala, az mi vlasy dupkom stavali, som nevedela, ci sa mam smiat, alebo plakat.
K psychiatrovi by som s nim nesla, to nie, ani k psychologovi, chcem to vyriesit pekne doma dohovaranim, ale ako, ked doma je vsetko ok a v skolke, katastrofa :-(
Nabuduce si pani ucitelku zoberte na kobercek vy dvaja s manzelom a povedzte jej, ze dobra ucitelka zvladne kazde dieta,lebo ma k tomu vzdelanie a urcite aj vztah, ked sa dala na takuto pracu ;)

Ona tam je na to,aby dieta dokazala usmernit a zvladnut, nie na to,aby rodicov volala na kobercek,ked ma male,trojrocne dieta trochu rusnejsi den...
Tina štúdio
13.03.13,13:58
Tento problem nech si riesia ucitelky v skolke. Neexistuju neposlusne deti v pravom slova zmysle - kazde dieta hlada hranice, to je prirodzene.
Ak to v skolke nezvladaju a "hadzu" obvinenia na rodica-rodicov, treba zmenit skolku, kde maju profesionalny pedagogicky dozor - nie obycajny dohlad nad detmi.
korela
13.03.13,13:59
Vieš, každé dieťa si to vyrieši svojím spôsobom.
Máme v rodine učiteľku v MŠ. Od útleho veku jej vysnívané povolanie. Už prichádza pomaly do stredného veku.
Po pár rokoch strávených v škôlke dostala do triedy dieťa z výrazne intelektuálneho prostredia, celá rodina, dedo ešte dnes ospevovaný, jeho dcéra z tej istej branže priniesla dieťa do škôlky, aby bolo medzi deťmi.
Ťažká individualita, ako sa ráno posadilo na stoličku, tak sa z nej obrazne zdvihlo až pri odchode. Proste - pozorovateľ. Rodičia o tom vedeli. Pre učiteľku to bol v tomto prípade možno lepší prípad, že nebolo čo riešiť, nikoho neohrozovalo, ani samo seba a pod.
Za rok sa nič nezmenilo. A čo? Rešpektovala osobnosť, ale vnútorne sa bavila na tom dieťati, že to vydržalo. Vôbec to nebrala ako tragédiu.
Dnes pôsobí v TV ako normálny šikovný človek.
"Milujem kolektívy."
korela
13.03.13,14:14
Ved je to jednoduche... Sama pises, ze si malemu venovala vela casu kym si snim bola doma. Teraz zacal chodit do skolky. Myslis, ze sa mu ucitelka venuje celych cca 8 (?)hodin co je tam? Samozrejme ze nie. Ved ucitelka ma okrem neho na starosti dalsich - no kolko, povedz? 10-15 deti...

Maly si proste chce touto cestou vynutit pozornost, aby sa mu niekto venoval. Nic na tom nie je, skor to ucitelka nezvladla.. Ako dlho tam robi "problemy"? Den - tyzden - pol roka??

Nic z zlom, ale sle na svoje decko napisat ze je velmi inteligente zasluhou rodicov... si ma trochu pobavila a daco aj zasmrdelo. :). Daj ho na IQ testy, a potom sa o tomto budeme bavit dalej. ;) Ale neberiem ti to. Ak je naozaj na svoj vek vyspely, tak sa tam moze so svojimi rovesnikmi proste nudit a tak vyvadza...
Good luck a nech maly ucitelky riadne prevetra ked sa mu nevenuju..
Bude horšie, ak ho pedagógovia zablokujú. To sa bude ťažšie naprávať.
Ja by som ho asi vytiahla hneď kým mu nezablokujú čakry a dala buď do súkromnej, kde je menej detí, do montessori prostredia, alebo našla človeka, ktorý sa mu bude venovať individuálne, chodiť s ním aj do prírody, hrať s ním šachy, ev. cudziu reč. Nájdeš. Manželova kolegyňa pred 40-imi rokmi si našla takéhoto "pestúna". Fungovalo výborne. O.i. to bol športovec. Už sa osloboďme od kolektívneho myslenia, tam kde to nie je potrebné.
buchač
13.03.13,15:21
...hm ... čo je to tá nadmerná inteligencia ??? ...( netvrdím ale opak - aby ste ma zasa nezjazdili jak toho psa ...) :rolleyes:
Takejto katastrofe sa ale zvykne vravievať hyperaktivita ...viď google ....
Ešte raz sa opakujem ...
Hyperaktivitu teraz dávam bokom ....

Ale na obe , t.j nadmerná inteligencia a aj tá hyperaktivita vyžaduje nejaké to ( nazvem ) skúmanie ....

Ved je to jednoduche... Sama pises, ze si malemu venovala vela casu kym si snim bola doma. Teraz zacal chodit do skolky. Myslis, ze sa mu ucitelka venuje celych cca 8 (?)hodin co je tam? Samozrejme ze nie. Ved ucitelka ma okrem neho na starosti dalsich - no kolko, povedz? 10-15 deti...

Maly si proste chce touto cestou vynutit pozornost, aby sa mu niekto venoval. Nic na tom nie je, skor to ucitelka nezvladla.. Ako dlho tam robi "problemy"? Den - tyzden - pol roka??

Nic z zlom, ale sle na svoje decko napisat ze je velmi inteligente zasluhou rodicov... si ma trochu pobavila a daco aj zasmrdelo. :).
Tiež si myslím .....
Daj ho na IQ testy, a potom sa o tomto budeme bavit dalej. ;)
JJ...
Ale neberiem ti to. Ak je naozaj na svoj vek vyspely, tak sa tam moze so svojimi rovesnikmi proste nudit a tak vyvadza...
Good luck a nech maly ucitelky riadne prevetra ked sa mu nevenuju..
Moja vnučka ja v tom istom veku , má tiež 3,5 roka a tiež od septembra nastúpila do škôlky ...
- zmeny v správaní a vo vývoji šli neskutočne hore ...
- zásadne tam nespáva
- lieta jak ďábel po triede
- učke pomaly prostredník ukáže ...
- ...o všetkom neviem ...hehehe...
Doma si sama zapne TV , dá do videa CD a spustí ...pri PC detto ...

Teraz neviem , či je nadmerne inteligentná , alebo hyperaktívna...

