lucka891
30.03.13,12:38
lujza.j
30.03.13,12:06
...no mne táto kytica hovorí, že je pekná....:D....ale ako ...myslíš konkrétne výpovednú hodnotu ...teda čo konkrétne "hovorí" ktorý kvet?
lucka891
30.03.13,12:20
Ano, ten skryty vyznam, co a ci nieco hovori ten ktory kvet :-)
Ice dive
30.03.13,12:24
no otázka je, či aj ten čo tú kyticu kupoval, resp. dal viazať... o tom skrytom význame, a význame jednotlivých kvetov vôbec vie... aby potom nedošlo k zbytočnému nedorozumeniu...

napr. môj kolega keď ide kupovať kyticu tak kvetinárke povie, že takú aby po jej odovzdaní mal aj on pekný večer:D:D:D
lucka891
30.03.13,12:30
On to podla mna vie, lenze nechcem sa spytat priamo :-)
Tweety
30.03.13,12:45
On to podla mna vie, lenze nechcem sa spytat priamo :-)
Určite si mladé dievča a táto je pre mladé dievča ako stvorená. Je svieža, jarná, prosto decentná a pekná.
lujza.j
30.03.13,12:46
buchač
30.03.13,13:43
Ano, ten skryty vyznam, co a ci nieco hovori ten ktory kvet :-)
...áno ...každý kvet má nejaký ten skrytý význam ...;) :)



Ruža – vo všeobecnosti sa chápe ako symbol lásky.
Biela okrem toho naznačuje nevinnosť, červená vášnivé city voči tej osobe, ružová lichotí vašej kráse a žltou chceme ospravedlniť neveru a chyby.

Karafiát – i keď sa vám bude zdať možno trošku fádny, v skutočnosti je božským kvetom a svojej milovanej tým jasne poviete, že je kráľovnou vášho života.

Margarétka – vyslovuje jednoduché, ale vecné „milujem ťa“.

Tulipán – má podobnú symboliku ako ruža, no v niektorých krajinách pôsobí ako urážka.
Chápu ho totiž ako myšlienku, že krása je len obalom a vnútro prekypuje hlúposťou.

Nevädza – ak vás ňou obdaruje váš milovaný, môžete skákať od radosti.
Sľubuje vám totiž doživotnú vernosť.

Orchidea – je zmyselná a výnimočná. No kvôli jedinečnosti sa ňou prejavuje skôr úcta ako osudová láska.

Fialka – bola kedysi znamením plodnosti.
Ten kto vám ju daruje obdivuje vašu nežnosť a pôvab a nedokáže vám odolať.

Gladiola – je prejavom neúcty.
Ste pre toho človeka ľahostajná a nezastávate v jeho živote dôležité miesto.
Je taktiež znamením chladnúcej lásky.

Iris – je kvetom pochopenia.
Či už je to porozumenie vašim myšlienkam, citom alebo činom.

Konvalinka – najlepšie je, ak ju dostanete v začiatkoch vzťahu, keď ešte partner nevie naplno prejaviť, čo k vám cíti.
Symbolizuje totiž lásku na prvý pohľad.

Slnečnica – partner vám naznačuje, že ste samoľúba a namyslená.

Nielen samotný kvet, ale aj jeho odtieň prezrádzajú isté súvislosti.
Nie je preto jedno, či dostanete biely alebo žltý karafiát.
Všetko je vzájomne prepojené.
Reči týchto symbolov verili kedysi dávno naši predkovia a niektorí sa ňou riadia až dodnes.
Nevhodne zvolená kombinácia môže vo vyšších kruhoch znamenať dokonca diplomatické faux paus.
I to je dôkazom, že sa nejedná len o takú jednoduchú záležitosť, za akú ju mnohí pokladáme.
Niekoľko tajomstiev farieb:

Žltý kvet – znamená nový život, manželstvo, energiu, radosť, šťastie

Fialový kvet – symbolizuje priateľstvo a vznešenosť

Biely kvet – je znakom nevinnosti a cudnosti

Modrý kvet – hovorí o vašej dôvere, túžbe a čistote

Červený kvet – je synonymom vášne, lásky, slobody
Andy Kralik
30.03.13,13:51
A ja hlupák som si vždy myslel, že kvety sú kvety, a sú pekné alebo škaredé, čerstvé alebo zvädnuté..

