osky
18.03.13,22:53
chcela by som vyuzit co najefektivnejsie dazdovu vodu na zavlahu buducej zahradky.

na nete som nasla super nadzemne nadrze,na ktore sa da namontovat aj kohutik pre pohodlnejsie manpulovanie,ale zdaju sa mi velmi drahe....500 eur a viac za plastovu nadrz ktora moze hocikedy prasknut,sa mi zda ozaj vela.

mate nejake napady na nieco podobne co by sme si mohli vyrobt sami doma-a nie z plastu?

je lepsia taato odchytavacia nadrz,alebo je nejaky podobny system na podzemne umiestnenie.
vdaka za napady.

PS
-este musim podotknut,ze dazdovu vodu budeme odoberat iba z hospodarskych budov suseda-nakolko z nich kvapci voda na nas pozemok a stoji tam vecne voda-ak sa dohodneme,dame to orynovat a tuto vodu by sme potom chceli pouzivat.

z nasho RD to vyviest do nadrze nemozeme,mame to vyvedene do miestneho kanala :-(,nakolko su take predpisy...
Xanti
18.03.13,22:39
A to aké nádrže chceš? Lebo táto http://dom.bazos.sk/inzerat/23393289/1000l-plastova-nadrz-ibc-kontajner.php si myslím že bohate postačuje. A stojí 10tinu toho čo píšeš ty.
osky
20.03.13,07:13
nikto iny nema skusenosti?cudne....
ten od Xanti by mohol byt ale esteticky sa mi na zahradu nehodi....malo by to trochu aj vyzerat.
Xanti
20.03.13,09:00
nikto iny nema skusenosti?cudne....
ten od Xanti by mohol byt ale esteticky sa mi na zahradu nehodi....malo by to trochu aj vyzerat. Ved môžeš okolo toho nasadiť niečo ... nejaké popínavé rastliny napríklad alebo zakryť niečím ... :D
wabi
25.03.13,04:21
Nepekna nadrz sa da aj uplne zakopat napriklad.
Tiez si mozes urobit jazierko ako podzemnu nadrz.
Neviem si predstavit, ze keby ste si zachytavali vodu z vlastnej strechy, ze by to niekto skumal...
Ak aj naozaj existuju nejake predpisi o tom, tak ich porusuje skoro kazdy a verim, ze v tejto republike plnej tych najdebilnejsich predpisov to snad inak ani nejde... Cim viac predpisov a uradnikov tym horsie...
osky
29.03.13,16:18
Wabi ale ja zijem v Rakusku-tu je to ozaj kontrolovane-ryny su na dvoch stranach a to tak,ze su hned napojene na kanalovu ruru,ktora je v kazdom pripade od cesty-na chodniku.
keby tam neboli,kazdy by si to vsimol.
prerabame dom a mali sme ich koli fasade na nejaky cas dolu a hned boli na to komentare od spoluobcanov-tu sa to neda.....:-(
mimo temu
chcela som vyrézat 2 orechy ktore zasahuju do nasej novej strechy,tiena do domu a nerodia,je z nich len neporiadok-ale na OU mi to nedovolili.
nie su na mojom pozemku a tak tam zostanu.jedine co sme mohli,bolo riadne ich orezat....
pavol54
29.03.13,16:24
Radičová robila reklamu na predchádzanie povodniam pomocou omaľovaných 200 litrových plastových sudov(to len pre spestrenie, ale ak nesmieš vodu z okapov zachytávať budeš môcť si spraviť lapače dažďovej vody?
lujza.j
29.03.13,16:29
lujza.j
29.03.13,16:48
osky
02.04.13,13:13
Lujzi presne toto som myslela ale to je ozaj drahe-ked si predstavim ze je to plast,staci trosku prasklinky a je to znehodnotene.ja by som radsej drevene,kamnne....to by uz aspon stalo za tu cenu.
ale nieco na tento sposob by sa nedalo vyrobit?nema niekto napad?
osky
02.04.13,13:17
Lujzi presne toto som myslela ale to je ozaj drahe-ked si predstavim ze je to plast,staci trosku prasklinky a je to znehodnotene.
napr.zasobnik helena stoji cez 500 eur.
ja by som radsej drevene,kamenne....to by uz aspon stalo za tu cenu.alebo nieco na tento sposob by sa nedalo vyrobit?nema niekto napad?
osky
02.04.13,13:21
nejde to zmazat...sory :-(
Xanti
02.04.13,13:22
Lujzi presne toto som myslela ale to je ozaj drahe-ked si predstavim ze je to plast,staci trosku prasklinky a je to znehodnotene.
napr.zasobnik helena stoji cez 500 eur.
ja by som radsej drevene,kamenne....to by uz aspon stalo za tu cenu.alebo nieco na tento sposob by sa nedalo vyrobit?nema niekto napad?
Hm.. a čo tak použiť keramický sud na kapustu ... tu som našla dáky 60l http://dom.bazos.sk/inzerat/23847216/Predam-velky-keramicky-sud-na-kapustu-cca-60-L.php
osky
02.04.13,13:56
Xanti ty si zlata,snazis sa ,ale tento sudk by bol ozaj maly.
ale ako napad je to ozaj originalne,paci sa mi to.
Xanti
02.04.13,13:58
Xanti ty si zlata,snazis sa ,ale tento sudk by bol ozaj maly.
ale ako napad je to ozaj originalne,paci sa mi to.
tak môžeš ich kúpiť viac .. dať na nejaké stupienky .. aby z horného prvého pretekala voda do toho nižšieho a odtial do nižšieho ... možností je :---
Xanti
02.04.13,21:48
Nepreháňaj :D
Čo Ti Kamil vadí?