P.S.:
...zajtra idem k nej na vartovanie - a sám ...hehe , už teraz mám traumu , čo ma čaká ......
bubkoch
13.03.13,15:34
LOL, este som ln precital otazku a uz som vedel ze sa tu najde zopar premudrelych rodicov hadzucich vinu na ucitelky ze nezvladaju dieta ... :cool:
ja to vidim takto: dieta jedinacik, rozmaznane, nezvyknute na kolektiv, na "delenie sa" o hracky, pozornost, atd ... mysliace si ze okolo neho sa toci svet a ze kazdy vzdy a vsade sa bude venovat len a len jemu ... tak v skolke skace a vystraja aby si tú pozornost vynutil ...
dietatu treba vysvetlit o com je zivot, nie ze "je hyperaktivne tak nech sa mu ucitelky viac venuju" ale ze "v triede nie si sam a ucitelky sa musia venovat VSETKYM, nie len tebe" ... :D
Topas
13.03.13,16:09
Syn chodí do škôlky a má super učiteľku. Keď sme v septembi začínali, musela mi ho zobrať s plačom, lebo nechcel ostať. No len čo som zatvorila dvere, plač prestal. Vždy vedela upútať jeho pozornosť. Raz prišla zastupovať iná učiteľka a tá sa na syna pozerá ako tam plače a hovorí - ja už nie som zvyknutá na také malé deti, ktoré ešte plačú, ja mám v triede veľké. Nevedela som, či ho tam nechať alebo ho zobrať domov. Len stála a pozerala na neho.
Viem že pre dieťa je dôležité mať dobré učiteľky. Možno aj tvoj syn má učiteľky, ktoré by chceli len "nekomplikované" deti. Možno potrebuje aby ho v škôlke niečim zaujali. Podľa mňa 3-ročné dieťa nemôže byť zlé. Ono ešte nevie čo je zlé a čo je dobré.
zana51
13.03.13,18:44
Dakujem za nazory, nie so vsetkymi suhlasim. Moj syn ma podla mna v triede super ucitelky, pochvalia, pohladkaju, pokarhaju.... Syn rozmaznany nie je, aj s ucitelkou som sa rozpravala a hovoril, ze rozmaznane deti sa prejavuju inak, ano asi mu chyba ta pozornost, ktoru mal, ked som bola s nim doma a preto si ju vynucuje. S malym som do kolektivu chodila, na deti bol zvyknuty. Ze je inteligentny netvrdim ja, ale ini ludia, ktori len zasnu, ked ho pocuvaju, ked nieco neviem, napr. adresu on mi ju bez problemov povie, rozumie zlozitym vyrazom, dava prrednost rozhovoru s dospelymi a deti asi nie su pre neho rovnocenni partneri. Ucitelka mi povedala, ze ma toho v hlavicke velmi vela a ze aj ked sa zda, ze nepocuva, tak on vie vsetko lepsie, ako ostane deti, dokaze to zreprodukovat, len do kolektivu sa nevie zaclenit, to ma naozaj trapi, verim, ze z toho vyrastie a mozno to prehanam, ked chcem vediet aj od inych ludi nazor. Dakujem.
misomiso
13.03.13,18:54
IQ bohuzial nie je vsetko, dnes sa uz prichadza na to, ze mnoho jedincov s nadpriemernym iQ ma obrobsky problem sa uplatnit v spolocnosti, a to aj profesne.

Odporucam precita si nejake knihy o tzv. "Emocionalnej inteligencii", ktotra ako sa ukazuje je klucova a bez ktorej je kazdemu jeho IQ na dve veci...

Myslim, ze este je cas nejake veci ovplyvnit. Cim skor, tym lepsie.
margot157
14.03.13,06:43
Dakujem za nazory, nie so vsetkymi suhlasim. Moj syn ma podla mna v triede super ucitelky, pochvalia, pohladkaju, pokarhaju.... Syn rozmaznany nie je, aj s ucitelkou som sa rozpravala a hovoril, ze rozmaznane deti sa prejavuju inak, ano asi mu chyba ta pozornost, ktoru mal, ked som bola s nim doma a preto si ju vynucuje. S malym som do kolektivu chodila, na deti bol zvyknuty. Ze je inteligentny netvrdim ja, ale ini ludia, ktori len zasnu, ked ho pocuvaju, ked nieco neviem, napr. adresu on mi ju bez problemov povie, rozumie zlozitym vyrazom, dava prrednost rozhovoru s dospelymi a deti asi nie su pre neho rovnocenni partneri. Ucitelka mi povedala, ze ma toho v hlavicke velmi vela a ze aj ked sa zda, ze nepocuva, tak on vie vsetko lepsie, ako ostane deti, dokaze to zreprodukovat, len do kolektivu sa nevie zaclenit, to ma naozaj trapi, verim, ze z toho vyrastie a mozno to prehanam, ked chcem vediet aj od inych ludi nazor. Dakujem.

Väčšinou sa detičky zvyknú správať ináč doma a v škôlke, by sa ľudia čudovali, ako sa dá dieťa rozmaznať už v prvých troch rokoch života, deťom treba stanoviť hranice pomaly už narodenia a nie že ešte je malé na to i ono, keď sa už raz dieťaťu ukáže, že niečo môže, a to si môže rodič myslieť, že keď bude väčšie pravidlá zmení, omyl, potom sa už dieťa veľmi búri, že prečo raz mohlo, potom zase nemôže, takže obrovské chyby sa dajú narobiť v rodine už od narodenia. Hovorí sa, že do troch rokov dieťaťa sa položia základy celého budúceho života, asi nie náhodou je aj tá rodičovská dovolenka do 3r. veku dieťaťa a potom by sa malo dávať do škôlky a pod. Takže len v prostredí doma by sa asi dalo hodnoverne posúdiť, či nemá dieža hranice položené príliš nevýrazne, veľa si doma môže dovoliť, preto je aj spokojné, možno, keď doma všetci skáču ako ono píska. Lenže v škôlke to tak nejde, kam by tie učiteľky zašli, keby si každe dieťa robilo, čo chce, nenapísala si viac informácií, od kedy chodí malý do škôlky, kedy s ním začali tieto problémy a niekto sa tu pýtal, aj koľko vy máte rokov ( rodičia). Vdnešnej dobe sú deti mimoriadne inteligentné, prinášajú to aj vymoženosti, kde sa voľakedy deti dostali k toľkým výchovným rozprávkam, kde im omieľajú farby, tvary, čísla, písmená a aj v cudzích rečiach a pod. Majú prístup k satelitným TV, internetu, rôznym edukatívnym hračkám atď, atď. Takže pozor na malých zázrakov, aby nám nebodaj niekedy neprerástli cez hlavu, veď všetci ich nadmieru ľúbime;).M
osky
14.03.13,09:28
:-)
osky
14.03.13,09:30
veru tak,ale o skolkarskych probemoch je tu uz daka tema-tam sme to uz podrobne rozobrali.dnes su deti viac rozmaznane,maju väcsiu slobodu a ziadne hranice...
alabut
14.03.13,11:47
Decko musi citit, ze sa dospely hneva. Ked je jeden cihi druhy hota, decko to zneuzije. Ani nie zneuzije, skor nevie, co je spravne. V genetike to nedostal, reaguje na reakcie okolia. :-)
zana51
14.03.13,19:10
S muzom mame na vychovu syna rovnaky nazor, ak jeden karha, druhy mu pritaka. Obaja mame 35 rokov. Syn sa spraval uplne normalne, ale tento tyzden to je uplne ine, je ako odtrhnuty z retaze, nic nanho neplati, hranice mal stanovene, nikdy som nechcela, aby mi dieta skakalo po hlave. ALe naozaj tento tyzden ho s muzom nespoznavame. Nic nanho neplati, ak mu nieco zakazeme, tak on si z toho nic nerobi, ale absolutne, vobec ale vobec nic nanho neplati. Nerozumiem tomu, predtym taky rozumny chlapec a teraz pravy opak, pre nas ciste zufalstvo. Vobec ma nepocuva, alebo sa robi, ze ma nepocuva, nejde to s nim ani po dobrotky a ani po zlotky, uz som aj kricala, uz som aj mala pokojny hlas, pekne som ho poprosila, toto mozno trosku zabralo. Muz zvazuje pomoc psychologicky, ale bez syna, len my a odbornik, ze za opytanie nic nedame.
Myslim, ze som pisala, ze maly chodi do skolky od septembra. Zeby toto bola naozaj nejaka forma hyperaktivity? Fuh, v skolke tvrdia, ze nie, ze sa to prejavuje inak, tak naozaj neviem.
Mila123
14.03.13,19:16
S muzom mame na vychovu syna rovnaky nazor, ak jeden karha, druhy mu pritaka. Obaja mame 35 rokov. Syn sa spraval uplne normalne, ale tento tyzden to je uplne ine, je ako odtrhnuty z retaze, nic nanho neplati, hranice mal stanovene, nikdy som nechcela, aby mi dieta skakalo po hlave. ALe naozaj tento tyzden ho s muzom nespoznavame. Nic nanho neplati, ak mu nieco zakazeme, tak on si z toho nic nerobi, ale absolutne, vobec ale vobec nic nanho neplati. Nerozumiem tomu, predtym taky rozumny chlapec a teraz pravy opak, pre nas ciste zufalstvo. Vobec ma nepocuva, alebo sa robi, ze ma nepocuva, nejde to s nim ani po dobrotky a ani po zlotky, uz som aj kricala, uz som aj mala pokojny hlas, pekne som ho poprosila, toto mozno trosku zabralo. Muz zvazuje pomoc psychologicky, ale bez syna, len my a odbornik, ze za opytanie nic nedame.
Myslim, ze som pisala, ze maly chodi do skolky od septembra. Zeby toto bola naozaj nejaka forma hyperaktivity? Fuh, v skolke tvrdia, ze nie, ze sa to prejavuje inak, tak naozaj neviem.
a nebude to vzdor? je v takom veku....


