Mik148
01.04.13,08:48
Prosím o riešenia bez sava a podobne, keďže mám domovú ČOV. Ďakujem za každú radu.
Janiela
01.04.13,06:54
Nasypem prášok do pečiva, zalejem octom a horúcou vodou :-)
arizona
01.04.13,06:56
profitechnik1
01.04.13,07:51
máš klasický sifón, alebo iba ohnutú hadicu pod umývadlom?
Mik148
01.04.13,09:28
mám klasický sifón.
lujza.j
01.04.13,09:30
mám klasický sifón.
ved skús ten ocot a prášok do pečiva....najjednoduchšie a určite to máš doma....
bodliak
01.04.13,09:48
Tak v prvom rade by som sifon asi rozobral a klasicky vyčistil, vyškrabal usadeniny, odmastil.
Pod drez dal kýbel, prepláchol dezinfekciou, do ČOVky to nepotečie, ale do kýbla.
lujza.j
01.04.13,09:56
Tak v prvom rade by som sifon asi rozobral a klasicky vyčistil, vyškrabal usadeniny, odmastil.
Pod drez dal kýbel, prepláchol dezinfekciou, do ČOVky to nepotečie, ale do kýbla.
ježiši dnes né?;)....ked to dalej ako v sifone tak jej to moc nepomôže....prvá pomoc je pár ks práškov do pečivka a vrelý ocot:)

alebo aj...
http://www.bugy.sk/static/produkt/5550/SAVO-RAZANT-tekuty-uvolnovac-odpadov-1000ml/
bodliak
01.04.13,10:12
ked to dalej ako v sifone tak jej to moc nepomôže....

Sťažuje sa na zápach, nie na (ne)odtekanie. :rolleyes:

Sifon slúži ako pachový uzáver. Buď je sám zdrojom zápachu alebo nefunguje ako má.
profitechnik1
01.04.13,10:30
neskúmaj či je na vine sifon, zrejme áno, kúp nový. je to malá položka. ked ho denne používaš nie je dovod na zápach. iba keby bol pár dní nepoužívaný može sa voda v nom vyparit a cítiš tade kanalizáciu. stačí raz za den ho použiť a nie je dovod na zápach. samozrejme pravidelné čistenie / možno stačí celý raz za jeden dva mesiace/.ja som mal takýto problém, ale nemal som sifon, iba ohnutú odtokovú hadicu ktorá vlastne robila sifon . stačilo urobiť vätší ohyb a bolo po zápachu.
lujza.j
01.04.13,10:31
Sťažuje sa na zápach, nie na (ne)odtekanie. :rolleyes:

Sifon slúži ako pachový uzáver. Buď je sám zdrojom zápachu alebo nefunguje ako má.
ja som to pochopila ale toto je predsa ruka-v ruke...zacpaté a smrdľavé;)...ale inak žiadny problém odšróbuješ, podložíš lavór vyšpáraš bordel prepláchneš......
bodliak
01.04.13,11:11
Rada od profíka: Kúp nový. Ja na to:Somarina.
ludmilla
01.04.13,18:38
.. ten väčší ohyb je logický, pretože je dôležité, aby tam stála hladinka vody, ktorá zabraňuje vstupu zápachu do drezu
ludmilla
01.04.13,18:39
... tie rady s tým práškom do pečiva sú správne, totiž ten prášok neutralizuje zápach a skutočne to proti zápachu pomáha aj bez octu:)
osky
02.04.13,11:53
ja cistim jedlou sodou a octom-zastuplovat a nechat posobit.ked je velmi znecisteny,vyduje sa to aj so stuplom ale nevadi-ono to peni.
odtok mi nezapacha nikdy,hoci obcas sa trochu upcha.
ja si riedim pripravok na umytie riadu octom /Ecover;v pomere cca na vysku 2cm pripravku a doliat octom do 500ml flasky/ a s tym riad umyvam,mozno aj to je dovodom...
prvotny zapach octu rychlo vyprcha a riad je sviezi,odtok cisty....
margot157
03.04.13,09:24
Ja mám kuchynský drez s tzv. prepadom a ten je náchylný na zápach, keď nedám pozor a položím tam trebárs mäso z mrazničky na rozmrazenie a zatečie tam tá šťava z mäsa, ale ako vravím dávam si pozor, takže je to v poriadku, ale keď sa mi to prihodilo, len vrelou vodou, príp. troškou jari som popreplachovala a bolo to v poriadku, ale vyskúšam ak by bolo treba ten prášok do pečiva, o tom som nepočula. M.
Mik148
03.04.13,13:20
Prášok do pečiva s octom nepomohol. Dnes hydroxid sódny, tak uvidíme.