mataxx
21.03.13,13:42
dobrý deň, preplácajú sa dohodárovi s pravidelným príjmom sviatky ?
(jeho pracovný čas je 3 hod/denne.)
dakujem za odpovede
prstienok
21.03.13,18:08
áno, sviatok bude mať normálne zaplatený, ani ho neodhlasuješ... keďže v tomto má právo, ako zamestnanec v pracovnom pomere
nickush3
22.03.13,10:55
Urcite? Ved ked ho ZĽ nechá cez sviatok doma tak mu mzda nepatrí. Do ZP sa na ten den odhlasi a v takom prípade žiadna nahrada mzdy za sviatok ZC nepatrí, či?
nickush3
26.03.13,11:52
viete mi neikto poradiť, mám ho teda odhlasiť zo SP aj zo ZP, alebo nie?????????????
VÍNO NITRA
26.03.13,12:38
Zo SP určite neodhlasuješ a v ZP podľa toho, ako pracuje. Ak normálne pracuje 5 dní v týždni, už ho na SO a NE
neodhlasuješ. Neodhlásiš ho v tom prípade ani na deň SV. Priemerný zárobok mu za SV neplatíš. Proste je doma bez príjmu. Ak nepracuje 5 dní v týždni, tak ho prihlasuješ len na dni, kedy v skutočnosti pracuje.
scame
26.03.13,12:42
Na SP nerob nič, žiadne prerušenie a na ZP prihás ho kodom 2D na tie dni ktoré robil. Náhrada za sviatok mu nepatrí.
nickush3
27.03.13,08:43
Ja mam dohodarov prihlasenych od zaciatku vzniku dohody a neodhlasujem ich, lebo zatial odpracovali stale Po-Pia. Takze som sa vyhla kazdomesacnemu odhlasovaniu a prihlasovaniu...ale ked teraz vychadza ten sviatok na piatok a pondelok, tak ani v takom pripade ich neodhlasujem zo ZP na tie dni sviatku?
katula02
27.03.13,09:01
Prosím vás keď je zamestnanec evidovaný na úrade práce a robí u mňa na dohodu s pravidelným príjmom mám ho aj tak prihlasovať a odhlasovať na ZP.A ak áno ako prosím vás.Ďakujem
nickush3
27.03.13,09:11
Ty ho mas povinnost prihlasit na dni kedy skutocne pracoval...takze ak robi pondelok stzredu a piatok tak ho realne prihlasis len na tieto dni a ostatne dni neriesis..robis to cez zmenu platitela poistneho do konkretnej ZP.