kvietokniki
21.03.13,22:04
Dobrý deň

Riešim ako ďaleko by mala byť žumpa s trativodom od záhradky v ktorej by som chcela sadiť. Ako to ovplyvňuje záhradku. A ako by to bolo v prípade keby bol orech v blízkosti tejto žumpy.

Ďakujem
Mila123
21.03.13,21:06
nooo....zamoruješ si vlastný pozemok a potom úrodu aj budeš konzumovať????
kvietokniki
21.03.13,22:09
práve preto sa pýtam ako ďaleko by mala byť záhrada. Veď to nechcem sadiť na žumpe.
wabi
25.03.13,04:31
Nuz oficialne by ziadna zumpa trativod mat nemala, ale fakt, ze to tak ludia robia...
Zalezi co do tej zumpy mienis vypustat a tiez ake chemikalie to bude obsahovat. Pokial to bude mat hovno chemie, tak sa to vlastne v pohode rozlozi postupne, mikroby stihnu popracovat a orech bude rast o cosi lepsie mozno.
Mozno by sa to dalo nazvat aj hnojenim a nie zamorovanim.
Pokial ale budes pouzivat pripravky zabijajuce mikroby a bude toho odpadu vela, tak sa to bude rozkladat pomaly a bude to horsie,,,
alabut
25.03.13,07:48
V prvom rade sa zamoruje spodna voda. V druhom rade, v okoli zumpy je mnozstvo hmyzu a zalezi od orecha, ako sa s nim dokaze vysporiadat. A v tretom rade, ako spomenul wabi, saponaty a ine dobroty ani orech nelubi.
marko182
25.03.13,08:07
mimotemy ked som cital tuto temu, tak som myslel, ze sa blizi prvy april. Ale sudiac podla odpovedi, to asi zadavatelka naozaj myslela vazne.

To fakt je niekto este v dnesnej dobe schopny vypustat zumpu len tak do podlozia???
A pestovat tam nieco, to je uz len zlaty kliniec.

To ja uz len poprajem dobru chut k vypestovanym produktom a vela kvalitnych hovien :mad:
Tolko moj mimo-temovy prispevok, mozete slobodne pokracovat v diskusii.
studniar
25.03.13,08:27
Ak je v blizkosti zumpy studna, tak neodporucam tam robit trativod........
kvietokniki
25.03.13,19:16
Viete my budeme mať normálnu žumpu, lebo naša stavba záhradnej chatky bude oficiálna, lenže kde sa pozriem tak každý sused dve žumpy. Jednu normálnu a tú druhú s trativodom. V záhradkárskej oblasti nič výnimočné. Ak by to mne neprišlo čudné tiež by som neriešila. Lenže zasadila som si orech pri plote a teraz vidim, že jeden sused už si postavil kusok od neho suchý záchod. Ohladom jeho zumpy mala by byť dalej od nás. Rozmýslam nad vhodným miestom na záhradku a vzdialenostou od ostatných miest. AKý vplyv má suchý záchod? Tiež aby ste si nemyslili nebudem ho mať ako sused vedľa paradajok, lenže aby som nebola od jeho záchodu 2,5 metra Tolko je jeho suchý záchod od nasho pozemku. :mee:
petmar
27.03.13,16:28
Suchý záchod a žumpa, to je veľký rozdiel, tak čo to vlastne riešime?