babicka1
25.03.13,16:19
Ahoj potrebovala by som poradit chcem kúpit manželovi k narodeninám letné pneumatiky na oktaviu 205/55 R16 no niem ktorá značka je dobrá a nemala by byt moc drahá
arizona
25.03.13,15:24
deane7
25.03.13,18:30
http://www.nejlevnejsipneu.cz/sk/info.php
​Tu si vyber a potom ešte pohľadaj kde majú jajlepšiu cenu. No Sava by som asi nebral, nemám veľa peňazí ale asi by som volil Pireli. Ide o to aby neboli hlučné a aby držali aj na mokrej ceste, aby sa rýchle nezodrali. Teraz mám Brigestone a už viac ich nechcem. Hlučné a rýchle sa derú, vyrobené v Poľsku.
lujza.j
25.03.13,18:31
ja som minulý rok kupovala tu..... http://www.pneumatiky-popgom.sk/..... hore zadáš parametre.... objednáš cez net kuriér prinesie a zaplatíš..... ja som kupovala Dunlop...len iný rozmer..
deane7
25.03.13,18:31
http://www.nejlevnejsipneu.cz/sk/info.php
Tu si vyber a potom ešte pohľadaj kde majú najlepšiu cenu. No Sava by som asi nebral, nemám veľa peňazí ale asi by som volil Pireli. Ide o to aby neboli hlučné a aby držali aj na mokrej ceste, aby sa rýchle nezodrali. Teraz mám Bridgestone a už viac ich nechcem. Hlučné a rýchle sa derú, vyrobené v Poľsku. Inak sú v pohode, na vode držia dobre.
vulxy
25.03.13,18:37
ja nedam dopustit na Michelin...cenovo tak asi v strede ale velmi dobre sa na nich jazdi aj vydrzia ...a to som uz toho vyskusal habadej:)
xtriadax
25.03.13,18:42
deane7
25.03.13,18:49
ja nedam dopustit na Michelin...cenovo tak asi v strede ale velmi dobre sa na nich jazdi aj vydrzia ...a to som uz toho vyskusal habadej:)
To áno, ja mám zimné z koncernu Michelin, ale mal som tie lacné Micheliny Economy a to bola hrôza. Ani na mokrej ceste a hučali jak sviňa.
deane7
25.03.13,18:49
Test sa dá aj kúpiť.
xtriadax
25.03.13,18:51
To áno, ja mám zimné z koncernu Michelin, ale mal som tie lacné Micheliny Economy a to bola hrôza. Ani na mokrej ceste a hučali jak sviňa.

ja som nešetril :D kúpil som tie drahšie a som spokojný a mám aj letné aj zimné ;)
vulxy
25.03.13,19:07
To áno, ja mám zimné z koncernu Michelin, ale mal som tie lacné Micheliny Economy a to bola hrôza. Ani na mokrej ceste a hučali jak sviňa.
zas nie tie najlacnejsie:(ale
Energy Saver.....
deane7
25.03.13,19:13
Však tak to myslím, Michelin áno ale nie tie najlacnejšie. A záleží aj kade a ako jazdí, lebo ak iba vozí ženu po doktoroch a do kostola tak stačia opravdu aj najlacnejšie, ale ak jazdí rýchlo a aj po diaľnici tak radšej trochu kvalitnejšie.
arizona
25.03.13,19:20
http://www.nejlevnejsipneu.cz/sk/info.php
Tu si vyber a potom ešte pohľadaj kde majú najlepšiu cenu. No Sava by som asi nebral, nemám veľa peňazí ale asi by som volil Pireli. Ide o to aby neboli hlučné a aby držali aj na mokrej ceste, aby sa rýchle nezodrali. Teraz mám Bridgestone a už viac ich nechcem. Hlučné a rýchle sa derú, vyrobené v Poľsku. Inak sú v pohode, na vode držia dobre.

