kristina555
21.03.13,08:16
Ahojte, cez noc zhasol plamen v plynovom ohrievaci na vody a nedari sa ani na x-ty pokus ho zapalit. Uz sa to viac krat stalo za posledne mesiace, ale tentokrat nic. Postup je, ze sa zatlaci gombik potoci az cukne a skoci iskra ktora zapali plyn pocka sa 10 sekund a gombik sa otoci uplne do lava. No tento krat to len skrtne a plyn nezapaluje. Je to MORA top, typ nie je uvedeny na skrini. Prvy krat je vidiet malu iskru, ktora vsak plyn nezapali a ak sa postup opakuje tak uz nie je ziadna iskra. Kde je chyba? Co sa da s tym robit? Prosim pomozte, lebo ja sa tymto veciam nerozumiem.


Kristina
arizona
21.03.13,07:24
Mohla sa tam dostat mala spinka,prach,ktora brani v zapaleni, to sa obcas stane. Skuste pri vypnutom stave jemne povysavat,prip. prefukat.
Ak to nepomoze,moze byt chyba niekde inde,radsej zavolajte servis.Zoznam servisakov by si mala mat v knizke,ktoru si dostala pri kupe ohrievaca.
bodliak
21.03.13,07:28
Kristinka, žiadny chlap na okolí, ktorý by sa na to pozrel ?

Možné príčiny:
- neprúdi plyn, alebo plynové potrubie zavzdušnené
- iskra na nevhodnom mieste (znečistenie, zanesenie, zdeformovaný tvar)
- zlý postup pri zapaľovaní.

Plyn za normálnych okolností cítiť, poznáš ten pach ? Cítiš plyn ?
Miesto iskry použiť zápalku, ak je problém v iskre...

Radšej by som to ale v Tvojom prípade nechal na niekoho, kto to nerobí prvýkrát.
kristina555
21.03.13,08:06
dakujem za odpovede. plyn pocut unikat, ale necitit az tak dlho nebol pusteny, aby bol cicit mimo skrine. skusim to s tym vysavacom. ak to nepojde, tak zavolam jedneho znameho po praci.
kn-alka
21.03.13,08:13
Aký starý je ten ohrievač?
Väčšinou sa "unaví" termočlánok, keďže večný plamienok horí stále, po rokoch sa predsa len obhorí.
Je to záležitosť 10-20 Eur, ale treba zavolať technika.
kristina555
21.03.13,08:35
neviem ako je stary, lebo byvam v prenajatom byte, ale asi to moze byt dost rokov. asi zavolam na to majitela bytu, ale on to bude chciet asi zapalit sirkou a nevolat servis. raz spominal, ze so to da aj tak. myslite, ze je to bezpecny postup? ja rozhodne tam pchat ziaden otvoreny ohen nemienim.
arizona
21.03.13,09:25
neviem ako je stary, lebo byvam v prenajatom byte, ale asi to moze byt dost rokov. asi zavolam na to majitela bytu, ale on to bude chciet asi zapalit sirkou a nevolat servis. raz spominal, ze so to da aj tak. myslite, ze je to bezpecny postup? ja rozhodne tam pchat ziaden otvoreny ohen nemienim.
Ak si v prenajme, tak kontaktuj majitela bytu, to je jasne
kn-alka
21.03.13,09:40
ja roky-rokúce zapaľujem gamatky zápalkami :) , ale máš pravdu, treba zavolať technika, s plynom sa neradno zahrávať.
Peggynka
21.03.13,10:54
My sme to mali na kotli kúrenia a nešlo to preto,že bezpečnostný systém nepustil,ja by som určite kontaktovala majiteľa,aby zavolal odborníka.