http://najmama.aktuality.sk/clanok/224711/detske-zachvaty-hnevu-a-vzdoru/
Martin1310
14.03.13,21:36
Ja mám syna oficiálne hyperaktívneho s poruchou sústredenia.Je štvrták.Návštevu psychologa iniciovala škola.
Ja by som ale povedal že má proste moc energie (toť hyperaktivita) bodaj by mu vydržala.
A čo ho nebaví to sa nie a nie naučiť (toť porucha sústredenia) a celý já :).
alabut
14.03.13,21:47
Ja si myslim, ze dostavalo privelky priestor, ktory mu teraz dospeli okresavaju. Neviem, myslim si, ze ked decko nevychovam do asi dvoch rokov (este nema vyvinutu pamat a musi vycitit hnev rodica), potom je to tazko, asi treba psychologa, ale spravne podoktnute, pre rodicov. Nemam skusenost, deti mame dobre vychovane, ale ked pozorujem susedov, maju tiez problemy, ked zanedbali zaciatok. Asi treba pritvrdit, ale najlepsie, ked to urobi cudzi clovek. Preto sa priklanam k nazoru, ze v skolke robia chybu. Ak rodic pokrici, dieta to vyhodnoti ako obmedzenie priestoru, ktory malo doteraz volny a vzdoruje, ako poznamenala Mila123. Je este jedna metoda, tusim som uz niekde o nej pisal, hooponopono, ci ako sa tomu nadava. Treba sa vnutorne zamysliet, kde som urobil chybu a uprimne si zelat, aby dotycny bol taky a taky, pripadne ho vnutorne poprosit o odpustenie. Je to beh na dlhu trat a vnutornu disciplinu, psycholog by mal byt rychlejsi. Decku sa musi ist prikladom, maju vynikajucu pamat na detaily. Vela stastia. :-)
margot157
15.03.13,05:47
S muzom mame na vychovu syna rovnaky nazor, ak jeden karha, druhy mu pritaka. Obaja mame 35 rokov. Syn sa spraval uplne normalne, ale tento tyzden to je uplne ine, je ako odtrhnuty z retaze, nic nanho neplati, hranice mal stanovene, nikdy som nechcela, aby mi dieta skakalo po hlave. ALe naozaj tento tyzden ho s muzom nespoznavame. Nic nanho neplati, ak mu nieco zakazeme, tak on si z toho nic nerobi, ale absolutne, vobec ale vobec nic nanho neplati. Nerozumiem tomu, predtym taky rozumny chlapec a teraz pravy opak, pre nas ciste zufalstvo. Vobec ma nepocuva, alebo sa robi, ze ma nepocuva, nejde to s nim ani po dobrotky a ani po zlotky, uz som aj kricala, uz som aj mala pokojny hlas, pekne som ho poprosila, toto mozno trosku zabralo. Muz zvazuje pomoc psychologicky, ale bez syna, len my a odbornik, ze za opytanie nic nedame.
Myslim, ze som pisala, ze maly chodi do skolky od septembra. Zeby toto bola naozaj nejaka forma hyperaktivity? Fuh, v skolke tvrdia, ze nie, ze sa to prejavuje inak, tak naozaj neviem.

