sliv
19.03.13,11:34
Chcel by som si uľahčiť prácu v záhrade elekrickou motykou. Má s tým niekto nejaké skúsenosti a poradil mi, akú si mám kúpiť, prípadne nekúpiť? Mám na mysli na okopávanie medzi riadkami zeleniny a podobne, čiže tak na šírku do 25 cm a nie príliš veľa do hĺbky.
J500j
19.03.13,11:09
Chcel by som si uľahčiť prácu v záhrade elekrickou motykou. Má s tým niekto nejaké skúsenosti a poradil mi, akú si mám kúpiť, prípadne nekúpiť? Mám na mysli na okopávanie medzi riadkami zeleniny a podobne, čiže tak na šírku do 25 cm a nie príliš veľa do hĺbky.

Tak to je sila. „ELEKTRICKÁ MOTYKA“. Počujem to prvý krát. Hneď som to preto praskol do guglu. Je to neskutočné. Mám dvoj kolesový Diamon s príslušenstvom s prevodovkou Wari, k tomu pluh, rotavátor, oborávak, rotačnú kosačku, existujú k tomu brány, plečkovač - niekde uvádzané ako okopávačka (ale nie motyka)a čo ja viem ešte čo všetko ale o nejakom motyčkovači alebo motorovej motyke som doteraz ešte nepočul. To čo som aspoň ja videl na gugli tak nehnevaj sa ale to je všeobecne rotavátor prípadne plečkovač – čo je prakticky užší rotavátor s kratšími rotujúcimi motyčkami. Kedysi si pamätám existovala ešte takzvaná rachlovnica aleho čaráky - okopávačka - ručná s kolieskom na konci pevnými uzskymi motyčkami na konci rozšírenými a tlačená ručne alebo s viacerými motyčkami ťahaná koňmi alebo traktorom, Ale teraz sa používajú zväčša len tie rotačné rotavátory. Je to presne to čo si videl v poslednej dobe asi v lídli. Nevýhodou však je ten elektrický kábel ktorý ťaháš za sebou a obmedzuje ťa aj v dostupnosti.
Pozri si preto rotavátory a nájdeš potrebné. Hĺbku su reguluješ nastavením zadného dorazu - tlačením rukovätí smerom k zemi a hlavne rýchlosťou kroku čiže tlačením do zaberu prípadne brzdením zariadenia.

Hovorím jedno, kedysi aspoň existovali jednotné zaužívané, normalizované názvy ale dneska čo tkzv výrobca to vlastný názov. To sme dopadli. Prepáč ty za to nemôžeš, lebo je to tak ako píšeš ale ten názov čo výrobca vymyslel je naozaj na srandu.

Veľa radostí pri praci s elektrickou alebo akoukoľvek inou motykou praje jano.

Odkedy sa vymysleli vymýšľajú a máme k dispozícii akúkoľvek mechanizáciu a aotomatizáciu ktorú môžem použiť dávam vždy keď môžem ruky preč ad pomôcok ktoré majú rúčky.

Jano
alabut
19.03.13,11:18
Neviem, ci je elektricka motyka stastny napad. Co bude s plantajucim sa kablom po zahone? Krehke rastliny polame. Ako je spomenute vyssie, staci rucny.
kopretinka
19.03.13,11:21
Neviem, ci je elektricka motyka stastny napad. Co bude s plantajucim sa kablom po zahone? Krehke rastliny polame. Ako je spomenute vyssie, staci rucny.
...tak na baterky.... :---:D
J500j
19.03.13,13:09
...tak na baterky.... :---:D


Dúfam že pre bezpečnosť pri práci myslíš a odporúčaš tuškové AAA.
vulxy
19.03.13,15:39
elktricka motyka sa da vyrobit doma svojpomocne ....na dlhu rucku-drzadlo od lopaty alebo pod. pripevnime vecsi vybrator taky co kmyta aj do strany ,na zaciatok vybratora pripevnime ostrie zo starej mensej motyky....dame cerstve baterie a vyrazime do pola....tot vsjo:D
mafo2253
19.03.13,15:48
sliv,myslel si nieco taketo?http://www.youtube.com/watch?v=CcgDbBN89lA
J500j
19.03.13,19:58
sliv,myslel si nieco taketo?http://www.youtube.com/watch?v=CcgDbBN89lA