Tiez som tuto znacku nepoznala, doporucil mi ju znamy,majitel pneuservisu.
Bola som nedoverciva, tak ma vzal na dvor, kde takmer vsetci zamestnanci,vratane sefa mali na svojich autach pneu SAVA.
Takze ma presvedcili. Keby neboli dobre a spolahlive, tak by si ich oni urcite na auta nedavali. Mam ich druhy rok, zatial bez problemov,jazdim dost vela za kazdeho pocasia.
Ale je to vec nazoru.;)

http://sava.heureka.sk/recenze/
misoft
25.03.13,19:40
K SAVA pneu - výrobca - Slovinsko (žiadny šmejd - poctivé európske :D):
http://www.motornews.sk/sava-tires-hlavny-vyrobca-pneumatik-v-juznej-europe
deane7
25.03.13,19:40
​• Pneumatiky Aurora sú vyrábané koncernom Hankook
• Pneumatiky BF Goodrich sú vyrábané koncernom Michelin
• Pneumatiky Barum sú vyrábané koncernom Continental
• Pneumatiky Bridgestone sú prémiovým produktom koncernu Bridgestone
• Pneumatiky Ceat sú vyrábané koncernom Pirelli
• Pneumatiky Chengshan sú vyrábané koncernom Cooper
• Pneumatiky Cooper sú priémiové pneu koncernu Cooper
• Pneumatiky Austone sú vyrábané koncernom Cooper
• Pneumatiky Debica sú vyrábané koncernom Goodyear-Dunlop
• Pneumatiky Dunlop sú vyrábané koncernom Goodyear-Dunlop
• Pneumatiky Falken sú vyrábené koncernom OHTSU - Sumitomo
• Pneumatiky Firestone sú vyrábané koncernom Bridgestone
• Pneumatiky Fulda sú vyrábané koncernom Goodyear-Dunlop
• Pneumatiky Fulrun sú vyrábané v Číne
• Pneumatiky General Graber sú vyrábané koncernom Continental
• Pneumatiky Goodride sú penumatiky vyrábané v Číne
• Pneumatiky Goodyear sú prémiovým produktom koncernu Goodyear
• Pneumatiky Hankook sú vyrábané koncernom Hankook
• Pneumatiky Kleber sú vyrábané koncernom Michelin
• Pneumatiky Kumho sú vyrábané koncernom Kumho
• Pneumatiky Ling Long sú vyrobené v Číne
• Pneumatiky Marshal sú vyrábané koncernom Kumho
• Pneumatiky Master-steel sú vyrobené v továrňách značky Maxxis
• Pneumatiky Matador sú vyrábané koncernom Continental
• Pneumatiky Maxxis sú vyrábané koncernom Chengshin
• Pneumatiky Meteor sú veľmi kvalitným produktom koncernu Chengshin
• Pneumatiky Michelin sú kvalitným prémiovým produktom koncernu Michelin
• Pneumatiky Milestone sú pneumatiky vyrobené v Taliansku
• Pneumatiky Nankang sú pneumatiky vyrobené na Thaiwane
• Pneumatiky Nexen sú pneumatiky vyrobené v Korei
• Pneumatiky Nokian sú vyrábané koncernom Nokian vo Fínsku
•Pneumatiky Riken sú vyrábané koncernom Michelin v Srbsku
• Pneumatiky Pirelli sú prémiovým produktom koncernu Pirelli
• Pneumatiky Regal sú vyrábané koncernom Dunlop v JAR
• Pneumatiky Roadhog sú vyrábané koncernom Continental
• Pneumatiky Sava sú vyrábané koncernom Goodyear-Dunlop
• Pneumatiky Semperit sú vyrábané koncernom Continental
• Pneumatiky Sumitomo sú vyrábané koncernom v Japonsku
• Pneumatiky TOYO sú vyrobené koncernom TOYO v Japonsku
• Pneumatiky Trayal sú vyrábané koncernom Trayal v Srbsku
• Pneumatiky Triangle sú kvalitným produktom vyrobeným koncernom Triangle Group v Číne
• Pneumatiky Tyfoon sú vyrábané koncernom Continental
• Pneumatiky Uniroyal sú vyrábané koncernom Continental
• Pneumatiky Vredestein sú vyrábané koncernom v Holandsku
• Pneumatiky Wanli sú vyrábané koncernom v Číne
• Pneumatiky Yokohama sú vyrábané koncernom Yokohama
lujza.j
25.03.13,19:50
Pneumatiky Kleber sú vyrábané koncernom Michelin:eek:...jedna katastrofa....teraz ich mám obuté.....keby sa mi poradilo tak by som ich buducu zimu už nechcela....
deane7
25.03.13,19:53
No vidíš, pred asi troma rokmi boli hodnotené v testoch veľmi dobre. Ja mám BF-Goodrich a som s nimi spokojný. Dobrý pomer cena - výkon.
miguel.santoro
25.03.13,19:55
