lubeno4
17.03.13,12:10
Mam kotol kondenzacny viessmann vitodens 100+ 120l zasobnik podkrovie 6 radiatorov prizemie cca 80-90m2 podlahove kurenie 6 okruhov cerpadlo na cirkulaciu.Pytam sa aka teplota ma byt nastavena na kotli aka ma rist k podlahovke k rozdelovacu a aka teplota ma cirkulovat v okruhu pripadne aka ma odchadzat.poprosim maximalna teplota aby som neublizil kotlu ani podlahovke dlazbe atd.Vsetko co je vlastne doporucene z vašich skusenosti.
pavol54
17.03.13,11:41
to máš jedno nastav pracovnú teplotu kotla podľa návodu a na štvorcestnom si nastav bude mechanicky alebo cez ekviterm ja mám priemerne 35-39 o C, na radiátory musíš mať zvláštnu vetvu ktorá je podstatne teplejšia(je to vlastne priamy výstup z kotla)
Vladi87
18.03.13,12:05
V návode na môj kotol Buderus s možnosťou rozšírenia na podlahové kúrenie (ktoré ale nemám) je upozornenie, že teplota vody v trubkách podlahového kúrenia by nemala prekročiť 40°C.
Kotlu asi neublížiš, aspoň ten môj znesie aj 90°C, ale skôr tým trubkám podlahovky
deane7
18.03.13,21:03
Trubky by to zniesli, videl som ako v Poľsku tie trubky používajú namiesto trubiek k radiátorom. Ale betón a dlaždice vy určite popraskaly a podlaha by pálila. Bol som v takom dome kde mal asi vyššiu teplotu a bolo to nepríjemné.
pavol54
19.03.13,03:05
Trubky by to zniesli, videl som ako v Poľsku tie trubky používajú namiesto trubiek k radiátorom. Ale betón a dlaždice vy určite popraskaly a podlaha by pálila. Bol som v takom dome kde mal asi vyššiu teplotu a bolo to nepríjemné. preto musí byť dom s čo najmenšími tepelnými stratami.
deane7
19.03.13,04:50
To by v dnešnej dobe malo byť samozrejmé.
pavol54
19.03.13,18:14
preto ťa podlaha pálila lebo boli vysoké tepelné straty