Karanemsi1
19.03.13,12:00
Neplatil som povinný poplatok RTVS, nakoľko som si myslel, že ho nemusím platiť ( neobývaný dom, elektrická prípojka zavedená, v mieste spotreby el. energie nemám trvalý pobyt.
Ako mám postupovať pri registrácii? Budem musieť dodatočne doplatiť sumu za obdobie počas ktorého som mal platiť poplatky?
Peggynka
19.03.13,11:55
Však keď si platil na trvalom pobyte,tak je to OK,neplatíš za všetky odberné miesta.
Peggynka
19.03.13,12:00
Tu je zákon,aby to vedeli priradiť,tak im pošli papiere:
(4) Platiteľ podľa § 3 písm. a) zákona č. 68/2008 Z. z. o úhrade za služby verejnosti poskytované Slovenskou televíziou a Slovenským rozhlasom a o zmene a doplnení niektorých zákonov, ktorý je evidovaný dodávateľom elektriny v evidencii odberateľov elektriny v domácnosti vo viacerých odberných miestach a k 31. decembru 2012 mal nárok platiť úhradu len za jedno odberné miesto a ktorý neoznámil a nepreukázal vyberateľovi úhrady skutočnosti zakladajúce vznik tohto nároku, sa považuje za platiteľa podľa § 3 písm. a), ktorý má nárok na platenie úhrady len za jedno odberné miesto podľa § 6 ods. 1, ak vznik tejto skutočnosti oznámi a preukáže vyberateľovi úhrady v lehote do 31. marca 2013.
Zdenka175
19.03.13,12:07
Karanemsi1
20.03.13,07:45
no v mieste trvalého pobytu neplatím elektrinu ja, ale sestra - čo teraz?
Peggynka
20.03.13,08:03
Ak si zmluvným partnerom dodávateľa elektriny ty,okamžite vypíš prihlášku (zástrčkový zákon),pokiaľ nespadáš do kategórie oslobodených alebo platiacich polovičnú úhradu.Nie je dôležité,či tam bývaš,pokiaľ máš hodiny-máš povinnosť.Až sa vymotajú zo zmätkov na RTVS,nájdu si ťa a pálky sú riadne.
Karanemsi1
20.03.13,11:26
Som zmluvným partnerom - už som vypísal prihlášku a prvá platba prebehne v apríli. Čo mám urobiť s 5 rokmi čo som túto povinnosť zanedbal, nakoľko som volal RTVS a tam som sa odpoved nedozvedel
avalik
20.03.13,11:29
Som zmluvným partnerom - už som vypísal prihlášku a prvá platba prebehne v apríli. Čo mám urobiť s 5 rokmi čo som túto povinnosť zanedbal, nakoľko som volal RTVS a tam som sa odpoved nedozvedel

do prihlasky si dal dnesny datum?
Karanemsi1
20.03.13,13:20
prihlasoval som sa tam 18.3.2013 a uviedol som tam aj tento dátum
avalik
20.03.13,13:32
prihlasoval som sa tam 18.3.2013 a uviedol som tam aj tento dátum

napis email do RTVS, kde uved co sa stalo, od kedy je na teba pisane odberne miesto, ze od 18.3.2013 si sa prihlasil, uved variabilny symbol a poziadaj o vycislenie nedoplatku (vychadza to cca 278 €)

ak by ti do cca 2 tyzdnov neodpovedali, posli im to doporucenym listom.
mojabanka
20.03.13,13:49
toto čaká aj mňa .......elektinu platím aj na trvalom pobyte/dome po rodičoch/cca 3roky ,mám ešte jednu darovanú nehnuteĺnosť....tam som vlastníčkou len 2 roky . Mám sa prihlásiť na poplatky RTVS z dôvodu menších nedoplatkou tam???elektinu platím aj na trvalom pobyte cca 4rokyprosím o info
avalik
20.03.13,14:05
toto čaká aj mňa .......elektinu platím aj na trvalom pobyte/dome po rodičoch/cca 3roky ,mám ešte jednu darovanú nehnuteĺnosť....tam som vlastníčkou len 2 roky . Mám sa prihlásiť na poplatky RTVS z dôvodu menších nedoplatkou tam???elektinu platím aj na trvalom pobyte cca 4rokyprosím o info