ehm, niekto tu nadával na Bridgestone ... akože, neviem prečo, ale osobne mám Bridgestone Turanza ER300 205/55 R16. Vrelo odporúčam. Vystriedal som už viacero značiek - Micheline, Dunlop, Continental. Ale s tými Turanzami som nadmieru spokojný. Vôbec niesú hlučné, ako bolo spomínané. Vyrobené sú v Anglicku. Žiadne Poľsko, ako bolo spomínané. Viacero ľudí ich má v mojom okolí a každý si pochvaľuje. Ináč, zachránili mi život, keď som v rýchlosti 90km/h vletel do prietže mračien a cestou sa doslovne - potok - vody o výške asi 15cm. Už som sa videl v priekope, keď na moje prekvapenie s autom to absolútne nič nespravilo. Preletel som ten asi 3metre dĺhy - potok -. Aj cena je teraz v pohode. Na nete sa daju kúpiť za 65€. Cena je skvelá. Vrelo ich odporúčam. Nebudete ľutovať.
srska
25.03.13,19:56
Pneumatiky Kleber sú vyrábané koncernom Michelin:eek:...jedna katastrofa....teraz ich mám obuté.....keby sa mi poradilo tak by som ich buducu zimu už nechcela....luj, ja mám sebring 5-tu zimu a ani dnes nesklamali:D
lujza.j
25.03.13,20:02
luj, ja mám sebring 5-tu zimu a ani dnes nesklamali:D
to je nejaká sorta k hentým mojim.... ja ked som po lete z dunlopov skočila na tie kleber no konec....ako prežila som túto našu zimu, ale bola som dosť dokakaná...síce netvrdím, že by som na dunlopoch jazdila ako vítr:---....ale možno menej pokakano:D
deane7
25.03.13,20:10
ehm, niekto tu nadával na Bridgestone ... akože, neviem prečo, ale osobne mám Bridgestone Turanza ER300 205/55 R16. Vrelo odporúčam. Vystriedal som už viacero značiek - Micheline, Dunlop, Continental. Ale s tými Turanzami som nadmieru spokojný. Vôbec niesú hlučné, ako bolo spomínané. Vyrobené sú v Anglicku. Žiadne Poľsko, ako bolo spomínané. Viacero ľudí ich má v mojom okolí a každý si pochvaľuje. Ináč, zachránili mi život, keď som v rýchlosti 90km/h vletel do prietže mračien a cestou sa doslovne - potok - vody o výške asi 15cm. Už som sa videl v priekope, keď na moje prekvapenie s autom to absolútne nič nespravilo. Preletel som ten asi 3metre dĺhy - potok -. Aj cena je teraz v pohode. Na nete sa daju kúpiť za 65€. Cena je skvelá. Vrelo ich odporúčam. Nebudete ľutovať.
Tak sa pozri
miguel.santoro
25.03.13,20:30
Sorry, to mi je ľúto ... ale ja mám Bridgestone Turanza ER300 a sú vyrobené v Anglicku. Takto na boku je to vyrazené. Skúsim hodiť tiež foto. Aj cena asi tomu zodpovedala :o) Dal som totiž 78€ za kus.
deane7
25.03.13,20:38
No však ok, však ani moje neboli najlacnejšie. Až keď boli na diskoch som si všimol made in. Na ceste aj na vode držia dobre, to som už napísal, ale sa dosť rýchlo derú a myslím že sú dosť hlučné. Tiež sú ER 300.
lapejko
25.03.13,21:09
ehm, niekto tu nadával na Bridgestone ... akože, neviem prečo, ale osobne mám Bridgestone Turanza ER300 205/55 R16. Vrelo odporúčam. Vystriedal som už viacero značiek - Micheline, Dunlop, Continental. Ale s tými Turanzami som nadmieru spokojný. Vôbec niesú hlučné, ako bolo spomínané. Vyrobené sú v Anglicku. Žiadne Poľsko, ako bolo spomínané. Viacero ľudí ich má v mojom okolí a každý si pochvaľuje. Ináč, zachránili mi život, keď som v rýchlosti 90km/h vletel do prietže mračien a cestou sa doslovne - potok - vody o výške asi 15cm. Už som sa videl v priekope, keď na moje prekvapenie s autom to absolútne nič nespravilo. Preletel som ten asi 3metre dĺhy - potok -. Aj cena je teraz v pohode. Na nete sa daju kúpiť za 65€. Cena je skvelá. Vrelo ich odporúčam. Nebudete ľutovať.
ja som ich kúpil v Prešove pre švagra z Švajčiaska na Hondu Hybrid, bol veľmi spokojný, jazdil dva roky kým predal auto aj s gumami.
day
25.03.13,21:19
www.rajpneu.cz
Vynechajte lacne a nezname znacky a vyberajte