.. a on vám to je tajný kód .. hodný majstrov CIA ..
lucka891
30.03.13,13:54
A ja hlupák som si vždy myslel, že kvety sú kvety, a sú pekné alebo škaredé, čerstvé alebo zvädnuté..

.. a on vám to je tajný kód .. hodný majstrov CIA ..


Tak to ano :-)
S tym by sa dali pisat aj basne..
Lenze dnes uz neexistuje vela zrojov (tie bulvarne sa casto protirecia).
A iny kraj, iny mrav.


Lenza ja ani nedokazem identifikovat jednotlive kvety na obrazku :-D
Andy Kralik
30.03.13,13:58
buchač.. čiže ak to dobre chápem..

ak niekomu darujem žltočervenú kyticu, vyjadrujem tým že chcem vášnivo splodiť nový život a podľa pomeru žltej a červenej poukazujem na to či to všetko chcem v manželskom zväzku alebo si zachovať slobodu?

no našťastie som minule manželke doniesol žltú kyticu. Mal som v ruke aj červenú.. to by bola katastrofa.. ešte by sa so mňou žena pre ňu rozviedla...... :D
buchač
30.03.13,14:01
Tak to ano :-)
S tym by sa dali pisat aj basne..
Lenze dnes uz neexistuje vela zrojov (tie bulvarne sa casto protirecia).
A iny kraj, iny mrav.


Lenza ja ani nedokazem identifikovat jednotlive kvety na obrazku :-D
Margarétka biela , fialová ruža , biela gerbera , fialová orchidea , žltý narcis , lalia ......
lucka891
30.03.13,14:02
Lenze tam zalezi aj na kombinacii, napr zlta ruza moze vyjadrit nieco ine ako zlta lalia a opacne :-)

Inac toto je obcas dost nefer, pretoze ziadny kvet nie je natolko skaredy, aby niesol negativnu spravu.
buchač
30.03.13,14:05
buchač.. čiže ak to dobre chápem..

ak niekomu darujem žltočervenú kyticu, vyjadrujem tým že chcem vášnivo splodiť nový život a podľa pomeru žltej a červenej poukazujem na to či to všetko chcem v manželskom zväzku alebo si zachovať slobodu?

no našťastie som minule manželke doniesol žltú kyticu. Mal som v ruke aj červenú.. to by bola katastrofa.. ešte by sa so mňou žena pre ňu rozviedla...... :D
Ty si puk ...:---:D

Nedá sa brať všetko na 100 % ...sú určité pravidlá , ktoré je nutné dodržať ...
Príkladne ruže s nejakým iným kvetom si dá do kytice položiť fakt len totálny laik ...;)
Andy Kralik
30.03.13,14:17
Ešte že mám takú tolerantnú ženu.. :)
Katy a R
30.03.13,14:24
Chlapci - takže bacha na žlté ruže ... radšej také nie! (nepriznať:D;))

Ale tá kytica je peknučká - ja by som povedala zadávateľke - "Drž sa toho chlapca" :)
lujza.j
30.03.13,14:41
Margarétka biela , fialová ruža , biela gerbera , fialová orchidea , žltý narcis , lalia ......
tam nie je...
Tweety
30.03.13,14:41
nevidím tam ani orchidku ani ružu, to je niečo iné
Tweety
30.03.13,14:42
tam nie je...
ani orchidea ani ruža, ha ha
lujza.j
30.03.13,14:42
Tak to ano :-)
S tym by sa dali pisat aj basne..
Lenze dnes uz neexistuje vela zrojov (tie bulvarne sa casto protirecia).
A iny kraj, iny mrav.


Lenza ja ani nedokazem identifikovat jednotlive kvety na obrazku :-D
ved som si priložila link kde sú názvy-rezané kvety kde je problém...skopíruj názov a daj do gugl obrázkov a hladaj.....:cool:
arizona
30.03.13,15:34
Pochybujem, ze nejaky chlap,aj ked cerstvo zamilovany pred kupou kytice studuje co,ktora kvetina znamena a nasledne stoji pri kvetinarke a diktuje, co tam konkretne ma dat :D

Tym, ze ti daroval tu kyticku, naznacil nejake city...asi netreba konkretizovat ake, vies aj sama...

Kyticka je krasna, jarna,pestra, vhodna pre mlade dievca /ale aj starsie by sa potesili/...urcie starostlivo vyberal,aby krasou zaujala na prvy pohlad.