ak mas viac odbernych miest napisanych na seba je narok platit len na jednom - len to treba oznamit a preukazat
mojabanka
20.03.13,14:23
neplatila som RTVS ani na jednom odbernou mieste ......lebo som bývala s maminou ZŤPS,ale zomrela je to už 4 roky. Ako sa teraz prinať...???2 domy mám len peńazí niet.... aj všetky ostaté poplatky platím už som chcela aj 1 predať ale to by som do 5 rokov musela zaplati zravotnej poiťovni...
jobobe
20.03.13,19:35
neplatila som RTVS ani na jednom odbernou mieste ......lebo som bývala s maminou ZŤPS,ale zomrela je to už 4 roky. Ako sa teraz prinať...???2 domy mám len peńazí niet.... aj všetky ostaté poplatky platím už som chcela aj 1 predať ale to by som do 5 rokov musela zaplati zravotnej poiťovni...
zavolaj na infolinku :)

RTVS spustila infolinku na pomoc občanom, ktorí si uplatňujú nárok na úľavy z platenia úhrady za služby verejnosti poskytované RTVS.

Infolinka s telefónnym číslom 18288 je k dispozícii 7 dni v týždni od 8.00 do 20.00 hod.

cena hovoru na skrátené číslo 18288 je podľa operátora:


Orange: 0,1439€/min
Telekom: 0,16€/min
O2: 0,21€/min
pevná sieť: 0,1295€/min

uvedené ceny sú konečné, vrátane DPH.
avalik
20.03.13,20:09
zavolaj na infolinku :)

RTVS spustila infolinku na pomoc občanom, ktorí si uplatňujú nárok na úľavy z platenia úhrady za služby verejnosti poskytované RTVS.

Infolinka s telefónnym číslom 18288 je k dispozícii 7 dni v týždni od 8.00 do 20.00 hod.

cena hovoru na skrátené číslo 18288 je podľa operátora:


Orange: 0,1439€/min
Telekom: 0,16€/min
O2: 0,21€/min
pevná sieť: 0,1295€/min

uvedené ceny sú konečné, vrátane DPH.

a co jej tam povedia? odkial ma zohnat peniaze na nedoplatok?
Peggynka
20.03.13,20:23
Však ho zatiaľ prenajmi.
jobobe
20.03.13,20:39
a co jej tam povedia? odkial ma zohnat peniaze na nedoplatok?

Predpokladám že od kompetentných dostane oficiálnu odpoveď. Veď nie je jediná osoba na SK ktorá doteraz pozabudla platiť koncesie.
avalik
20.03.13,21:04
Predpokladám že od kompetentných dostane oficiálnu odpoveď. Veď nie je jediná osoba na SK ktorá doteraz pozabudla platiť koncesie.

a tento prispevok si cital? http://www.porada.sk/t212759-neplatil-som-povinny-poplatok-rtvs.html#post2281791
mojabanka
20.03.13,21:28
ďakujem za radu č.t.infolinky som mala napísané- potvrdili ste, že to bola správna voĺba na zajtrajší telefonát.
som len od dnes v PRADNI -junior...pre pár eur sa neoplatí riskovať ani v dobe krízy ....
dostanete sa nevedomky do nebezpečenstva....
pretože slovo kríza po čínsky obsahuje len 2 znaky: NEBEZPEČIE a KRÍZA
mojabanka
20.03.13,21:35
NEBEZPEČIE a KONKURENCIA....:):)

budú požadovať aj umrtný list maminy ktorá bola ZTPS ???alebo postačí moja prihláška???
Elektriku platím inkasom....
avalik
20.03.13,21:43
NEBEZPEČIE a KONKURENCIA....:):)

budú požadovať aj umrtný list maminy ktorá bola ZTPS ???alebo postačí moja prihláška???
Elektriku platím inkasom....