maju vela ks skladom, dopravu zadarmo, rychle dodanie
arizona
25.03.13,21:49
Ahoj potrebovala by som poradit chcem kúpit manželovi k narodeninám letné pneumatiky na oktaviu 205/55 R16 no niem ktorá značka je dobrá a nemala by byt moc drahá
keby mi muz kupil k narodkam gumy na auto, tak by to asik neprezil :D:---
deane7
26.03.13,04:00
Keby kúpil gumu by neprežil?
dalid
26.03.13,08:57
....a nemala by byt moc drahá

To čo je drahé, je dosť relatívne... Treba si uvedomiť, že pneumatika je jediná styčná plocha auta s vozovkou a šetriť práve na tomto mieste sa nie vždy musí oplatiť....

Pozri si posledné testy ADAC a vyberaj z najlepšie umiestnených pneumatík ;)

http://www.az-pneu.sk/testy-pneu/letne/adac-oamtc-de-2012-205-55-16-116
dalid
26.03.13,09:00
Ja by som skákal od radosti, mňa letné pneu výjdu na cca 400€ :(. Auto má v TP pomerne neštadardný rozmer pneu :(
lujza.j
26.03.13,09:11
keby mi muz kupil k narodkam gumy na auto, tak by to asik neprezil :D:---

Alebo moj kolega...kupil som zene na vianoce vysavač:eek:.....iba raz:D....ale auto by mohol ne??.... GUmy to je take blbé:)
misoft
26.03.13,16:34
Nie sú gumy, ako "gumy" :D:D:D
babicka1
27.03.13,18:45
No už som kúpila, neviem či dobre HANKOOK K415 dakujem všetkým za rady,no na drahšie som už nemala
viktorviktor
27.03.13,18:52
hlavne aby neboli 4 ročné - ako zistiť vek http://www.pluska.sk/ekonomika/auto/pozor-starsie-pneumatiky.html
deane7
27.03.13,20:04
No už som kúpila, neviem či dobre HANKOOK K415 dakujem všetkým za rady,no na drahšie som už nemala
Ako som už písal, veľa záleží od toho kam, koľko a ako jazdí.
Indeed
28.03.13,04:31
Ešte dám jeden tip pre tých,čo budú čítať túto tému,keďže zadavateľka si už pneu kupila,

