KaSaZa
24.03.13,16:25
Dobrý deň, bola by som rada, keby ste sa so mnou podelili so svojimi skúsenosťami s prihnojovaním ovčím hnojivom alebo náhradkou tohto hnojiva. Zaujímala by ma najmä starostlivosť o kvety a ich prihnojovanie. Aké účinky a na ktorých rastlinkách ste zaznamenali po prihnojovaní?
Ďakujem
lujza.j
24.03.13,15:46
KaSaZa
24.03.13,18:56
Ďakujem
wabi
25.03.13,04:08
Pouzival som uz aj ovci hnoj. Nemyslim ze sa lisi od hnoja kralicieho alebo konskeho prilis vyrazne.
Skvor je dolezite, aby bol vyzrety a teda aby sa rastliny a korene nespalili od cerstveho hnoja nerozlozeneho mikrobami to hrozi. Mikroorganicmi hnoj rozlozia na zlozky ktore rastliny dokazu korenmi vsrebat a vyuzit.
Pritom mikroby potrebuju na svoj rast a vyvoj najme dusik, preto paradoxne je dobre pridat do rozkladaj[ceho sa ci este cerstveho hnoja napriklad trocha dusicnanu amonneho, co je najsilnejsi nositel N pretoze ho ma aj katione aj v anione.
V praxi tento pridany dusik sluzi teda nioe rastlinam ale mikrobom, aby sa lepsie pomnozili a kvalitnejsie a rychlejsie hnoj rozlozili. Takyto hnoje ovekla vyzivnejsi a bohatsi...
KaSaZa
25.03.13,08:10
Ďakujem za cenné informácie wabi. Inak uvítam aj skúsenosti s upravovaným organickým hnojivom, prípadne konkrétne príklady, čo ste prihnojovali, kedy, koľko, ako a aký bol výsledok. Chcem previesť súbor testov s hnojivom, tak si nechám poradiť. :-D