najlepsie bude, ked napises email do RTVS v podobnom duchu ako som uviedla v prispevku #9
mojabanka
20.03.13,22:25
:) zajtra mi asi nebude do smiechu...len či by sa nedalo obísť nedoplatok...za 3-4 roky to može byť vädšia suma.....

tento rok som doplatila cca 800€ na dobrovoľnom poistení na SOC. poisťovni lebo mám kolísavý príjem .... prekročila som
minimál. vymeriavací základ o 9 eur.... a musela som zaplatiť aj povinne a dobrovoľne -čiže 2x odvody do soc. poiťovne...
keďže som sa neodhlásila z dobrovoĺneho poitenia...
Valcake
20.03.13,22:36
Poprosím,... dúfam, že chatu netreba nahlásiť, to je len záhradkárska oblasť.
Rodičovský dom je neobývaný, platím paušálne iba za hodiny...:eek:
avalik
20.03.13,22:49
Poprosím,... dúfam, že chatu netreba nahlásiť, to je len záhradkárska oblasť.
Rodičovský dom je neobývaný, platím paušálne iba za hodiny...:eek:

a) fyzická osoba, ktorá je evidovaná dodávateľom elektriny2) (http://www.zakonypreludi.sk/zz/2012-340#f7127813) v evidencii odberateľov elektriny v domácnosti3) (http://www.zakonypreludi.sk/zz/2012-340#f7127814) ako odberateľ elektriny v domácnosti2) (http://www.zakonypreludi.sk/zz/2012-340#f7127813) v odbernom mieste,2) (http://www.zakonypreludi.sk/zz/2012-340#f7127813) pre spotrebu v byte alebo v rodinnom dome,

ak je viac odbernych miest na teba evidovanych tak ako je citovane, oznam to, budes platit len za jedno
mojabanka
20.03.13,22:52
v dobe krízy hrozí že zaplatíme za všetko 2 násobne ....za tie paušalne hodihy by ste asi mali zaplatiť....§§§ chatka potom bude oslobodená od platenia .... TREBA platiť aj deť je dom neobývaný??? INFO LINKA poradí ????
Valcake
20.03.13,22:58
..záhradu ako mám udať ako odberné miesto?...nemá adresu
RD..mám dať ako odberné miesto ak tam nemá nikto trvalý pobyt 2 roky / mamka zomrela pred 2.rokmi/. ...ako som uviedla platím len za hodiny..som ZTP
buchač
21.03.13,06:44
..záhradu ako mám udať ako odberné miesto?...nemá adresu
RD..mám dať ako odberné miesto ak tam nemá nikto trvalý pobyt 2 roky / mamka zomrela pred 2.rokmi/. ...ako som uviedla platím len za hodiny..som ZTP
Záhrada má predsa číslo elektromeru ...platby sa tiež realizujú nejakým spôsobom ( SIPO , šek , faktúra )...

RD uvedieš ak napriek tomu , že platíš len to minimum ...
Peggynka
21.03.13,06:55
Oni neriešia,prečo už nemáš nárok,oni kontrolujú databázu elektrární,čiže riešia to,že ak máš s nimi zmluvu a nárokuješ si zľavu alebo oslobodenie,musíš preukázať na akom základe.Máš vôbec prevedený odber u elektrární na seba ?Tam treba predložiť úmrtný list a spísať novú zmluvu.
Peggynka
21.03.13,06:58
Ak si ŤZP,tak to je podstatná informácia-si oslobodená,ale pošli im kópiu preukazu.
Valcake
21.03.13,12:03
Peggynka, ja som poslala kopiu ZTP, ale odberné miesto som uviedla iba kde máme trvalý pobyt...hm
Aj záhrada má elektromer a tak ako buchač píše, platíme šekom.
Samozrejme všetko mám s elektrárňami vysporiadanané, doložené úmrt.listom.
avalik
21.03.13,12:26
Peggynka, ja som poslala kopiu ZTP, ale odberné miesto som uviedla iba kde máme trvalý pobyt...hm
Aj záhrada má elektromer a tak ako buchač píše, platíme šekom.
Samozrejme všetko mám s elektrárňami vysporiadanané, doložené úmrt.listom.