Michelin Primacy HP

v testoch veĺmi dobre vysledky na mokrom povrchu, dlhá životnosť a vysoký kilometrový výkon , kratšia brzdná dráha
komfort tichej jazdy /na kvalitných povrchoch/

ja ich mám na aute ktoré samo bez posadky váži 1600 kg , mam zatiaľ najazdených 1200 km a spokojnosť,
potvrdzujem excelentné vlastnosti na mokrých povrchoch za týchto nizkých teplot

/ano jazdím jazdím na letných aj teraz v zime, no a čo ? do hor sa nechystám
a po udržiavaných mokrých cestách to celkom ide, počasie ma trochu zaskočilo,naschvál som objednal nové auto až na marec, aby som nemusel s ním jazdiť v zime a ono to vypálilo presne naopak.../
Indeed
28.03.13,04:38
Ako som už písal, veľa záleží od toho kam, koľko a ako jazdí.

A tiež veľmi záleži na rozmere pneumatiky a na hmotnosti a výkone auta na ktorom bude používaná.

Pneumatika vhodná pre rozmer 13' a výkon auta 70 koní, určite nebude postačovať pre rozmer 17' a výkon 200 koní
deane7
28.03.13,20:18
Pneumatika vhodná pre rozmer 13' a výkon auta 70 koní, určite nebude postačovať pre rozmer 17' a výkon 200 koní

http://www.az-pneu.sk/rady-informacie
Teraz som asi trochu natvrdlý lebo nechápem čo tým chceš povedať. Však hádam nebude naťahovať 13-tky na 17-tkové disky. A rýchlostné či záťažové indexy je treba samozrejme dodržať. Myslím že kto kupuje lacnejšie gumy nejazdí asi s týmto: ;)
bjuty smis
29.03.13,20:59
na pneu celkom dobre platí porekadlo :
nie som tak bohatý, aby so si kupoval lacné veci...
Kvaka
26.04.13,12:42
Potrebujem kúpiť letné pneumatiky, dojazdili sme na zimných nakomplet, minulú zimu, leto a túto zimu bez prezutia. Už sú tak na pokutu.
V TP píšu, že máme mať pneumatiky 165/70 R 14, 81 S.
V servisoch sú drahí, hľadala som na webe a mám dve možnosti.
Lacnejšie Matadorky, akurát majú index rýchlosti T, ale to môže byť.
Druhé, zn. Bridgestone sú s indexom S, za 45,45€.
Môj muž je dosť "agresívny" vodič, dupe stále plyn, brzda, plyn, brzda, má ťažkú nohu. Výber nechal na mňa.
Viem, že Matador je dobrý, možno tu je značka drahá. Čo objednať?
Výkon auta max. je 51 kW.
misoft
26.04.13,15:13
Na naše cesty a na 51kW budú stačiť aj naše Matadorky (keď roz*rbe na diere Bridgestony - bude nadávať jak pohan, keď Matadorky, aspoň si povie, že ako dobre, že tam nenasadil tie Bridge....). A 130 km/h vydržia (dúfam že mužíček nie je odchovancom Vettela :D).
Kvaka
26.04.13,15:23
Na naše cesty a na 51kW budú stačiť aj naše Matadorky (keď roz*rbe na diere Bridgestony - bude nadávať jak pohan, keď Matadorky, aspoň si povie, že ako dobre, že tam nenasadil tie Bridge....). A 130 km/h vydržia (dúfam že mužíček nie je odchovancom Vettela :D).No, už som objednala, vo Svidníku. Tie drahšie.
misoft
26.04.13,15:24
Takže nech nejazdí ako Sebastian Vettel! :D
Kvaka
26.04.13,15:24
Nie je, ale syn (42ročný) je do F1 blázon.
Kvaka
26.04.13,15:29
Však nemôže, nemá na pokuty, ale chlapec z firmy povedal, že viac vydržia, ako matadorky.
bjuty smis
26.04.13,15:49
neboj sa, s tými 51 kw mu moc pokuty nehrozia..
lujza.j
26.04.13,20:07
tiež mám taký motor, som rada že mi ešte nikto nezobral rodný list....
Indeed
27.04.13,20:01
neviem prečo ,ale na www.autobazar.eu, tento príspevok admini stále vyblokovali a mazali..
Indeed
27.04.13,20:01
z akých dovodov ??
Indeed
27.04.13,20:04
myslel som typ dezenu, napr. Barum Bravuris
Indeed
27.04.13,20:05
so vstupom Continentalu sa Matador neskutočne polepšil, také gumy ako MP-11 su už dávno minulosťou..
Indeed
27.04.13,20:12
Ja by som skromne podotkol,že prečo nadavali na Matadorky,