A prečo neukáčeš aj ten stroj ako vyzerájú rezné časti, že je to v skutočnosti naozaj rotavátor.

http://www.porada.sk/t212756-elektricka-motyka.html#post2280674

Jano
buchač
19.03.13,20:02
elktricka motyka sa da vyrobit doma svojpomocne ....na dlhu rucku-drzadlo od lopaty alebo pod. pripevnime vecsi vybrator taky co kmyta aj do strany ,na zaciatok vybratora pripevnime ostrie zo starej mensej motyky....dame cerstve baterie a vyrazime do pola....tot vsjo:D

...radšej nechci , aby som pripojil obrázok nejakého vibrátora ....aj s baterkami zvyknú byť ...:rolleyes:
lujza.j
19.03.13,20:11
hubatá
19.03.13,20:34
Existuje výrobok aj dva v jednom: motyka na baterky + elektrický vibrátor a prehadzuje sa to individuálne podľa potrieb poľnohospodárky. Ak prší netreba moknúť s elektrickou motykou na poli, ale družstevníčka sa zašije v stodole len s chlebom, klobáskou a vibrátorom. Tie čo držia prísnu diétu si chleba odpustia. Keď je sucho, riaditeľ farmy vyženie elektrické motyky do poľa a zapne ich na najvyššie obrátky aby si motyky do vôle pobehali po poli a uživili družstevníčky a riaditeľa. Na noc ich z bezpečnostných dôvodov priväzujú, lebo v Hornej Dolnej sa stalo že sa znenazdajky elektrické rúčky z motýk objavili v noci v spálni riaditeľa farmy a žena podala žiadosť o rozvod. Súd ich nerozviedol, lebo to nebola nevera tak ako nie je nevera keď niekto chodí do masážneho salóna a pre**be tam celú zálohu.
Elektrické motyky vynašiel vraj Ing. Macek CSc. z Mauacek ale to sú klebety: rúčku predtým vymyslel už známy mysliteľ z Čiech - Jára Cimmermann.

Samozrejme vývoj napreduje míľovými gumákmi a môžme sa tešiť na elektrické hrable, konvu na atómový pohon vyrobenú v Jaslovských Bohuniciach a najnovšie aj na mobil s mrkvovou vňaťou, aby sa do neho na poli neprášilo.
hubatá
19.03.13,20:36
Hádam len s baterkami ..... myslíš že už niekto používa aj na 380 ako cirkkulár?
buchač
19.03.13,21:00
Existuje výrobok aj dva v jednom: motyka na baterky + elektrický vibrátor a prehadzuje sa to individuálne podľa potrieb poľnohospodárky. Ak prší netreba moknúť s elektrickou motykou na poli, ale družstevníčka sa zašije v stodole len s chlebom, klobáskou a vibrátorom. Tie čo držia prísnu diétu si chleba odpustia. Keď je sucho, riaditeľ farmy vyženie elektrické motyky do poľa a zapne ich na najvyššie obrátky aby si motyky do vôle pobehali po poli a uživili družstevníčky a riaditeľa. Na noc ich z bezpečnostných dôvodov priväzujú, lebo v Hornej Dolnej sa stalo že sa znenazdajky elektrické rúčky z motýk objavili v noci v spálni riaditeľa farmy a žena podala žiadosť o rozvod. Súd ich nerozviedol, lebo to nebola nevera tak ako nie je nevera keď niekto chodí do masážneho salóna a pre**be tam celú zálohu.
Elektrické motyky vynašiel vraj Ing. Macek CSc. z Mauacek ale to sú klebety: rúčku predtým vymyslel už známy mysliteľ z Čiech - Jára Cimmermann.

