Brano Orgonik
19.03.13,13:59
Mám novú starú záhradu, kde mám dva korene viniča, ktoré majú asi 4m kmene a potom sa začínajú rozkonárovať. Ťahajú sa po strome, keďže ich nikto min. 10 rokov nestrihal. Takze strapce sú az kdesi v nebesiach. Dá sa vinic nejako radikalne zrezat? Alebo co navrhujete?

Ďaskujem
J500j
19.03.13,13:15
Načo zakladáš novú tému? Preorientuj sa a prečítaj si témy venované viniču. Daj do vyhladávača slovo vinič a nájdeš čo potrebuješ. Kto tu bude v tých ďalších a ďalších pritom rovnako zaneraných témach stále snoriť. Nebuď lenivý. Veď si vedený už ako JUNIOR.

Admin to asi aj tak zruší.

Jano
pablito74
19.03.13,13:50
Ahoj, ak je to dobra odroda, a chces ju zachovat da sa. No dobre by bolo keby si pridal nejaku fotku ako to vyzera...
Obecne vinic znasa zmladenie dobre, na taketo zasahy je ale uz najvyssi cas. Ako rezat, zalezi aj od toho, na ako ho mas vedeni. Obecne odporucam zosadit hlavu, nejaky spodny tazen, a behom roka ked vyrazia letorasty aj zo stariny, tak vhodne ponechat, a zapestovat novy tvar.
Brano Orgonik
19.03.13,13:58
Nepoznam tie vyrazy ale moj problem je ze najblizsi spodny tazen (asi minulorocny vyhonok) je asi 4 m od korena, teraz na vrchu ceresne :) a ked cely vinic strhnem zo stromu a vyviazem nejako inac tak mi ostane 4 m dlhy kmen a neviem co s nim.
Brano Orgonik
19.03.13,13:59
Presiel som asi 150 tem podla vyhladavania a nic.
pablito74
19.03.13,14:43
Ked je najblizsi vyhon, vo vyske 4 metre, tak by som kmen bez ohladu na vyhony zosadil na pozadovanu dlzku, a cakal ci nejake spiace ocka vypucia.
Medzitym si mozete z jednorocnych vyhonoch, nastrihat odrezky ktore maju 3-4 puciky (cca 30cm), a tie napichat do zeme, pripadne doma najprv najprv nechat zakorenit, a tak vysadit. To len ak by stara hlava neobrazila.