miroKam1978
25.03.13,22:02
Ahojte, som v tomto smere amatér a chcel by som sa opýtať na nasledovnú vec. Mám doma starší satelit - astra.
Uvažujem nad kúpou televízora so zabudovaným DVB-S.
http://www.lg.com/sk/televizory/lg-42LS570S-led-tv
Chcem sa opýtať ako to mám zapojiť. Stačí aby som koaxiálny kábel od paraboly spojil s výstupom na tv?
Televízor automaticky rozpozná môj satelit a načíta programy z astry? Alebo je nutné manuálne nastaviť nejaké hodnoty v TV? Ak áno, aké hodnoty sa tam zadajú?

Ďakujem za odpovede
erik555
25.03.13,21:08
samozrejme, ze koaxialny kabel do vstupu DVB-S. Na kodovane kanaly potom aj prislusny CA modul s kartou.
Vsetko by malo byt aj v manualy k TV.
miroKam1978
25.03.13,21:20
Ten satelit je volne širiteľná astra. Bude sa to dať zapojiť aj ked je satelit analogový?
Taserda
26.03.13,06:08
Ten satelit je volne širiteľná astra. Bude sa to dať zapojiť aj ked je satelit analogový?

Máš asi pozíciu 19,2e, turner v tv je digital, ak máš na parabole lnb univerzál tak už iba ladiť. Ak je lnb analog tak zajdi do Pedajne satelitnej techniky vysvetli im čo máš doma a ako to chceš.
Nandrolon
26.03.13,06:25
kupovať TV so zabudovaným DVB S - je vysoko neefektívne a finančne nákladnejšie ako kvalitný TV a ktomu kvalitný DVB S /napr. za 50 eur máš ferguson ariva 102e HD/...
Samotná CA čítačka kariet ťa vyjde viac ako celý DVB-S HD...