Takže podľa toho čo píšeš, Váš syn má obdobie vzdoru, čo je úplne prirodzené a priam žiadúce pre každé dieťa, nemôžeš počítať s tým, že keby si ho akokoľvek dobre vychovala, že vás bude poslúchať na slovo, práve to by bolo čudné. Dieťa je osobnosť, tiež sa chce prejaviť, odskúšať si reakcie dospelých, čo to asi tak s nimi spraví, keď neposlúchne, ako zareagujú, ako si s ním poradia, kam to až povedie atd. Niekde som čítala, že čím výraznejšia je osobnosť dieťaťa, tým je aj obdobie vzdoru ťažšie, to ste asi ešte nezažili hádzanie sa o zem a vresk na celú ulicu. Nechcem strašiť, ale aj také býva a vôbec to neznamená, že dieťa je nevychované, alebo rozmaznané, ako zvyknú mudrovať staršie generácie, kt. už zabudli, že ich deti boli tiež malé. Takže veľa pevných nervov, na internete je milión diskusií a názorov na obdobie vzdoru u dieťaťa, preštudujte a hlavne pevné nervy, nech vaše dieťa nezistí, že zašlo tak ďaleko, že ste bezradní. :) M
zana51
15.03.13,06:58
Dakujem za odpoved, maly sa nastastie o zem nehadze,pripada mi, ze by to mohlo byt to obdobie vzdoru a my to len prehaname a stale sa nad nim zamyslame. Ja uz si naozaj myslim, ze som urobila chybu vo vychove. Niektori mi radili, ked bol uplne male babatko ho nechat vyplakat, sorry, ale na toto som nikdy nemala gule, vzdy som sa snazila mu vsetko vysvetlovat, lubim ho ako kona a on to vie, hovorime si to navzajom. Ako som uz spominala, nikdy nebol anjel, ale teraz je z neho maly diablik. Nastastie dnes rano, ked som ho pekne poprosila, nech si sadne, naje sa, oblecie sa, vsetko pekne spravil s malym zamrncanim, ale to preslo. Nechame tomu cas a uvidime. Ale snazim sa byt nekompromisna, zatial sa mi to dari, len dufam, ze uz nie je neskoro :-(.
margot157
15.03.13,07:48
Dakujem za odpoved, maly sa nastastie o zem nehadze,pripada mi, ze by to mohlo byt to obdobie vzdoru a my to len prehaname a stale sa nad nim zamyslame. Ja uz si naozaj myslim, ze som urobila chybu vo vychove. Niektori mi radili, ked bol uplne male babatko ho nechat vyplakat, sorry, ale na toto som nikdy nemala gule, vzdy som sa snazila mu vsetko vysvetlovat, lubim ho ako kona a on to vie, hovorime si to navzajom. Ako som uz spominala, nikdy nebol anjel, ale teraz je z neho maly diablik. Nastastie dnes rano, ked som ho pekne poprosila, nech si sadne, naje sa, oblecie sa, vsetko pekne spravil s malym zamrncanim, ale to preslo. Nechame tomu cas a uvidime. Ale snazim sa byt nekompromisna, zatial sa mi to dari, len dufam, ze uz nie je neskoro :-(.

Rozhodne na nič nie je neskoro, podľa toho čo píšeš, ste zrejme chybu vo výchove neurobili, starostlivosť, venovanie sa a láska sú komodity, ktoré sa nedajú predávkovať;), obdobie vzdoru si vyžaduje veľa rodičovskej fantázie, dieťa nás riadne vytestuje z trpezlivosti a nápaditosti, hlavne neskĺznuť do nejakého nervačenia, kričania, nebodaj bitia, skôr by som volila aj možnosť malého nešťastníka si nevšímať, kým najhoršie neprehrmí, aby zase nezistil, že keď vyvádza, sa mu venuje viac pozornosti ako keď je dobré. Alebo prestať s ním komunikovať, tváriť sa smutne, urazene atd. My sme mali napríklad spor, (kvázi) s maličkou, to mohla mať medzi 1-2 rokmi, obed nachystaný, polievočka už len jesť, vtedy nejakým mojim nedopatrením malá zbadala na kuch. linke lentilky a ona že nechce polievočku, ale lentilky. Tak ja som jej trpezlivo vysvetľovala, že u nás to funguje tak, že sa papá najskôr obed a potom môže dostať aj nejakú sladkosť a teda výdrž mala ale ja tiež, tak som nakoniec povedala, že si idem ľahnúť do postele a keď si to rozmyslí, nech ma príde zavolať, samozrejme že celý čas bola pri mne, tvárila som sa, že spím, aj si pokričala, ale nakoniec uznala, že tá mama asi neustúpi, teda tadiaľ cesta nevedie, a čuduj sa svete, zrazu prišla s tým, že ona je už dobrá a pôjde papať polievočku a keď krásne popapala, tak aj tie lentilky boli a nasledujúce razy už bola uzrozumená a ani sa nepokúšala vyjednávať pred jedením so sladkosťami. Ale bolo treba vtedy vydržať a bolo mi to aj smiešne, aj všelijaké "súperiť" s tým drobcom. Ešte budete mať milión kadejakých "nedorozumení", viem, že nie vždy je čas na také dlhosiahle výchovné metody, keď sa treba niekam ponáhľať, ale zase som niekde čítala, že ako rodičia zvládnu tieto obdobia vzdoru u detí dáva základ vzťahu rodič-dieťa na celý život, či som to ja robila vždy správne, hlavne keď som bola mladá neskúsená mamička, to teda netvrdím. M.
Denisa
20.03.13,10:44
Možno to nie je presne k tomuto problému, ale istým spôsobom sa ho to tiež týka.
Dnes sú deti iné a tie zaužívané praktiky v školstve na ne už neplatia;)

Odporúčam všetkým....ale obzvlášť rodičom, aj tým ešte neprebudeným.Aspoň si to pozrite, otvorte si srdce a zabudnite na to ako vychovávali nás.