tu elektrinu za zahradu platite elektrarnam alebo "zahradkarskej osade"?
Valcake
21.03.13,12:54
...elektrárňam šekom..raz za dva mesiace.
jobobe
24.03.13,15:09
myslíš toto? " Čo mám urobiť s 5 rokmi čo som túto povinnosť zanedbal, nakoľko som volal RTVS a tam som sa odpoved nedozvedel "
Minna
22.04.13,20:20
prosim o radu - jedna sa o dom s pristavbou, jedno supisne cislo a v liste vlastnictva jeden majitel - v hlavnej casti byva syn s rodinou, v pristavbe rodicia dochodcovia. Obidve rodiny vsak maju vlastny elektromer, kazdy na svoje meno a vlastne SIPO (aby presne vedeli kto ma kolko platit) . Syn plati koncesie, dochodcovia doteraz dlhe roky neplatili - ani netusili zeby platit mali. Teraz ked je okolo koncesii tolko sprav v televizii zistili, ze asi teda platit uz davno mali. Kedze ma vsak dom jedneho vlastnika - syna - rozmyslaju, zeby u elektrikárov radsej prepisali svoj elektromer tiez na synove meno a ten by potom poziadal RTVS o zlavu z dovodu viacnasobneho odberu cize by platili koncesie len 1x. Myslite ze je to dobry napad? Resp. co s tymi predchadzajucimi rokmi co neplatili? Budu ich musiet doplatit? ak ano, ako sa maju prihlasit - na obdobie do prepisu elektromera? maju dost nizke dochodky a teraz sa boja velkych nedoplatkov .... ja viem ze "neznalost zakona ich neospravedlnuje" ale budem vdacna za kazdu radu ....
misoft
22.04.13,20:54
Neberie sa ohľad na vlastníctvo - počíta sa odberné miesto.
Ak boli dôchodcovia - nemali oni nejaké úľavy?
Minna
22.04.13,21:02
no to práve nevedia, či to mali platiť alebo či mali nejaké zľavy, oni nie sú ZŤP, sú len starobní dôchodcovia už 20 rokov, a práve že až teraz sa dozvedeli že to je o odbernom mieste a nie o majiteľovi tak premýšľajú či prepísať tie 2 odberné miesta na jedno meno (na syna) ... vôbec nevedia čo majú robiť .. každý názor pomôže ... ďakujem
avalik
22.04.13,21:57
no to práve nevedia, či to mali platiť alebo či mali nejaké zľavy, oni nie sú ZŤP, sú len starobní dôchodcovia už 20 rokov, a práve že až teraz sa dozvedeli že to je o odbernom mieste a nie o majiteľovi tak premýšľajú či prepísať tie 2 odberné miesta na jedno meno (na syna) ... vôbec nevedia čo majú robiť .. každý názor pomôže ... ďakujem

urcite aspon od 1.1.2013 sa prihlasit na odbernom mieste na platenie polovicnej uhrady ak platitel nema iny prijem v domacnosti + preukazat narok na polovicnu sadzbu (aj ked mam za to, ze mali byt prihlaseni/platit od 1.4.2008 - ak mali na seba odberne miesto)

