player85
14.03.13,16:27
Ahojte,idem robit mesko v tlakaci a chcem tam dat susene slivky,myslite ze mozem??? Mozno pre niektorych to je smiesna otazka,ale mam tlakac tyzden,ziadne skusenosti,a obrovsky respekt pred nim,piradte niekto dakujem
Tweety
14.03.13,15:52
Nemám tlakový hrniec ale podľa mňa sa ti tam sllivky úplne rozvaria.
player85
14.03.13,15:57
Ved to by ani nevadilo,nakolko ich budem aj tak v tej omacke potom mixovat a potom ku koncu pridam nove aby to aj nejako vyzeralo len sa bojim ci tie slivky v tom tlakaci mozu byt,lebo zevraj hrasok ani nie ;)
Marína
14.03.13,15:58
Môžeš. Dúfam, že nimi myslíš ako súčasť nejakého jedla, že nielen tak nasucho. Ako píše Majka, ak ich pridáš hneď od začiatku napr. s mäsom, dosť zmäknú, závisí ako sú vysušené. Ak chceš udržať ich celistvosť, pridaj ich v polovici varenia.
Ak je to kúpené sušené ovocie, poriadne ho umy, je konzervované proti plesni.
Evanka
14.03.13,15:58
Jasné, že môžeš, hlavne ako nevadí, že budú rozvarené....
Marína
14.03.13,16:00
Ved to by ani nevadilo,nakolko ich budem aj tak v tej omacke potom mixovat a potom ku koncu pridam nove aby to aj nejako vyzeralo len sa bojim ci tie slivky v tom tlakaci mozu byt,lebo zevraj hrasok ani nie ;)
Môže sa aj hrášok, i šošovica, fazuľa, suchý hrach, len nesmie byť vysoká hladina vody, aby náhodou pri vare šupka "nevyskočila" a neupchala otvor na ventile, odkiaľ uniká para.
Veľmi dobre si urobila, že si si tlakový hrniec kúpila;), ja si svoj život v kuchyni bez neho neviem predstaviť.:) Varím tak desiatky rokov.
Peggynka
14.03.13,20:35
Aj pri varení surovín s vysokým obsahom škrobu (ryža,krúpy) treba prepláchnuť v studenej vode.
Peggynka
14.03.13,20:50
A tu máš diskusiu o varení v tlakových hrncoch:
http://www.porada.sk/t67662-tlakovy-hrniec.html
L.Livia
15.03.13,13:04
Ahojte,idem robit mesko v tlakaci a chcem tam dat susene slivky,myslite ze mozem??? Mozno pre niektorych to je smiesna otazka,ale mam tlakac tyzden,ziadne skusenosti,a obrovsky respekt pred nim,piradte niekto dakujem

Strašne sa mi to páči ako si to napísal/a :D .... Ináč , tlakový hrniec je správna voľba , ked sa naučíš v ňom variť , budeš min o hodinku kratšie pri sporáku ... Je to fantastická vec , a môžeš doň hodiť skoro všetko, hlavne čo nekypí :) ,sušené slivky úplne v pohode ...
deane7
15.03.13,16:50
Ja si ešte pamätám ako kedysi strýco Marcin rozprával ako si jeho stará "kúpila ten frfľavý hrniec, tú chuchtu. Žena frfle v jedném kúce, hrnec v druhej. Raz išla v nem varit šošovicu, nejak se nemohla dočkať, nadvihla ten dzindzík a fŕŕŕŕ. Pol hodziny sem starú krísev a dva dni sem zeškrabuval šošovicu z plafóna. Od té doby je moje stará na šošovicu algebrická. Ked ju vidzí v obchode prikrčí sa a uceká preč. Nedávno ju celý personál nahánal po dzedzine lebo im ucékla aj s plným košem. Mysleli si že chce kradnút. "
Tak nejako to bolo, už si to po nejakých 30-tich rokoch len tak letmo pamätám. Tak dávaj bacha na ten dzinndzík.