neistá začiatočníčka
01.04.13,17:52
Pracujem dlhodobo cca 6 rokov v zamestnaní 8 hod.+ poobede SZČO. Viem, že nemám dostatok spánku-cca 4,5 hod. priemerne. Okrem únavy, na ktorú som si už zvykla, sa objavila arytmie-je pod kontrolou liekov. Ale najviac sa obávam straty pamäti-mám výpadky, nepamätám si-ide o krátkodobú pamäť. Bojím sa Alzheimera. Alebo ide skutočne len o vyčerpanosť? Neviem si poradiť, pretože momentálne sa mi nedá vypnúť ani vyradiť jedno zamestnanie.
E x i s t u j ú nejaké t e s t y na zistenie prvých príznakov Alzheimerovej choroby-mám len 43 rokov a to je na toto ochorenie skoro...
buchač
01.04.13,16:01
Pracujem dlhodobo cca 6 rokov v zamestnaní 8 hod.+ poobede SZČO. Viem, že nemám dostatok spánku-cca 4,5 hod. priemerne. Okrem únavy, na ktorú som si už zvykla, sa objavila arytmie-je pod kontrolou liekov. Ale najviac sa obávam straty pamäti-mám výpadky, nepamätám si-ide o krátkodobú pamäť. Bojím sa Alzheimera. Alebo ide skutočne len o vyčerpanosť? Neviem si poradiť, pretože momentálne sa mi nedá vypnúť ani vyradiť jedno zamestnanie.
E x i s t u j ú nejaké t e s t y na zistenie prvých príznakov Alzheimerovej choroby-mám len 43 rokov a to je na toto ochorenie skoro...
Testy neexistujú ...

Nejak by som nepanikáril ...tie výpadky môžu byť z rôznych príčin ....
lujza.j
01.04.13,16:16
bodliak
01.04.13,16:19
Pracujem dlhodobo cca 6 rokov v zamestnaní 8 hod.+ poobede SZČO. Viem, že nemám dostatok spánku-cca 4,5 hod. priemerne. Okrem únavy, na ktorú som si už zvykla, sa objavila arytmie-je pod kontrolou liekov. ....
pretože momentálne sa mi nedá vypnúť ani vyradiť jedno zamestnanie.


A že keď vás klepne pepka, vypnete a vyradíte obe, to viete ?
neistá začiatočníčka
01.04.13,16:35
Chcela som nejaké tie testy na Azheimera-existuje niečo také?
lujza.j
01.04.13,16:38
buchač
01.04.13,16:38
Testy neexistujú ...

Nejak by som nepanikáril ...tie výpadky môžu byť z rôznych príčin ....


Chcela som nejaké tie testy na Azheimera-existuje niečo také?

Zvýraznil som radšej .....

Možno máš výpadky pamäti , tak sa vráť o príspevok vyššie a prečítaj si........:rolleyes:
buchač
01.04.13,16:42
https://www.google.sk/#hl=sk&sugexp=ckwqrh&gs_rn=7&gs_ri=psy-ab&tok=fh_8VAaz_UKjIECEQH4naA&cp=18&gs_id=5&xhr=t&q=testy+na+alzheimera&es_nrs=true&pf=p&output=search&sclient=psy-ab&oq=testy+na+Azheimera&gs_l=&pbx=1&bav=on.2,or.r_cp.r_qf.&bvm=bv.44442042,d.ZWU&fp=28e2426ecc63a07a&biw=1280&bih=699

...na testy sa vyondi ....



Čo by ste mali vedieť o Alzheimerovej chorobe

Začína nenápadne a pozvoľne, nepretržite sa rozvíja v priebehu niekoľkých rokov. Medzi prvé varovné signály tohto ochorenia patrí zhoršovanie pamäti, zabúdanie nedávnych udalostí, mien, neschopnosť rozpoznávať známe miesta a neschopnosť orientovať sa v čase. Tieto prvé príznaky ochorenia pripisujú postihnutí alebo príbuzní starnutiu, stresu či depresii.
Ice dive
01.04.13,16:43
Chcela som nejaké tie testy na Azheimera-existuje niečo také?