potom je mozne aj riesenie prepisu ich odberneho miesta na syna - nasledne syn si uplatni a preukaze viacnasobny odber a rodicia sa odhlasia
dusan7777777
13.06.13,16:49
Ako ste dopadli, prislo Vam vyrozumenie ohladom nedoplatku za cele obdobie bez sankcie? Riesim podobny problem, s tym ze na infolinke mi nevedeli povedat ci su tam penale za omeskane platby... Odporucali mi vsak nahlasit sa na ten datum odkedy platim elektrinu....
Neplatil som povinný poplatok RTVS, nakoľko som si myslel, že ho nemusím platiť ( neobývaný dom, elektrická prípojka zavedená, v mieste spotreby el. energie nemám trvalý pobyt.
Ako mám postupovať pri registrácii? Budem musieť dodatočne doplatiť sumu za obdobie počas ktorého som mal platiť poplatky?
Livi-a
14.10.13,21:18
Poradite? Nas pripad je trosku komplikovany, skusim v skratke:).
Kupili sme dom, vlastnime ho 2 roky, ale tam este nebyvame.
Koncesionarske neplatime - na to sa zabudlo.
ALE. Mame syna, je ZTP, vlastni aj preukaz s cervenym pasikom, ibaze rozhodnutia z UPSVR su na cislo domu mojich rodicov.
Co mam robit???
jobobe
16.10.13,13:59
Treba sa informovať na čísle 02 / 3250 5200




Rozhlas a televízia Slovenska upozorňuje občanov na zmenu stránkových hodín Odboru výberu úhrad.
Platnosť od 7.10.2013

Stránkové hodiny:

Pondelok: 8,00 - 14,00 hod
Utorok: nestránkový deň
Streda: 8,00 - 17,00 hod
Štvrtok: nestránkový deň
Piatok: 8,00 - 14,00 hod



Telefón
Tel.: 02 / 3250 5200
Freyja
16.10.13,20:31
rtvs mala na výber poplatkov založenú samostatnú RTVS sro. Ak si ju pozriete v obchodnom registri, tak je od marca 2013 v likvidácii - niekde na nete nájdete aj článok, v ktorom je zverejnená zluva o odpredaji RTVS sro priamo matke-firme RTVS.

Ja mám problém, vytopili nás susedia, nemám ten blbý variabilný symbol - už som im na tu infolinku volala, stále tam bol len automat - stlčte toto a stlačte toto... kopec peňazí a výsledok nula. Písala som im cez kontaktný formulár každé dva týždne celé leto, naposledy dnes. Predtým prišiel aspoň automatický odpovedný email: "dostali sme vašu žiadosť, keď sa dostanete na rad, odpovieme" a posledných 2x už ani ten neprišiel.

TO MÁM ÍSŤ OSOBNE DO BRATISLAVY? len preto, aby mi nejaka babula pri okienku povedala, váš variabilný symbol je xxxxx a máte nedoplatok za polrok? Asi mi nič iné neostáva.
avalik
17.10.13,07:21
rtvs mala na výber poplatkov založenú samostatnú RTVS sro. Ak si ju pozriete v obchodnom registri, tak je od marca 2013 v likvidácii - niekde na nete nájdete aj článok, v ktorom je zverejnená zluva o odpredaji RTVS sro priamo matke-firme RTVS.

Ja mám problém, vytopili nás susedia, nemám ten blbý variabilný symbol - už som im na tu infolinku volala, stále tam bol len automat - stlčte toto a stlačte toto... kopec peňazí a výsledok nula. Písala som im cez kontaktný formulár každé dva týždne celé leto, naposledy dnes. Predtým prišiel aspoň automatický odpovedný email: "dostali sme vašu žiadosť, keď sa dostanete na rad, odpovieme" a posledných 2x už ani ten neprišiel.

TO MÁM ÍSŤ OSOBNE DO BRATISLAVY? len preto, aby mi nejaka babula pri okienku povedala, váš variabilný symbol je xxxxx a máte nedoplatok za polrok? Asi mi nič iné neostáva.

to si platila sekom? alebo cez inkaso?
Freyja
23.10.13,08:49
šekom a žiaľ všetky zrejme skončili v tej beztvarej mase, na ktorú sa premenili papiere v skrini pod omietkou, čo spadla po vytopení susedmi :(. Nemám ani jeden a ani ten smiešny papierik, čo prišiel vtedy po polroku od nich, že "plaťte tu a toľko a tu je VS".