IBAB
24.03.13,13:20
Chcem sa opýtať, v lete mi madarinkovník 1.krát nahodil jeden plod :) ten zostal až do teraz stále zelený, ale stromček zhodil všetky listy a trocha aj obschli konáriky, príčinu poznám zimoval v teplom prostredí ale nemámho kam inam dať. :( Vždy sa takto po zime spametal ale nikdy nemal oschnuté aj konáriky, jediný zelený je ten, na ktorom je zelená mandarinka. Teraz som suché konáriky ostrihala a dala ju k oknu. Ako ju čo najviac oživiť? Čo mám urobiť?
lujza.j
24.03.13,12:25
wabi
24.03.13,20:54
Plod ho zrejme veľmi vysiluje. Chce to väčšiu vzdušnú vlhkosť. Okolo daj veľa nadob z vodou...
Pripadne na neho igel. vrecko... Na jar pristrihni a bude hnať nové výhony. malý stromček nie je dobre nechať zaťažovať ovocím. Potom sa to odrazí na tom že v zlých podmienkach dá do plodu priveľa energie. Môžeš tiež hnojiť je jaro, nech rastie...
IBAB
26.03.13,13:37
Zdravim, dakujem za rady, ostrihala som stromcek a obavam sa, ze je suchy, zostal mi uplne malinky, nechcem rezat dalej, zelena je asi iba vetvicka na ktorej je plod, tak teraz neviem co s nim? :( Aj som prihnojila, mam plod otrhnut? Skusim aj ten sacok :(