ja som jazdil na Matador Stella MP-12 , neskutočne ch***vé gumy (!!!)

z toho dovodu že vnutorná štruktura týchto pneumatik/kordy/ sa časom naruší, následkom nárazov a otrasov
na "kvalitných" slovenských cestách, a auto začne pri vyšších rychlostiach "plávať" a tiež pneumatiky
neskutočne "hádžu" pri rýchlostiach okolo 100-110 km/h a trasie volantom.

ked som obul Firestone Multihawk, trasenie volantom prestalo a ja som si myslel,že som presadol do iného auta...

Takže nie je pneumatika ako pneumatika,

ale čo som videl najnovšie Matadory trebars Elite 2 alebo Elite 3 alebo ešte novšie, tam sa to už viacej podobá na Continental a kvalita išle tiež hore , oproti pneu Matador spred 10 rokov.
buchač
27.04.13,20:16
ked som obul Firestone Multihawk, trasenie volantom prestalo a ja som si myslel,že som presadol do iného auta...

...od utorka na nich behám ....celkom ujdú ...
wagner
27.04.13,20:18
Ja jazdím na Goodyer Eagle - zimné. Plánujem vymeniť letné za Michelin. Stále si dovolím tvrdiť, že nie som taká bohatá, aby som kupovala lacné veci - myslím tým najmä to, že radšej si kúpim kvalitnú a overenú značku. Matador - ďakujem, neprosím.
Stanislav 1975
27.04.13,20:18
Ja mám nejaké,že KLEBER..., letné mám Matadorky, ale tie už sú 3 roky na balkone-3 roky v kuse jazdím na zimných...
buchač
27.04.13,20:21
Potrebujem kúpiť letné pneumatiky, dojazdili sme na zimných nakomplet, minulú zimu, leto a túto zimu bez prezutia. Už sú tak na pokutu.
V TP píšu, že máme mať pneumatiky 165/70 R 14, 81 S.
V servisoch sú drahí, hľadala som na webe a mám dve možnosti.
Lacnejšie Matadorky, akurát majú index rýchlosti T, ale to môže byť.
Druhé, zn. Bridgestone sú s indexom S, za 45,45€.
Môj muž je dosť "agresívny" vodič, dupe stále plyn, brzda, plyn, brzda, má ťažkú nohu. Výber nechal na mňa.
Viem, že Matador je dobrý, možno tu je značka drahá. Čo objednať?
Výkon auta max. je 51 kW.

Objednaj na http://www.nejlevnejsipneu.cz/sk/info.php

...aj ja som si ...
Indeed
27.04.13,20:22
ešte také, že BF Goodrich, GOODRIDE,Nexen,Fortuna, Rosava, Debica ...

a ešte iné prečudesné názvy,ktoré sa ani v žiadných testoch pneu, vobec nevyskytujú ...

a tento super link,to len potvrdzuje:

http://forum.autobazar.eu/ake-letne-pneumatiky-t20990.html
lujza.j
27.04.13,20:24
Ja mám nejaké,že KLEBER..., letné mám Matadorky, ale tie už sú 3 roky na balkone-3 roky v kuse jazdím na zimných...
som rada, že som sa ich zbavila....dúfam, že ich na zimu neobujem....síce som túto Ba zimu prežila bez ujmy , ale aj tak....
buchač
27.04.13,20:26
ešte také, že BF Goodrich, GOODRIDE, Rosava, Debica ...

a ešte iné prečudesné názvy,ktoré sa ani v žiadných testoch pneu, vobec nevyskytujú ...

