Domik Ladislav
19.03.13,23:34
Potrebujem poradit... Som vlastnikom jedneho domu ktory vyuzivam len 3 mesiace do roka a 9 mesiacov je odstaveny komplet od vsetkeho, od elektriky, od vody.... Starosta odomna pozaduje nech platim za odvoz smeti za cely rok, musi byt nejake riesenie aby mi znizil poplatok a nemusel by som to platit za cely rok..Podla mna je to chore ze mi odnesu smeti 4x do roka a ja budem platit za cely rok ako ostatni ludia ktori ziju v obci..Uprimne dnes ma velmi nahneval a chcem mu to nejak vratit :)
Tak isto vlastnim v tej istej dedine aj restauraciu kde platim za odvoz smeti nehoraznu sumu 400 eur do roka...za co paneboze? Smeti mi tu tak isto odnasaju max 8 mesiacov do roka lebo celu zimu nie su ochotni vypratat od snehu obecnu cestu a smetiarske auto sa tam nevie dostat tak som povinny si odnasat smeti vo vlastnom aute a vyhadzovat ich v mieste bydliska kde si samozrejme normalne platim za odvoz KO.
Prosim o radu ako to doriesit cele aby som neplatil za nieco co nemusim
Dakujem
arizona
20.03.13,06:59
Keby si pouzil google,alebo vyhladavac na Porade, tak by si odpoved vedel skor,akoby si dopisal svoj prispevok.

Precitaj si VZN obce, tam mas napisane podmienky a pokyny. Tych sa treba drzat,obce si ich upravuju same .

Niektore obce uznavaju prinesenie dokladu, ze za odpad platis v mieste trvaleho bydliska a bud ti odpustia,alebo znizia poplatok./nepises, ci tu mas trvaly, ci prechodny pobyt a kde platis za domovy odpad, takze tipujem.../
Niektore obce ale tuto ulavu neponukaju.
Takze precitat VZN. ;)
lubko6394
20.03.13,07:04
Všetko závisí od textu VZN o odpadoch v obci. Poradiť sa nedá, každá obec si to upraví po svojom a v súlade so zákonom je aj to čo píšeš.
Domik Ladislav
20.03.13,12:10
VZN o odpade mam preciatane toto ma az tak nezaujima, mna skor zaujima ako sa nejak zakonne dopracovat k tomu, ako to dokazat, ze mi neodnasal smeti, poviem to tak ako to bolo, celu zimu t.j. 4 mesiace mi neodniesli smeti lebo starosta mi povedal ze proste traktorista obecnu cestu nechce ist vypratat ze si ju mam vypratat sam a on s tym nic nemoze ze traktorista nechce ist aj tam a tym padom som si smeti odnasal sam na aute, smetiary tam ani nepachli.....
Co urobit aby som nemuselplatit za tie mesiace kedy mi smeti neodnasaju?
arizona
20.03.13,12:25
Mal si si to nafotit, pripadne najst nejakych svedkov.

Ak ti OU / ci starosta/nedokaze zabezpecit odvoz odpadkov, tak ich vyzvi pisomne na kompenzaciu platieb za zimne mesiace,kedy ti nedokazali zabezpecit odvoz.

-alebo im posli FA ty,za sluzby,ktore si vykonal namiesto nich
-alebo nabuduce nos tie odpadky pred dvere obecneho uradu :---....
Domik Ladislav
20.03.13,12:55
To sa mi uz raz stalo ked odniesli smeti vsetkym susedom ze som ich vysypal pred obecny urad :--- ale teraz sa to opakuje zas.
Pisomne poziadat koho? obecny urad alebo tych co odnasaju smeti?
Mne ide len o to ze preco platit za nieco co mi nie je poskytnute? Nepoviem nic keby mi odnasali z restauracie smeti stale tak kaslem na tych 400 eur ale ked 4 mesiace tam auto ani nepachne, a tak isto na chate preco mam platit za odnasanie za 12 mesiacov ked 9 mesiacov tam ani len nevkrocim
Viete mi poradit kde najdem nejaky vzor ako napisat ziadost na obecny o znizenie sumy?
mirka134
21.04.13,14:41
dobrý den

chcela by som vás poprosiť o radu otvorila som si živnosť na vedenie účtovníctva
no na tuto činnosť zriadila prevádzku v rodinnom dome- vo svojej obývačke som si vyčlenila časť
na obecnom úrade mi povedali, že si musím platiť aj komunálny odpad - hoc ja budem mať vlastne odpad len papier a ten spálim prosím vás máte niekto s týmto skúsenosť?
ďakujem za rady
(http://www.oravskapolhora.sk/images/stories/06_VZN/VZN_3-2012.pdf)