Samozrejme vývoj napreduje míľovými gumákmi a môžme sa tešiť na elektrické hrable, konvu na atómový pohon vyrobenú v Jaslovských Bohuniciach a najnovšie aj na mobil s mrkvovou vňaťou, aby sa do neho na poli neprášilo.

...v prípade , ak batérie už nemajú energiu , tak vibrátor nahradí aj klobáska ...
Sú však ale aj okolnosti , ktoré družstevníčka nevie ovplyvniť ...
Môže sa stať , že manžel onej družstevníčky nachystá na desiatu klobásku už porezanú ...
Prípadne družstevníčka stlačí do hlavy klobásu skôr , ako sa vykončia tie batérie ...
pavol54
19.03.13,21:20
Dúfam že pre bezpečnosť pri práci myslíš a odporúčaš tuškové AAA. má vlastné dynamo, však niekto aj stromček rozsvietil keď na bicykli poháňal dynamo, ešte džoystyk
vulxy
19.03.13,21:26
a pravopis mam tiez v malicku :)furt som si myslel ze vybrator je vybrane slovo lebo sa vybera...
J500j
20.03.13,08:35
http://www.mujdum.cz/rubriky/zahrada/pohodlne-ryti-bez-mozolu_327_fotogalerie.html

http://www.zahrada.cz/forum/mala-mechanizace/elektricka-motycka-2930/?kotva=



Reklama pre Tyčový elektrický kypřič Gardenboy 400 GB hovorí:
Pohodlné rytí bez mozolů


„Sebelepší ruční nářadí vystačí tak na zrytí a úpravu předzahrádky. Na větší pozemek a zejména na dosud neobdělanou půdu je nutné vyrazit s elektrickou motyčkou :eek: :eek::eek::eek::eek: :rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:nebo s motorovým kultivátorem“
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Som strojár. Mám 22 árovú záhradku ale s tým Tyčovým elektrickým kypřičom Gardenboy 400 GB by som nechcel obrábať ani 10m2. Ale privítal by som toho predajcu prípadne aj nejakého takého podomového ktorý by mi to na neobrábanej ploche 10m2 predviedol. Ak by som nemal nič iné na výber tak by som zašiel radšej do kôlne a zobral hocakú starú aj tupú motyku s drevenou rúčkou. A pritom všetko čo má rúčku rád vidím nanajvýš u susedov.:):):)
alchstuip
04.04.13,09:01
Tamtie elektricke bzucadla su tak na kyprenie vacsich kvetinacov alebo zahradky 2x2 metre pri oranzovom bungalove v pseudodeniskej kolonii.
​Tahat sa po nejakej vacsej zahrade s kablom si neviem predstavit....
bodliak
04.04.13,09:19
Elektrická motyka. Pche.
A čo tak elektrické kreslo ?
Chokma
04.04.13,09:22
osky
04.04.13,20:14
:-) ale ti ta huba narastla....
osky
04.04.13,20:15
Juraaaaaaaaaj :-))))
osky
04.04.13,20:17
:-O
osky
04.04.13,20:17
Ja som precitala nie plecku ale PIECKU :-O a rozmyslam...ach,uz nevidim.
osky
04.04.13,20:18
ludia,som blba ze som tuto temu neokukla uz skor-fakt super.som sa zase nasmiala z chuti.vdaka. :-)))))))))
alabut
06.04.13,06:37
Chokma, mne sa paci toto, zamestnas celu rodinu. :-)
http://www.youtube.com/watch?v=l03Ihen6gDE
Dáša_
06.04.13,06:42
u nás sa zemiaky bežne oborávali na sebe :)
Dáša_
06.04.13,07:23
u nás sa zemiaky odjakživa oborávali "na sebe" :D
Chokma
06.04.13,12:39
haha, dobry ohrnac... na tri hektare ako stvoreny ;-)
Chokma
06.04.13,16:39
po nasom šinták :D