Když se probudí vědomí indigového dítěte - Kateřina Chaloupková
http://www.youtube.com/watch?v=dKEl-cWHMzo&feature=em-subs_digest
BXLmiami
20.03.13,18:10
Tak ešte sa pobavíš.Mám bohaté skusenosti,bola tu rada vychovať do dvoch rokov kým nemá rozum,no neviem,v dvoch rokoch so mnou diskutoval ako dospelý a v piatich rokoch sme preberali princíp fungovania jadrovej elektrárne.Takže doporučujem hlavne diskusiu-rozprávať vysvetľovať argumentovať a brániť ho pred ľudmi,čo ho chcú zaradiť do zástupu.
korela
20.03.13,20:40
Vďaka, že si to do tejto diskusie posunula.
alabut
25.03.13,03:57
Vsak prave, do zastupu ho zaradi v prvom rade skola, respektive skolka.
BXLmiami
25.03.13,05:55
Nepodarilo sa.Zastup nebol.
Kvaka
25.03.13,06:40
Predsa sú aj súkromné škôlky, ak matka musí pracovať, len sú drahé, nie každý si to môže dovoliť. Čo sa týka školy, existujú také, pre mimoriadne nadané deti, tam sa robia skúšky, testy a potom ešte raz testy v 11 rokoch, pokračovanie na gympel, tam začínajú ako primáni.
alabut
25.03.13,06:44
A? Co je teraz s geniom? :-)
BXLmiami
25.03.13,07:51
Dal zabrať až do dospelosti všetkým okolo.VS a zahraničie.Teraz vysvetľujem princíp jadrovej elektrárne vnučke,potatila sa.
korela
26.03.13,05:50
Tak ešte sa pobavíš.Mám bohaté skusenosti,bola tu rada vychovať do dvoch rokov kým nemá rozum,no neviem,v dvoch rokoch so mnou diskutoval ako dospelý a v piatich rokoch sme preberali princíp fungovania jadrovej elektrárne.Takže doporučujem hlavne diskusiu-rozprávať vysvetľovať argumentovať a brániť ho pred ľudmi,čo ho chcú zaradiť do zástupu.
Ešte sa vrátim "k zástupu".
Teda navštevoval škôlku?
Poznám detskú psychologičku, ktorá ešte v predchádzajúcom zriadení nedala svoje deti do žiadneho štátneho predškolského zariadenia, ani na predškolskú výchovu posledný rok v škôlke, aj keď to zo zákona vyplývalo. Naťahovala sa so školstvom, nepopustila.
Moje deti detto, nejako sa mi to podarilo, ignorovala som ich. Aj návšteva učiteľky, teda snaha o návštevu.
alabut
26.03.13,07:10
A mozes princip vysvetlit aj alabutovi? Nech neumriem celkom sprosty. :-)
BXLmiami
26.03.13,07:48
Tak to musíš vyrobiť veľa guličiek na špagátiku.Jednou buchneš rozletia sa 3,tromi buchneš rozletí sa.....atd.
BXLmiami
26.03.13,09:58
Som lekárka a aj moja mama,takže doma som zostať nemohla a ani ona.Mala som výhodu povolania,učiteľky chceli so mnou vychádzať a tak sme sa na mnohom dohodli,aj ked iným by to asi neprešlo.No a šiel do jazykovky,viac jazykov od malička-aby zistil že nie všetko je také ľahké ako matematika ,fyzika,elektrika a chémia.Ale pár krát u nás hasiči boli,mal od Boha šťastie,že žiadny z pokusov ho nepripravil o ruky či o zrak.Bolo aj obdobie ked musela u nás sedieť dôchodkyna od susedstva aby to prežil on,súrodenci a aj byt.
korela
26.03.13,15:19
To chápem. Na okraj-lekárka v Prahe ostala v každej päťročnici rok doma, nazbierala sily a "dobehla" domácnosť.
zana51
27.03.13,07:02
Po kratsej odmlke sa ozvyvam, ucitelky si uz na syna nestazuju, dokonca pre dvoma dnami povedala ucitelka, ze bol dobrucky, vcera sice trochu vyvadzal, ale ucitelka to zvladla. Syn porozlieval v kupelni v skolke vodu, ale potom si ju musel aj utierat.
Moj syn ma nadanie na jazyky, ak by som vedela super po anglicky, uz tu anglictinu ovlada, lenze ja ju viem tak na 50% a nechcem ho ucit zle. Chodi do jazykovky, ale pripada mi, ze mu je to malo a to je odporne draha jazykovka. On by uz rad komunikoval v anglictine.
Myslim, ze ako tu bolo pisane, ucitelky by ho najradsej zaskatulkovali, aby bol ako ine deti, ale to sa naozaj neda.
alaya1
27.03.13,07:14
Zana- preco nedas dieta, ak je tak nadane ako pises do skolky pre nadane deti, alebo sukromnej skolky, kde sa detom venuju inak, nakolko ich maju menej. Snad neocakavas, ze sa ucitelka bude cely den venovat tvojmu synovi, ked ma este okrem neho 25 deti. Kazdy rodic ocakava, ze ucitel venuje aj jeho dietatu pozornost. Alebo si najdi opatrovatelku, co hovori plynule anglicky, a bude sa venovat len jemu.Inak, precitala som si tvoje prispevky, nehnevaj sa, ale tvoje dieta je poriadne rozmaznane, ci sa ti to paci, ci nie. ale zamysli sa aj nad tym, ci na neho nemas velke naroky.To sa v neskorsom veku moze poriadne vypomstit.
day
27.03.13,07:27
Zana- preco nedas dieta, ak je tak nadane ako pises do skolky pre nadane deti

moj nazor, kazdy si myslime, ze nase dieta je vynimocne, ved aj je, je nase

v com je inteligentny? mas nieco kokretne, vie citat, pisat, pocitat, ....

skor by som povedal, ze ste ho rozmaznali a teraz neviete co s nim v skolke,
ale na druhej strane, je Vase, tak si ho uzite
zana51
27.03.13,07:30
Dakujem za nazor, k rozmaznanosti som ho nikdy neviedla, to ze vystraja v skolke, este neznamena, ze je rozmaznany, to mi povedala aj ucitelka v skolke, ze rozmaznane dieta sa sprava inak.
A preco nie sukromna skolka, nie som taka bohata, aby som si ju mohla dovolit.
Na ucitelky v skolke ale nedam dopustit, maly ich ma rad a mne su tiez velmi sympaticke a mile. Ved ani o druhych detoch neviem, co robia v skolke, ako sa spravaju? Ja od uciteliek nechcem, aby sa venovali len mojmu drobcovi, ako pises pri 20 (nie 25 deti) je to nemyslitelne. Moj syn je jednoducho zivy a som stastna, ze ho mam.
Este k tym narokom, nemam nanho velke naroky, nakolko ani casu uz nie je ako byvalo, ale vidim, ako napreduje v angline, ako si pocita sam na prstoch, ake ma logicke argumenty, kolko veci si pamata, este z minuleho roka. Ja som ho to nikdy neucila.
Ivenka
27.03.13,07:40
Prečo nie súkromná škôlka? Lebo tie peniaze stoja za to. Pred 10 rokmi som platila za súkromnú škoôlku 2 000Sk bez obedov.
Môj syn chodil do Montesori ale zo zdravotných dôvodov. Jeho zaostalosť a rečová vada sa opravila po roku a všetky deti na svoj vek dobehol. Zmenou škôlky za štátnu ostal opäť zaostávať. Takže ak máš pocit, že Tvoje dieťa je nadané a vynimočné tak to za tie peniaze stojí. Okrem iného v súkromnej škôlke ako sa hovorí dieťa "nezdivočeje".
A čo sa týka presne napr.angl. dnes mám pocit niekedy, že môj syn vedel viac v škôlke ako v škole.
Držím palce.
zana51
27.03.13,07:42
Napiste mi, ako je mozne, ze nas s muzom poslucha? Ale v skolke si niekedy robi co chce. To je rozmaznanost, ked mna poslucha, ja mu vsetko nedovolim, to pozor, to by mi skoro zacal skakat cez hlavu, odtial potial.
zana51
27.03.13,07:49
moj nazor, kazdy si myslime, ze nase dieta je vynimocne, ved aj je, je nase

v com je inteligentny? mas nieco kokretne, vie citat, pisat, pocitat, ....

skor by som povedal, ze ste ho rozmaznali a teraz neviete co s nim v skolke,
ale na druhej strane, je Vase, tak si ho uzite