Neries,co sa pise o vyzname jednotlivych kvetov,ries to,co tym chcel chlapec povedat... :)
Melnick
30.03.13,16:18
Nehľadaj za tým nič veľavravné, moja priateľka robí takéto "jarné kytice" ako na bežiacom páse.
Jediné čo viem - nie je lacná. :):):)
A vôbec nie je podstatné, čo by mala prezrádzať, ale či bola darovaná z lásky, alebo iba si niekto splní povinnosť, lebo ..............:cool:

Táto je od mojej dcéry - nepodobajú sa aspoň trocha ????
KoxXxo
30.03.13,16:51
Tie kvety samé osebe majú iný význam, ale v tejto kombinácii Ti chcú povedať, že máš voľačo naliať.
Melnick
30.03.13,18:36
Ty kokso. :D
kopretinka
31.03.13,22:21
ááj,mať Tvoje problémy s kvetmi :rolleyes:
buchač
01.04.13,06:52
...v súvislosti s týmto významom by som skôr povedal , že nie naliať , ale skôr si ľahnúť...
mareko
01.04.13,09:44
Podľa mňa je to krásna, moderná (momentálne frčia takéto kytice) kytica :) :) :)
buchač
01.04.13,09:58
Podľa mňa je to krásna, moderná (momentálne frčia takéto kytice) kytica :) :) :)
Aj inak sa dá povedať ...

" Ženu ani kvetinou neudrieš ...." ....

No poniektoré by si aj tým kvetináčom zaslúžili ....tá moja tiež občas....;) :---

Máš ale tak ...
Čo si žena váži ???
Či dáš LEN ten jeden kvet a či obrovskú prečačkanú ( modernú ) kyticu ...???
Záleží predsa nie na kytici , ale predsa na tom , že si nezabudol na nejakú príležitosť ...alebo len tak , bez nejakej tej príčiny ...
Je úplne jedno , či vysolíš ťažké prachy v kvetinárstve , alebo sa cestou zastavíš a niekde na lúke zopár kvietkov natrháš ...
Tá druhá varianta sa ale v dnešnej dobe nejak nenosí ( nie je to moderné ???..)...či ...???
alabut
01.04.13,10:53
Ked chcem mat od zeny nacas pokoj, dam jej kyticu. Je jedno ci svoja, ci cudzia, ci draho kupovana, ci natrhana na nasype. :-)
arizona
01.04.13,10:58
Ked chcem mat od zeny nacas pokoj, dam jej kyticu. Je jedno ci svoja, ci cudzia, ci draho kupovana, ci natrhana na nasype. :-)
U teba to funguje nejako naopak ;)

Muzi kupuju kytice praveze ked nieco chcu...:D
Indeed
02.04.13,06:42
no otázka je, či aj ten čo tú kyticu kupoval, resp. dal viazať... o tom skrytom význame, a význame jednotlivých kvetov vôbec vie... aby potom nedošlo k zbytočnému nedorozumeniu...

napr. môj kolega keď ide kupovať kyticu tak kvetinárke povie, že takú aby po jej odovzdaní mal aj on pekný večer:D:D:D

..radšej kytice venovať len sporadicky a blízkym osobám ....
Oliwa
02.04.13,12:39
Margarétka biela , fialová ruža , biela gerbera , fialová orchidea , žltý narcis , lalia ......
Buchy, nepleť dievča, keď nevieš... :rolleyes:
Žiadna fialová orchidea, ľalia, fialová ruža, ani margarétka :D - ale astroméria :), tulipán, atď...
buchač
02.04.13,13:09
No poniektoré by si aj tým kvetináčom zaslúžili .......;) :---


Buchy, nepleť dievča,

http://www.celysvet.cz/skin/smile/s11809.gif


....ale šak daj okrem tej astronautiky aj niečo ďaľšie ....nie iba atď ....
Ja som ich takto identifikoval -aspoň snaha bola .......či ??????
alabut
03.04.13,06:49
Ved chcem ... pokoj. :-)
gilda
04.04.13,04:56
Roztomilá všehochuť z rúk šikovného aranžéra(ky). Význam - tvoja prvá kytica.:)
bupi
14.06.13,14:21
Kytica je pekna,kvetinarka co mala, to dala.
Vobec sa nezapodievaj tym, aky vyznam mala kytica mat. Chlapi su dostatocne lenivi na to, aby uvazovali o kazdom kvietku z kytice. Keby tak darca chcel robit, vyberie jeden kvet, tam nehrozi dlhe hutanie o vyzname kvetu. Vacsinou, cim viac ocakavas, tym slabsi vysledok