Kukucka80
28.03.13,09:52
Prosím o radu - domácu liečbu resp. lieky, ktoré sa dajú voľne kúpiť na zápal očných spojiviek, ktorý mi trvá už 5 týždňov. Rady tipu choď k lekárovi sú super, ale už som bola a žiaľ u nás je taký "odborník", ktorý sa na pacienta pomaly ani nepozrie - povedal mi, že mám slabý zápal (ale aký či bakteriálny, vírusový...to nepovedal), predpísal mi kvapky (bohužiaľ názov už neviem, ale bolo to 10 tubičiek, ktoré sa jednorazovo nakvapkali do oka - antibiotiká). Vyskúšala som už Ophthalmo - Septonex, Tobradex, Ocutein a bórové výplachy. Jeden deň sa mi zdá, že je to lepšie a na druhý deň mám oko opäť červené a štípe ma. Ďakujem.
Jara
28.03.13,09:04
Ja mám tento problém už pomaly pol roka a 2x som bola u očnej lekárky. Vybrala som tiež nejaké kvapky že antibiotiká, ale povedala že očný tlak je OK, a že nech som rada, že mám oči mokré, horšie by bolo keby boli suché. No je to nepríjemné, vonku mi slzia akoby som stále plakala a oči mám tiež červené a štípu ma. Skúsila som už tiež všeličo, momentálne skúšam Evercil kvapky. 1 deň dobre a druhý je to zas ako bolo. Takže ti neporadím. Možno je to počítačom, alebo ja mám aj diabetes, no neviem...
martuli
28.03.13,10:07
Je možné, že ide o alergický zápal spojiviek, ak to trvá už takú dobu.
Kukucka80
09.04.13,13:03
Takže problémy stále pretrvávajú, ale zdá sa mi, že pálenie nie je už tak silné a niekedy aj dva dni po sebe mám pokoj. Osvedčili sa mi kvapky Opticalm, ktoré odstránia začervenanie a ukludnia oko skoro ihneď. Nedajú sa užívať non-stop, takže keď som ich využívala, nasadila som Evercil a potom sa vrátim k Opticalmu.
Andy Kralik
10.04.13,02:48
Ako povedal Martuli. Ak problémy pretrvávajú.. 1. Navštív alergológa. 2. Ak sa nepotvrdí alergia (aj keď z toho čo opisuješ je alergia viac než pravdepodobná), zmeň očného...
BXLmiami
10.04.13,04:42
Chcel si povedať navštív obvodného lekára,nech ťa pošle na alergologiu :-)).