Petere2
01.04.13,16:48
Dobrý deň, chcem vás poprosiť o info, ak máte skúsenosti s firmou www.zahradnictvo-eshop.sk
Chcem sa spýtať konkrétne na to, či niekomu z vás robili už úpravu záhrady.
Máme v pláne si tento rok (ak sa umúdri počasie a bude niekedy aj niečo iné na výhľade ako sneh :D) spraviť záhradu, a máme vyhliadnuté 4 firmy, táto z nich je najvhodnejšia, keďže je aj najbližšie a teda na web stránke maju tiež pekné fotky záhrad ktoré už upravovali. Aj som im písal email ohľadom toho že chceme úpravu záhradu, "dohodli" sme sa celkom slušne, príjemny pán ma vybavil....
Ale bohužiaľ so skúsenostmi mojho brata, ktorému robili záhradu zase iná firma, no to bola hrôza, spravili rozpočet na (príklad dám, nechcem uvádzať nepravdivé sumy, už si to nepamätám) 1000eur a nakoniec si pýtali 1700..čo troška aj daná firma prestrelila...a záhrada fakt nevyzerala tak, že by bola poriadne po úprave, aspon nie za tie peniaze......

Ak máte skúsenosti, prosím kontaktujte ma do súkromnej správy, alebo sem...

vopred ďakujem za odpovede...
Petere2
02.04.13,11:11
Prosím o informácie, buď sem, alebo do správy....
Petere2
04.04.13,09:18
Skúsim sa ešte raz pripomenúť a prosím o informácie :)
Ak sa nikto neozve, súdim že tu nikto nemá s nimi skúsenosti :)
lujza.j
04.04.13,09:37
Mozno si mal dat otazku s kym je skusenosť alebo koho odporucaju..... Alebo skus pozriet ci tu nie je uz starsia podobna tema ......
J500j
04.04.13,11:02
Čo takto zamyslieť sa najprv nad tým, čo by stál návrh – projekt – dispozičné riešenie, koľko práce treba vykonať pre zrekultivovanie pôvodného stavu, zaplatenie mechanizačných prác, odvoz prebytkov, koľko by stál potrebný materiál, koľko by to tebe trvalo, koľko ty za ten čas ty a presne ty zarobíš alebo by si zarobil/la – koľko stojí jedna tkzv. človekohodina s odvodmi a daňami. Všetko sám len baj očko prípadne podľa katalógov prác a predajcov rastlín ktorých je dosť ohodnoť a spočítaj. Nakoniec pridaj rezervu 10%. Musíš pritom však uvažovať že projekt sa počas realizácie nebude vôbec meniť. Skús to a potom si urči hranicu ceny. Ak sa zmestia ber a uzavri zmluvu o vykonaní diela kde bude všetko uvedené s dôrazom na definitívnu cenu – ak nie nerozmýšľaj a rob svojpomocne. Nedaj sa ošklbať tvrdeniami – toto v projekte alebo pôvodnom dohovore nebolo a preto +......€. Ak však pôvodný zámysel počas realizácie zmeníš tak sa nečuduj a s tým +......€ počítaj. Všetko niečo stojí. Aj za rozmýšľanie sa platí, to tiež trvá nejakú dobu a treba na to aj mať v hlave to správne plnivo.

Jano
J500j
04.04.13,12:49
Rozdelenie na dobré a zlé firmy, tak ako so to deje je nesprávne a scestné a akékoľvek cudzie hodnotenie tej istej firmy je vždy len subjektívny názor.

Všetky firmy sú dobré. Každá jedna je však dobrá na niečo iné. Ty si musíš vybrať akú potrebuješ a akú chceš.

Niekto je však na PRÁCU – plácu a niekto na prácu – PLÁCU. Každý je však v tom svojom dobrý.

Jano
Petere2
04.04.13,14:17
Rozdelenie na dobré a zlé firmy, tak ako so to deje je nesprávne a scestné a akékoľvek cudzie hodnotenie tej istej firmy je vždy len subjektívny názor.

Všetky firmy sú dobré. Každá jedna je však dobrá na niečo iné. Ty si musíš vybrať akú potrebuješ a akú chceš.

Niekto je však na PRÁCU – plácu a niekto na prácu – PLÁCU. Každý je však v tom svojom dobrý.

Jano

Pravda, pravda...A díky za typ, mohlo ma to napadnúť aj samého....

Spravím si približny prieskum, čo kde ako stojí, a urobím si vlastnu cenu do ktorej by som si to vedel predstaviť....

Ďakujem za reakciu...