Ok, tak co vsetko moj syn vie, takze ako som uz pisala vie pocitat, ovlada uz od 1,5 roka velke pismena abecedy, niektore uz aj male, niecosi uz aj precita sa (slova, nie vety), pozna rovnik, poludnik, planety slnecnej sustavy, vie, co je v zemskej kore, pozna Napoleona, Lenina, Petra Velkeho, Taj Mahal, Jeruzalem, Sochu slobody, malu historiu Rima a vsetkych vladcov v nom, pozna akvadukt,vie, z coho sa sklada DNA, vie Slovensku hymnu, pozna niektore hormony v tele, pozna 5 zmyslov, pozna znacky aut..........., mena si zapamata velmi lahko, dokaze sa s vami porozpravat o vsetkom
alaya1
27.03.13,07:50
Dakujem za nazor, k rozmaznanosti som ho nikdy neviedla, to ze vystraja v skolke, este neznamena, ze je rozmaznany, to mi povedala aj ucitelka v skolke, ze rozmaznane dieta sa sprava inak.
A preco nie sukromna skolka, nie som taka bohata, aby som si ju mohla dovolit.
Na ucitelky v skolke ale nedam dopustit, maly ich ma rad a mne su tiez velmi sympaticke a mile. Ved ani o druhych detoch neviem, co robia v skolke, ako sa spravaju? Ja od uciteliek nechcem, aby sa venovali len mojmu drobcovi, ako pises pri 20 (nie 25 deti) je to nemyslitelne. Moj syn je jednoducho zivy a som stastna, ze ho mam.
Este k tym narokom, nemam nanho velke naroky, nakolko ani casu uz nie je ako byvalo, ale vidim, ako napreduje v angline, ako si pocita sam na prstoch, ake ma logicke argumenty, kolko veci si pamata, este z minuleho roka. Ja som ho to nikdy neucila.

Neviem potom, v com je tvoj problem. Skolka OK, ucitelky OK, dieta mudre, nadane, ved bud len rada. Ak sa mu doma neustale venujete, nema asi moznost prejavit svoje EGO. tak ho prejavuje svojim veku primeranym sposobom v skolke. Ved bud len rada, ze je zivy, kolko rodicov by neviem, co za to dalo, mat zive dieta. daj mu viac slobody a volnosti doma, nemusis sa mu stale venovat. V skolke robi to, co doma nemoze.
dusansl
27.03.13,10:22
Pekný deň prajem mamička,
zaujímavý príspevok. Ak by som bol tak smelý a dovolil si vyjadriť sa doporučil by som pani učiteľke a riaditeľke písomne poslať nasledujúcu odpoveď:
Vážené pani učiteľky, Váš žiak (meno) teda môj syn v mimoškolskom čase-doma nepravidelne nechce zdravo jedávať, pravidelne odmieta upratovať svoje veci v detskej izbe, rozhadzuje ich a z výnikou obľúbencov ich dokonca ani neláska. Žiadam zjednať nápravu! Podpis matka ....
Tak a je to!
nenapadlo Vás prosím, čo asi robia tie nádhery, keď s ohľadom na prax a predpokladané vzdelanie , majú problém usmerniť a zvládnuť tria pol ročné dieťa?
Nebolo by hádam rozumnejšie zmeniť škôlku ako hľadať chybu len v synovi? jasné že problém musíte riešiť, ale cesta k jeho zvládnutiu vedie celkom inokade. Dusansl
alaya1
27.03.13,17:24
Pekný deň prajem mamička,
zaujímavý príspevok. Ak by som bol tak smelý a dovolil si vyjadriť sa doporučil by som pani učiteľke a riaditeľke písomne poslať nasledujúcu odpoveď:
Vážené pani učiteľky, Váš žiak (meno) teda môj syn v mimoškolskom čase-doma nepravidelne nechce zdravo jedávať, pravidelne odmieta upratovať svoje veci v detskej izbe, rozhadzuje ich a z výnikou obľúbencov ich dokonca ani neláska. Žiadam zjednať nápravu! Podpis matka ....
Tak a je to!
nenapadlo Vás prosím, čo asi robia tie nádhery, keď s ohľadom na prax a predpokladané vzdelanie , majú problém usmerniť a zvládnuť tria pol ročné dieťa?
Nebolo by hádam rozumnejšie zmeniť škôlku ako hľadať chybu len v synovi? jasné že problém musíte riešiť, ale cesta k jeho zvládnutiu vedie celkom inokade. Dusansl


Samozrejme,nech pise, ale nech napise, ze ma doma dalsich cca 20 deti, ktore vyzaduju taku istu pozornost, ako to jedno dieta.

Ucitel je povinny upozornit rodica, ak sa spravanie dietata vymyka beznemu standardu spravania sa v kolektive.

Nezabudni jej ponuknut na napravu vyrobky, ktorymi sa zaoberas, pripadne navstevy a pekne mastne kešky.
alaya1
27.03.13,17:28
Ok, tak co vsetko moj syn vie, takze ako som uz pisala vie pocitat, ovlada uz od 1,5 roka velke pismena abecedy, niektore uz aj male, niecosi uz aj precita sa (slova, nie vety), pozna rovnik, poludnik, planety slnecnej sustavy, vie, co je v zemskej kore, pozna Napoleona, Lenina, Petra Velkeho, Taj Mahal, Jeruzalem, Sochu slobody, malu historiu Rima a vsetkych vladcov v nom, pozna akvadukt,vie, z coho sa sklada DNA, vie Slovensku hymnu, pozna niektore hormony v tele, pozna 5 zmyslov, pozna znacky aut..........., mena si zapamata velmi lahko, dokaze sa s vami porozpravat o vsetkom


Neverím ani jedno slovo.
Kym zacnes tvrdit blbosti typu citania v 1 a pol roku, precitaj si, v akom vyvojovom stadiu je mozog dietata v tom veku. Takze pre mna vyriesena tema- opat sa niekto potreboval zabavit.

Vzdy ten isty!!- nenadany-)
pavol54
27.03.13,17:57
Po kratsej odmlke sa ozvyvam, ucitelky si uz na syna nestazuju, dokonca pre dvoma dnami povedala ucitelka, ze bol dobrucky, vcera sice trochu vyvadzal, ale ucitelka to zvladla. Syn porozlieval v kupelni v skolke vodu, ale potom si ju musel aj utierat.
Moj syn ma nadanie na jazyky, ak by som vedela super po anglicky, uz tu anglictinu ovlada, lenze ja ju viem tak na 50% a nechcem ho ucit zle. Chodi do jazykovky, ale pripada mi, ze mu je to malo a to je odporne draha jazykovka. On by uz rad komunikoval v anglictine.
Myslim, ze ako tu bolo pisane, ucitelky by ho najradsej zaskatulkovali, aby bol ako ine deti, ale to sa naozaj neda.dieta na jazyky má nadanie ale ty by si mohla aspoň slovenský zvládnuť - prepáč ale toľko chýb v pravopise
BXLmiami
27.03.13,18:29
Pusti mu anglické rozprávky v TV a nerieš.Naučí sa bez Teba.
buchač
27.03.13,18:48
Najprv pekne od začiatku ...
Existovali , existujú a aj budú naďalej existovať mimoriadne nadané deti ...
To je nepopierateľný fakt !!!
Ale to , čo je uvedené nižšie proste ovláda každé dieťa v tom svojom veku , pokiaľ sa mu venuje čo i len normálna pozornosť a na kladené otázky sa patrične odpovedá ...

