andrejka81
19.03.13,13:47
Vysiala som paradajky, ale začali im žltnúť listy. Neviem, či som ich náhodou nepreliala. Ešte ich mám v jednom podlhovastom kvetináči. Nedala som ich ešte po jednej. Čo ich oživí, dá sa im ešte pomocť? Ďakujem
Chokma
20.03.13,18:44
Ake su velke? Mozno Harmavit...
andrejka81
21.03.13,07:41
Majú asi 10 cm. Stredné listy sú zelené, ale vonkajšie zožltnuté. Dajú sa ešte zachrániť? Ďakujem
Chokma
21.03.13,08:20
Takto, spodne klicne listy napokon aj odidu u vsetkych rastliniek. Otazka je, ci ide o problem vyzivy alebo o pociatocne stadium plesne. Ak tam vidis aj male skrvrnky na nich, tak by bolo dobre preventivne postriekat napr. Acrobatom - to je systemovy postrek proti plesni. Ten je kazdopadne dobry spravit skor, ci neskor. Na druhej strane - ak ich este nemas presadene - je dobre presadit, kazdu samostatne, mozes podporit zakorenenie popularnym lignohumatom. A neskor hnojit - Harmavit, Kristalon start... Nikdy vsak nerob postrek za dna, resp. daj pozor, aby vtedy nesvietilo na rastlinu slnko.
andrejka81
22.03.13,10:14
Ďakujem, vyskúšam to. Včera som ich rozsadila. Dúfam,že to pomože.
Katy a R
22.03.13,10:19
zasej nanovo - ešte máš čas.
Ak aj pár zachrániš - nebudú ktovieaké

mne odišli tohto roku papriky - a to už celkom dobre vyzerali, mali už aj ´dalšie lístky, pevné boli - a zražu žlté ...;)