Rech25
01.04.13,19:16
Ahojte,

Je povinné zo zákona mať zdravotné poistenie a prispievať tým darmožráckym poisťovniam ?
Po mojej poslednej skúsenosti so slovenským zdravotníctvom by som najradšej slovenský špitál ani nenávštivil.
Je možné mať zdravotné poistenie v susednej krajine napr. Česko, Rakúsko s tým, že by som neplatil zdravotné odvody do zdravotnej poisťovne na Slovensku ?
arizona
01.04.13,17:40
Ahojte,

Je povinné zo zákona mať zdravotné poistenie a prispievať tým darmožráckym poisťovniam ? ANO
Po mojej poslednej skúsenosti so slovenským zdravotníctvom by som najradšej slovenský špitál ani nenávštivil.
Je možné mať zdravotné poistenie v susednej krajine napr. Česko, Rakúsko s tým, že by som neplatil zdravotné odvody do zdravotnej poisťovne na Slovensku ? ANO, KED TAM PRACUJES ,ALEBO MAS TRV: BYDLISKO
​v texte
BXLmiami
01.04.13,17:49
Pokiaľ žiješ a pracuješ na Slovensku musíš tu platiť aj zdravotku.
Rech25
01.04.13,17:58
Hm..tak to je škoda...bývam pri hraniciach a čo sa tu deje ma znechucuje........
Takže voľba že ,, ja od tohoto štátu nič nepotrebujem, nech nechce štát ani odo mňa,, (to platí ako pre zdravotné ako pre sociálne poistenie) a byť ,,neposlušným občanom,, tu nefunguje ?
BXLmiami
01.04.13,18:00
A nechceš?
kn-alka
01.04.13,18:01
funguje.... pokiaľ si ťa nenájde exekútor.... neplať ZP pár rokov a uvidíš... nájdu si ťa !!
arizona
01.04.13,18:03
Hm..tak to je škoda...bývam pri hraniciach a čo sa tu deje ma znechucuje........
Takže voľba že ,, ja od tohoto štátu nič nepotrebujem, nech nechce štát ani odo mňa,, (to platí ako pre zdravotné ako pre sociálne poistenie) a byť ,,neposlušným občanom,, tu nefunguje ?
Ved sa mozes prestahovat ten kusok za hranice a mas vyriesene ;)
BXLmiami
01.04.13,18:06
Ešte mu napíš sumu v Rakusku,nech ho ten entuziazmus prejde chlapca.
stormcatcher
01.04.13,18:20
Ahojte,

Je povinné zo zákona mať zdravotné poistenie a prispievať tým darmožráckym poisťovniam ?
Po mojej poslednej skúsenosti so slovenským zdravotníctvom by som najradšej slovenský špitál ani nenávštivil.
Je možné mať zdravotné poistenie v susednej krajine napr. Česko, Rakúsko s tým, že by som neplatil zdravotné odvody do zdravotnej poisťovne na Slovensku ?
...skús to u priatelov.
Rech25
01.04.13,18:46
Ešte mu napíš sumu v Rakusku,nech ho ten entuziazmus prejde chlapca.

Myslíš že som si to nezisťoval: http://www.opatrovanie-rakusko.sk/opatrovanie-rakusko/11-Odvody-do-soc-poistovne-SVA/2-Odvody-Poistne
Ak v Ugande majú pomaly lepšie zdravotníctvo ako u nás. Kto nebol v nemocnici netuší. Keby to, čo platím zdravotku mšlo tam kde by malo, tak tie nemocnice dnes vyzerajú ale úplne inak.
Rech25
01.04.13,18:50
Ved sa mozes prestahovat ten kusok za hranice a mas vyriesene ;)
Čiže tam stačí trvalé bydlisko ? V tom by nebol problém lebo byt mám..... Len som myslel, či je to tak možné aj všeobecne.... nechcem platiť zdravotné = nemusím a potom nebudem nič chcieť od tých našich špitálov, ale s takouto matematikou by tie naše nemocnice už asi dávno zanikli. Nezostáva nič iné, len dobrovoľne sa poistiť v zahraničí a poistku si platiť tam teda.....