Dakujem za nazor, k rozmaznanosti som ho nikdy neviedla, to ze vystraja v skolke, este neznamena, ze je rozmaznany, to mi povedala aj ucitelka v skolke, ze rozmaznane dieta sa sprava inak.
A preco nie sukromna skolka, nie som taka bohata, aby som si ju mohla dovolit.
Na ucitelky v skolke ale nedam dopustit, maly ich ma rad a mne su tiez velmi sympaticke a mile. Ved ani o druhych detoch neviem, co robia v skolke, ako sa spravaju? Ja od uciteliek nechcem, aby sa venovali len mojmu drobcovi, ako pises pri 20 (nie 25 deti) je to nemyslitelne. Moj syn je jednoducho zivy a som stastna, ze ho mam.
Este k tym narokom, nemam nanho velke naroky, nakolko ani casu uz nie je ako byvalo, ale vidim, ako napreduje v angline, ako si pocita sam na prstoch, ake ma logicke argumenty, kolko veci si pamata, este z minuleho roka. Ja som ho to nikdy neucila.
- logika dieťaťa je niekedy vražedná ...
- pamäť detto ... jeden zabudne na určitú udalosť a po čase dostane KO od drobca ...
- počítanie zvládne aj malý cigán z osady , ani prsty sú mu nie potrebné , pokiaľ sa jedná o lóve ...je tým pádom nadpriemerne inteligentný génius ??? :rolleyes:

Ok, tak co vsetko moj syn vie, takze ako som uz pisala vie pocitat, ovlada uz od 1,5 roka velke pismena abecedy, niektore uz aj male, niecosi uz aj precita sa (slova, nie vety), pozna rovnik, poludnik, planety slnecnej sustavy, vie, co je v zemskej kore,
Možno aj hej ...ibaže odkiaľ to pozná ???
A hlavne , vie význam ...
pozna Napoleona, Lenina, Petra Velkeho, Taj Mahal, Jeruzalem, Sochu slobody,
Fotiek je neúrekom ......
Ale nepozná mňa ...a to je smutné ....:---
malu historiu Rima a vsetkych vladcov v nom, pozna akvadukt,vie, z coho sa sklada DNA, vie Slovensku hymnu, pozna niektore hormony v tele, pozna 5 zmyslov, pozna znacky aut
...a ktorý chlapec nie ???
..........., mena si zapamata velmi lahko, dokaze sa s vami porozpravat o vsetkom
No s tou históriou Ríma , hormónmi , DNA trochu preháňaš ...



....ale čo sa týka tej Slovenskej hymny , tak má krpec u mňa bod ...
Poniektorí slovenskí hokejisti a či futbalisti ju dodnes nezvládli ..................:---:D
alaya1
27.03.13,20:38
Najprv pekne od začiatku ...
Existovali , existujú a aj budú naďalej existovať mimoriadne nadané deti ...
To je nepopierateľný fakt !!!
Ale to , čo je uvedené nižšie proste ovláda každé dieťa v tom svojom veku , pokiaľ sa mu venuje čo i len normálna pozornosť a na kladené otázky sa patrične odpovedá ...

- logika dieťaťa je niekedy vražedná ...
- pamäť detto ... jeden zabudne na určitú udalosť a po čase dostane KO od drobca ...
- počítanie zvládne aj malý cigán z osady , ani prsty sú mu nie potrebné , pokiaľ sa jedná o lóve ...je tým pádom nadpriemerne inteligentný génius ??? :rolleyes:

No s tou históriou Ríma , hormónmi , DNA trochu preháňaš ...



....ale čo sa týka tej Slovenskej hymny , tak má krpec u mňa bod ...
Poniektorí slovenskí hokejisti a či futbalisti ju dodnes nezvládli ..................:---:D


Preboha, snad neveris tomu, ze jeden a pol rocne dieta cita velke pismena!!!!!!!! Take dieta sa v tomto veku naucilo bezpecne pohybovat na 2 nohach!!

A veci, ze vie, kto bol lenin a pod. ved si niekto robi srandu, ci snad ty?-)
buchač
27.03.13,21:04
Ok, tak co vsetko moj syn vie, takze ako som uz pisala vie pocitat, ovlada uz od 1,5 roka velke pismena abecedy, niektore uz aj male, niecosi uz aj precita sa (slova, nie vety), pozna rovnik, poludnik, planety slnecnej sustavy, vie, co je v zemskej kore, pozna Napoleona, Lenina, Petra Velkeho, Taj Mahal, Jeruzalem, Sochu slobody, malu historiu Rima a vsetkych vladcov v nom, pozna akvadukt,vie, z coho sa sklada DNA, vie Slovensku hymnu, pozna niektore hormony v tele, pozna 5 zmyslov, pozna znacky aut..........., mena si zapamata velmi lahko, dokaze sa s vami porozpravat o vsetkom


Preboha, snad neveris tomu, ze jeden a pol rocne dieta cita velke pismena!!!!!!!! Take dieta sa v tomto veku naucilo bezpecne pohybovat na 2 nohach!!

A veci, ze vie, kto bol lenin a pod. ved si niekto robi srandu, ci snad ty?-)
...alaya ...Ty si až tak nasratá , že nečítaš poriadne .....hehehe...

Poznať a vedieť sú rôzne pojmy ...
Príkladne VIEM , kto je Obama , no NEPOZNÁM ho ...
Vidíš ten rozdiel ???...a prečítaj si , čo som napísal do textu zany ...

