kavka123
15.03.13,08:10
Vyrastol mi stromcek liesky a uz mam 2 starsie na konci zahrady/tento je v strede zahrady/.Mozem ho pouzit ako podpnik na prestepenie na iny druh ovocia?Ak ano, na aky?
deane7
16.03.13,19:20
Aj ja som ho čítal. No však sa ospravedlnil tak ste mali nechať tak.
Milas265
17.03.13,07:35
Ale predtým upravil príspevok...já nič já muzikant...
Pepe.d
17.03.13,09:01
Na co bol dobry tento komentar ??? Asi na zvysenie poctu prispevkov...
arizona
17.03.13,11:31
mimotemy
13 prispevkov bolo vymazanych kvoli porusovaniu pravidiel Porady!!!


Prosim, aby ste pisali iba seriozne odpovede,ktore pytajucemu sa dokazu pomoct. :)
pablito74
17.03.13,17:40
Ak by zadavatela este zaujimala odpoved na otazku, tak ta znie: Nie, nie je to mozne, lieska sa na iny ovocny druh, prevrublovat neda.
kavka123
19.03.13,08:27
Dakujem pablito
Rumex
24.03.13,07:05
kavka, ak ťa to ešte interesuje,
išlo by o medzidruhové "štepenie" a to je veľmi ťažké, to je akoby si chcel opici transplantovat pancier z korytnačky, jednoducho pletivo jedného alebo druhého by to neprijalo. aj keď som videl zaujímavý úkaz tu neďaleko v Janikovciach (pri Nitre) kde mal jeden natiahnutý vinič "na longoš" (to sú také tie star vedenia na steny a na všakovaké terasové prístrešky). Neďaleko toho mu rástla moruša a ten beťár ručným vrtákom do dreva prevŕtal dieru a prevliekol cez tu dieru prút viniča. Vinič potom akoby vyrastal z moruše, po niekoľko rokov .... dokonca aj po odrezaní o materskej rastliny.
:)
pablito74
24.03.13,10:55
Ze vinic po odrezany, rastol z moruse dalej, neverim.:eek:
wabi
24.03.13,12:09
Chlapci ale vsak majte rozum, ja sa k tomu uz nechcem vyjadrovat, aby som tu zas nestuchal do pahreby...
Takto to vypada ako by ta otazka nebola az tak odveci...
Skutocne nie. Jadroviny v jadrovine som videl uz ale nema to cenu. Kvostkoviny v kvostkovine niektore idu niektore tazko a niektore vobec. Bezne sa stepi broskyna do mandle a da sa aj s marhulou kombinovat. Tiez do slivky sa to da. Aj do mirabelky slivka, ci marhula. Trocha extrem je uz do trnky...
Hrusky idu dobre do dule ale nie vsetky preto sa pouziva casto medzistepenie na niektore, tiez idu do hlohu, to je tiez jadrovina...
Vinic sa teoreticky da skombinovat s jujubou, ale nefunguje to...
S morusou by mohla ist maklura, teoreticky figa ci kudrania tricuspidata.
Inak vzdy len vsetko najlepsie do vlastneho podpnika...
Lieska len do tureckej liesky.
A uz sem nepiste prosim, lebo niekto moze mat potom pocit, ze to snad stoji za to a nie je to pravda. Skoda reci.