maculienka20
30.03.13,13:50
Ahojte,

A) Mám zamestnanca, ktorému bežne zo mzdy strhávam zrážku pre firmu cetelem (pri kúpe tovaru na splátky bola podpísaná dohoda, že v prípade neplatenia splátok mu bude zamestnávateľ danú sumu zrážať zo mzdy a zasielať na účet cetelemu). Tento zamestnanec je už druhý mesiac na PN, to znamená, že jeho príjem je 0 EUR.
V tejto mzde mu výjde preplatok na dani nejakých 100 eur, myslíte si, že tieto peniaze môžem použiť na zrážku tohto typu?

B) Zároveň mám zamestnanca, ktorý je tiež na PN, tiež bude mať 0 EUR na páske, s tým, že tiež mu výjde preplatok na dani za minulý rok..:Tento má ale exekučné zrážky, môžem preplatok na dani použiť na úhradu exekučných zrážok??

Ďakujem Vám :-)
tictac7
30.03.13,13:37
a) áno
b) áno
maculienka20
30.03.13,15:02
ďakujem Ti ! :-)
Zuzana B.
01.04.13,15:03
Ja by som nezrazila, ak mu mas poslat na ucet len sto eur teda preplatok na dani. neberiete do uvahy zivotne minimum?
tictac7
01.04.13,15:26
Ja by som nezrazila, ak mu mas poslat na ucet len sto eur teda preplatok na dani. neberiete do uvahy zivotne minimum?

pri podpísaní dohody o zrážkach sa na ŽM neprihliada
Zuzana B.
01.04.13,20:02
pri podpísaní dohody o zrážkach sa na ŽM neprihliada
Preto si podla mna mala dodat k druhemu ANO ze ANO za podmienky ze ti podpise dohodu o tejto zrazke, inak mu nie si opravnena vykonat exekucnu zrazku nakolko mu neostane zivotne minimum. A v prvom pripade o dohode o zrazkach medzi cetelemom a zamestnancom... aj tu by som zohladnovala vykon zrazky iba do takej sumy aby mu ostalo to minimum, co zo stovky na ucte samozrejme neostane.
tictac7
01.04.13,20:33
Preto si podla mna mala dodat k druhemu ANO ze ANO za podmienky ze ti podpise dohodu o tejto zrazke, inak mu nie si opravnena vykonat exekucnu zrazku nakolko mu neostane zivotne minimum. A v prvom pripade o dohode o zrazkach medzi cetelemom a zamestnancom... aj tu by som zohladnovala vykon zrazky iba do takej sumy aby mu ostalo to minimum, co zo stovky na ucte samozrejme neostane.

1. k čiernemu zvýraznenému: k exekúcii sa predsa dohoda nepodpisuje
2. v zadaní nebola výška preplatku
3. k červenému zvýraznenému: nemáš právo nič posudzovať - si povinná dodržiavať to, čo je spísané v dohode....

...a vôbec - zadávateľka položila otázku, bolo jej zodpovedaná v rámci toho, čo uviedla a čo potrebovala vedieť, tak čo tu polemizuješ?