Srandu si robím kedy len chcem , nepotrebujem si nejaké nové nicky vymýšľať ...
Nespomínam už ani tie , akože témy ......šak to by som šiel sám proti sebe , respektíve mojej nadmieru inteligentnej vnučke ...
Tá už ako 1/2 ročná jedla sama halušky s bryndzou ..
Bez plienok behala ako 3 -mesačná ...
Po nástupe do škôlky prekvapila celý personál tým , že varila podľa Jamieho Oliwiera z You Tube - jasné , že originál video v engliš , bez titulkov ...okrem engliš vie ešte po japonsky , čínsky a podobne ...
Dcéra a zať s ňou doma hovoria v jazyku urdu ...ja ju cibrím v esperante ...manželka zasa učí po maďarsky nadávať ...
Občas ju riaditeľka škôlky požiada , aby urobila inventarizáciu materiálu ...
Budúci rok s ňou dokonca počíta ako výpomoc pri daňovom priznaní ....
arizona
27.03.13,21:27
Duro, ty si blazon !!! Raz ma z teba pipne :-D
alabut
28.03.13,04:35
... zana51 nedaj sa odradit, tes sa zo svojho syna, mnohi by chceli takeho, a napis obcas ako napreduje. BXL ti napisala jasne, treba ho ochranit pred davom. :-)
alaya1
28.03.13,05:45
Nsrata?- z Porady?- neblazni.-) Cakam, kedy tato skonci, do novej ma nelaka.
zana51
28.03.13,06:42
Pekne po poriadku. Za gramaticke chyby sa ospravedlnujem, ak som tym niekoho urazila (pavol54), este raz hlboko sa ospravedlnujem, ze neovladam na 100% slovensky jazyk, fuj, hanba mi :-(((.
Teraz k tomu co maly vie, ano, ak sa dietatu clovek venuje, nauci sa vela veci, ale musi mat zaujem. Ak ho dieta nema, darmo sa mu budem venovat, ked si to aj tak do tej malej hlavicky nenaprace. Nas zaujem mal, dokonca ja som nevedela niektore veci a on mi ich povedal. Tak co, asi blba mama, ze? Co sa tyka tych hormonov, ovlada len 3 aj to sa z nich strasne smeje a z coho je zlozena DNA, ved je to len par nazvov. Velke pismena nebol problem sa naucit, mame doma puzzle, kde su tie pismena a on chcel vediet, co ktore pismeno znamena a ano 1,5 rocny, nezda sa mi to vobec divne, ze tak skoro. A este ovlada adresy vsetkych mojich znamych, ako 1,5 rocny vedel, kde byva a kedy sa narodil.
Takze este raz ospravedlnujem sa za gramaticke chyby a asi aj za to, ze som zalozila tuto temu.
zana51
28.03.13,06:46
V 1,5 roku vedel velke pismena, nie citat, aj teraz precita len po pismenach velkych nejake slovo, nie cely text, asi zle citas, alebo ja zle pisem, to asi najskor, ze?
BXLmiami
28.03.13,07:03
Nečíta,ale vie knihy naspamať,teda ten môj vedel množstvo kníh od A do Z.Hovoril nečisto,ale všetko vedel odkomunikovať a uplne presne určiť že-bolí ma pravé koleno.Neverili ani deckári ale nález sa potvrdil,takže odvtedy ho brali vážne aj ked mal 2.
BXLmiami
28.03.13,07:11
Neospravedlnuj sa,rada Ti poradím,ešte to budeš potrebovať a nie raz.
BXLmiami
28.03.13,07:14
Vy ho beriete ako partnera a nie ako dieťa,takže Vás bude rešpektovať.Problém nastane ked si Vy začnete bez vysvetlenia presadzovať svoju predstavu a on bude mať inú.
srska
28.03.13,07:30
pridám sa k ďurimu - môj starší tiež opustil plienky aj cumeľ skoro.
prvá otázka riditeľky pred prijatím do jaslí bola (nemal ešte rok) a chodí sám? chodil. detský kočík sme ani nekupovali.
a keď som raz kúpil samolepky dopravných značiek a polepil nimi rám dverí na detskej izbe ako 2 - 2,5 ročný ich názvy vedel tiež.
detský príbor používal od cca 2 rokov.
škoda, že sa tu nedajú pridať zvukové súbory - 14 minútový monológ rozprávky "ako išlo vajce na vandrovku" zvládol ako 3 ročný. atď ...
alabut
28.03.13,15:36
Ospravedlniujem sa za dav, si tu nova a hned do teba zhurta. Tiez ti budem napomocny. :-)
alabut
28.03.13,15:39
Dievca, dievca, pekne od teba. :-)
alabut
28.03.13,15:40
Vacsinou prva otazka riaditelky znie: Cim je tvoj otec? :-)
alaya1
28.03.13,15:57
mechanicka pamat nema nic spolocne s nadanim, ci vynimocnostou dietata, tam ide skor o logicke myslenie, co v memorovani nema ziadne opodstatnenie.Podla mna by si kazdy rodc mal precitat aspon jednu knihu vyvinovej psychologie.
korela
28.03.13,16:04
Vacsinou prva otazka riaditelky znie: Cim je tvoj otec? :-)
To je produkt dva v jednom.
pavol54
28.03.13,21:25
ber to ako konštruktívnu kritiku, to patrí k životu aj pre deti a pre najstaších, nainštaluj si jazykového policajta
srska
29.03.13,00:50
Vacsinou prva otazka riaditelky znie: Cim je tvoj otec? :-)to sa nepýtala, lebo vedela, že vstupenka bude zaplatená.
deane7
01.04.13,09:33
Vacsinou prva otazka riaditelky znie: Cim je tvoj otec? :-)
Príborom.
​Keď naše decká neposlúchali tak na to sme mali takú hadicu. A nijak im to neuškodilo. Dcera žije v USA a chodí na univerzitu a patrí k najlepším študentom.
alabut
01.04.13,09:46
No, otazka je vidim velmi problematicka, ale riaditelku zaujima ina odpoved. :-)
Darina1234
01.04.13,14:47
len ci ta aj miluju za tu hadicu
deane7
01.04.13,15:40
Neraz nám dcera poďakovala že sme ju dobre vychovali
Darina1234
01.04.13,16:11
vychova a laska su 2 veci
deane7
01.04.13,17:08
To len dnes sa také razia. Mňa bili a nemyslím že by som cítil že by ma nemali radi. Aj viac ma mohli.
deane7
02.04.13,05:01
​V škole hovorí pani učiteľka: “Čím je tvoj otec, Jurko?”“On je pekár.”
“Hmm, to je pekné”, odpovedala úani učiteľka, “pečie chlieb a pečivo. A tvoja mama je čím, Mirka?”
“Ona je zdravotná sestra.”
“To je krásne zamestnanie. Stará sa o chorých. Janko, tvoj čo robí tvoj otec?”
“Môj otecko tancuje v gayklube.”
“Hmmm, aj také zamestnania existujú.” Pani učiteľke to nedá a cez prestávku sa pýta Janka: “Naozaj tvoj otec tancuje v gayklube?”
“Nie, on pracuje v Microsofte, ale mi sa za to všetci hanbíme!”
osky
03.04.13,21:26
???????????ja nevidim ziadne .-O
korela
07.04.13,18:44
Aby sme sa trošku vrátili k meritu veci:
"Sharon sa narodila ako druhé zo štyroch detí v pennsylvánskom mestečku Meadville. O svojom detstve hovorí:„Nikdy som nebola dieťaťom, v desiatich mesiacoch som už chodila a hovorila. Školu som začala ako päťročná v druhom ročníku. Bola som zvláštne, akademicky orientované dieťa, ktoré nemalo záujem o akúkoľvek socializáciu.“Vysokointeligentná mladá žena (jej IQ je údajne až 154 bodov) sa rozhodla využiť svoje zručnosti a čoskoro sa rozhodla pre štúdium dejín umenia a literatúry na Edinboro University of Pennsylvania."
http://dia.hnonline.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=42:blondina-s-vysokym-iq&catid=3&Itemid=4
gilda
08.04.13,00:52
IQ 154 je naozaj len údajné, ako marketingový ťah zaručene účinné