Keldon
25.03.13,11:02
Dobry den,

Rad by som sa opytal ako postupovat v pripade poistnej udalosti.

V stredu 20.3. som sposobil v Bratislave dopravnu nehodu.

Auto - Toyota Yaris HSD mam od 2.11.2012, kupovane nove akcii na tretiny (Zmluva o poskytnuti uveru)
K autu mam preto aj havarijne poistenie.

Momentalne sa auto nachadza u autorizovaneho dilera, kde pracuju na ohodnoteni skody.
Predbezne je skoda pod hranicou totalky.

Uplatnujem si moju skodu z havarijneho poistenia.

Otazky:
Berie do uvahy v tomto pripade poistovna aj amortizaciu?
Ak ano aka asi moze byt?

Mozem si uplatnit narok na preplatenie nahradneho vozidla. (Potrebujem auto na dochadzanie do prace - 70km).
Mozem si uplatnit narok na znehodnotenie vozidla po oprave?

V pripade ak skoda prekroci hranicu totalky ako sa dalej postupuje?
Zostane mi vrak a budem este mozno doplacat lizingovke?

Za auto som zaplatil 16400 ale poistna suma je 18111. Vyplyva z toho pre mna nejaka vyhoda?

Pripadne poprosim do ss kontakt na cloveka, ktory mi bude vediet za uplatu pomoct.
Dakujem
bubkoch
25.03.13,10:24
Dobry den, Rad by som sa opytal ako postupovat v pripade poistnej udalosti. V stredu 20.3. som sposobil v Bratislave dopravnu nehodu. Auto - Toyota Yaris HSD mam od 2.11.2012, kupovane nove akcii na tretiny (Zmluva o poskytnuti uveru) K autu mam preto aj havarijne poistenie. Momentalne sa auto nachadza u autorizovaneho dilera, kde pracuju na ohodnoteni skody. Predbezne je skoda pod hranicou totalky. Uplatnujem si moju skodu z havarijneho poistenia. Otazky: Berie do uvahy v tomto pripade poistovna aj amortizaciu? Ak ano aka asi moze byt? Mozem si uplatnit narok na preplatenie nahradneho vozidla. (Potrebujem auto na dochadzanie do prace - 70km). Mozem si uplatnit narok na znehodnotenie vozidla po oprave? V pripade ak skoda prekroci hranicu totalky ako sa dalej postupuje? Zostane mi vrak a budem este mozno doplacat lizingovke? Za auto som zaplatil 16400 ale poistna suma je 18111. Vyplyva z toho pre mna nejaka vyhoda? Pripadne poprosim do ss kontakt na cloveka, ktory mi bude vediet za uplatu pomoct. Dakujem

amortizácia - pri preplácaní opravy nie
nahradne vozidlo - nie
znehodnotenie - nie
skoda nad totalkou - dostanes peniaze a rob si s autom co chces, mozes ho opravit alebo predat vrak, uver musis splatit