testy na alzheimera voľne dostupné na internete určite nenájdeš.... takúto diagnózu určuje lekár a potom stanovuje liečbu.... a aj ten sa môže mýliť nie je to také jednoduché určiť dané ochorenie...mal takúto chorobu niekto z tvojich predkov? potom tu určitá pravdepodobnosť že môžeš mať alzheimera je... avšak ak spávaš 4-5 hodín denne tak je to skôr z vyčerpanosti to je dôvod prečo zabúdaš a máš výpadky koncentrácie.... skús tak na týždeň vypnúť dobre sa vyspať a potom zhodnoť, či máš dajaké výpadky pamäte...

inak pripomenulo mi to jeden vtip: Pán doktor má moja žena alzheimera alebo aids... lekár: to neviem tak jednoznačne určiť, ale vyvezte ju za mesto a keď sa do troch hodín vráti tak už by som s ňou nespal...:D:D:D
wagner
01.04.13,18:27
https://www.google.sk/#hl=sk&sugexp=ckwqrh&gs_rn=7&gs_ri=psy-ab&tok=fh_8VAaz_UKjIECEQH4naA&cp=18&gs_id=5&xhr=t&q=testy+na+alzheimera&es_nrs=true&pf=p&output=search&sclient=psy-ab&oq=testy+na+Azheimera&gs_l=&pbx=1&bav=on.2,or.r_cp.r_qf.&bvm=bv.44442042,d.ZWU&fp=28e2426ecc63a07a&biw=1280&bih=699

Tak dala som si testy a našla som písmená. Ale páči sa mi hodnotenie, len teda neviem či môj mozog je v pozadku alebo v poriadku::DAk sa vám podarilo v priebehu 2 - 3 minút vyriešiť všetky tri úlohy,
nemusíte chodiť na vyšetrenie k neurologovi.
Váš mozog je v pozadku a určite nemáte Alzheimerovu chorobu. Blahoželám! nech vám to vydrží.

Ak vám to trvalo dlhšie, nevadí, ale pusťte sa do tréningu.
Cvičte mozog: křížovky, hlavolamy, sudoku, pracujte s počítačom, atď.
Upozornenie! nejde o žart. Nech sa vám darí!
arizona
01.04.13,18:40
Tak dala som si testy a našla som písmená. Ale páči sa mi hodnotenie, len teda neviem či môj mozog je v pozadku alebo v poriadku::DAk sa vám podarilo v priebehu 2 - 3 minút vyriešiť všetky tri úlohy,
nemusíte chodiť na vyšetrenie k neurologovi.
Váš mozog je v pozadku a určite nemáte Alzheimerovu chorobu. Blahoželám! nech vám to vydrží.

Ak vám to trvalo dlhšie, nevadí, ale pusťte sa do tréningu.
Cvičte mozog: křížovky, hlavolamy, sudoku, pracujte s počítačom, atď.
Upozornenie! nejde o žart. Nech sa vám darí!

No, Zdenka, bud mam alzheimera,alebo som slepa! :mad: Asi som neni pozadku :---
Prve dve som nasla ihned,ale to poondene N nemozem najst. Uz mam az motosku pred ocami a furt nic :D
arizona
01.04.13,18:42
uz máááám...
wagner
01.04.13,19:09
Ja som si to musela zamodriť, aby som videla. To N je hneď hore, som rada že sa Ti podarilo nájsť.
petermikuláš
03.04.13,13:44
Pracujem dlhodobo cca 6 rokov v zamestnaní 8 hod.+ poobede SZČO. Viem, že nemám dostatok spánku-cca 4,5 hod. priemerne. Okrem únavy, na ktorú som si už zvykla, sa objavila arytmie-je pod kontrolou liekov. Ale najviac sa obávam straty pamäti-mám výpadky, nepamätám si-ide o krátkodobú pamäť. Bojím sa Alzheimera. Alebo ide skutočne len o vyčerpanosť? Neviem si poradiť, pretože momentálne sa mi nedá vypnúť ani vyradiť jedno zamestnanie.
E x i s t u j ú nejaké t e s t y na zistenie prvých príznakov Alzheimerovej choroby-mám len 43 rokov a to je na toto ochorenie skoro...

Testy poukazujúce na možné prvé príznaky Alzh. demencie existujú, ale nie sú voľne dostupné verejnosti. Vykonávajú ich neuropsychológovia a tvoria psychodiagnostický podklad pre neurologické stanovenie tejto diagnózy.