jarkajarmila
20.03.13,08:27
Pracia gula typ WASCHBALL AS-0030 to je na krabici kde som gulu kúpila ale zároveň je tam aj názov WASHING BALL AS-0030, prosím nie je tá gula škodlivá? Najnovšie nás v televízii vystrašili, a keďže bývam na dedine nemám možnosť ísť si ju dať otestovať do BA,BB KE. Ďakujem za odpoveď. Moj email: janapodhajska@zoznam.sk
lujza.j
20.03.13,08:51
mimotemy....prepac,ale nechapem ako taku blbinu moze este dnes niekto kupit...:confused:
ani by som nepatrala ci je zavadna hned by som ju hodila do smetia....
kvietka
20.03.13,09:39
TASR, SITA

Bratislava, 19. 2 .2013

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky upozorňuje na výskyt nebezpečných výrobkov – pracie guľôčky výrobnej značky (Primato a Ecoball) pôvodom z Číny. V pracích guľôčkach boli namerané koncentrácie prírodných rádionuklidov presahujúce povolené úrovne. Generálne riaditeľstvo pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie zabezpečilo vykonanie meraní rádioaktivity dovážaných pracích guľôčok. V období december 2012 – január 2013 bolo zmeraných 6 vzoriek rôznych komerčných značiek. Gamaspektrometrickým meraním boli v guľôčkach zistené prírodné rádionuklidy. Vo vzorkách značky Primato a Ecoball hodnoty rádioaktivity prekročili povolené úrovne. Nameraná hodnota hmotnostnej aktivity tória - 232 bola približne 2800 Bq/kg (čo znamená, že cca 2,8 krát presahuje povolenú úroveň – Nariadenie vlády SR č. 345/2006 Z. z.).Tórium sa vo vode rozpúšťa len veľmi málo, a ak sa použijú len na pranie, prispieva aj externé ožiarenie k ožiareniu osôb tiež pomerne málo. Isté riziko externého ožiarenia môžu guľôčky predstavovať pre deti, ktoré by sa s guľôčkami hrali. Guľôčky síce nepredstavujú bezprostredné ohrozenie zdravia, v každom prípade však používanie pracích guľôčok so zvýšeným obsahom prírodných rádionuklidov predstavuje neodôvodnené riziko ožiarenia.Je možné, že uvedené výrobky sa vyskytujú aj na trhu Slovenskej republiky, preto spotrebiteľom odporúčame, aby ich nekupovali, a v prípade, že tak urobili, aby ich ďalej nepoužívali.



prof. MUDr. Ivan Rovný, PhD., MPH

hlavný hygienik Slovenskej republiky
Stanislav 1975
20.03.13,09:41
mimotemy....prepac,ale nechapem ako taku blbinu moze este dnes niekto kupit...:confused:
ani by som nepatrala ci je zavadna hned by som ju hodila do smetia....
Tieto lujzine slová vytesať do kameňa a dať do biblie-
Aj keby nebola škodlivá tá guľa, ale načo to vlastne je? Však to je odrb jak delo...
Braňo
20.03.13,10:06
už sme tu mali tému o pracej guli, kde užívatelia potvrdili, že to nefunguje
kopretinka
20.03.13,10:12
mimotemy dokázala si nájsť poradu,napísať príspevok a nedokážeš zadať slovo do googla? :eek:
vratnik
20.03.13,10:48
www.google.sk
Zadať kľúčové slová: pracia guľa podvod