Na testy sa vyondi ....vyskytujú sa tam samí mudrlanti ...
Konzultuj s odborníkmi ...
Mám v okolí viacerých ...sused je majiteľ autoservisu ...
Môj synátor ( adoptovaný ) je môj automechanik ...
Zať je zasa konzultant , ale veci znalý...
Bratov zať zasa zásobuje pneuservisy ...

Takže nemám problém ........akurát to zaplatím .....:---
Indeed
27.04.13,20:30
šak daj svoje tipy...
buchač
27.04.13,20:34
Indeed
28.04.13,06:31
vyborné gumy , ja som nemohol pretočiť kolesa na asflte,tak dobre držia..
Indeed
28.04.13,11:29
http://www.az-pneu.sk/rady-informacie
Teraz som asi trochu natvrdlý lebo nechápem čo tým chceš povedať. Však hádam nebude naťahovať 13-tky na 17-tkové disky. A rýchlostné či záťažové indexy je treba samozrejme dodržať. Myslím že kto kupuje lacnejšie gumy nejazdí asi s týmto: ;)
Nie každý vzor dezénu je VHODNÝ pre konkrétne zaťaženie, napr. GOOD YEAR Eagle NCT 5,
či FIRESTONE Multihawk , je veľmi vhodný pre autá typu Ford Focus alebo Fabia ,

ak by sme taký vzor obuli na VW Touareg alebo BMW X5,či Posche Cayenne,
tak životnosť tohto dezénu by bola tak priemerne 2000 km, potom by boli len slicky

na druhej strane bolo by uplne zbytočné obúvať na Fabiu vysokovýkonné Pirelli Zero,
či DUNLOP SPORT 01

auto tejto kategorie jednoducho NEDOKÁŽE svojim výkonom VYUŽIŤ potenciál tejto pneumatiky.
Kvaka
28.04.13,11:59
Tak ja som včera objednala tie letné Bridgestone, za 45,45€. Tieto http://www.ortuspneu.sk/pneumatiky/165-70-R14-81-S
Zimné však chcem opäť rovnaké, ako sme mali, teda Sava eskimo. http://www.ortuspneu.sk/zimne-pneumatiky/sava/eskimo-s3+/165-70-R14-81-T
No veď uznajte, vydržali od novembra 2006, okrem toho neboli už vlani po zime prezuté, lebo aj letné sú už zodraté, tak sme ich nechali dojazdiť. Letné neviem, aké sme mali, ešte výrobca dal, už sú vyhodené.
deane7
28.04.13,12:30
ešte také, že BF Goodrich, GOODRIDE,Nexen,Fortuna, Rosava, Debica ..a ešte iné prečudesné názvy,ktoré sa ani v žiadných testoch pneu, vobec nevyskytujú ...

​Ja mám zimné BF Goodrich a som s nimi spokojný. Vyrobené v GB.


Nie každý vzor dezénu je VHODNÝ pre konkrétne zaťaženie, napr. GOOD YEAR Eagle NCT 5,
či FIRESTONE Multihawk , je veľmi vhodný pre autá typu Ford Focus alebo Fabia ,

http://www.pneunet.cz/hodnoceni-pneumatik/664/goodyear-nct5/
Indeed
28.04.13,12:32
ja som bol spokojný aj s OR 34....
bjuty smis
28.04.13,18:19
chodíš cez mesto 62 km/H ?M :)
Viper
02.05.13,15:37
Nie vzdy je cenovy rozdiel vyhodny.Ja som chcel kupit Dunlop plaste.Prisiel som do pneuservisu kde ich mali skladom a rozdiel bol 4 eura/ks oproti najlacnejsej i-net ponuke bez postovneho.