osky
04.04.13,20:19
uz aj viac ako mesiac mam na oku vred.

teda,najprv som si vsimla ,pred dlhsim casom,ze sa mi na hornom viecku daco tvori a ked to uz bolo naliate,skusala som si to vytlacit,ale neslo to.
kedze to trvalo velmi dlho,bolo to len take ako pluzgierik a nezväcsovalo sa to,pomyslela som si ze to napokon vred nebude.

dnes som sa vsak presvedcila o opaku-viecko navrelo,vred velmi ocervenel,boli,vytlacila som troska ale neda sa to celkom,
je to zatvrdnute,prepichnut ihlou to tiez nejde.uz mam nervy,cele viecko mam spadnute takze na oko skoro nevidim.
co s tym.ako sa mam toho zbavit.vytlacit sa to neda.
vyzera to dost otrasne.snad nemam bezat k doktorke??????????
prosiiiim poradte mi.
vsak vyzeram jak mimozemstan....
lujza.j
04.04.13,18:24
nie je to vydráždená mília?

http://www.porada.sk/t31279-milie.html
BXLmiami
04.04.13,18:25
No,k tej doktorke si už mala bežať pred pokusmi vytláčať to.
buchač
04.04.13,18:39
No,k tej doktorke si už mala bežať pred pokusmi vytláčať to.
.....ajajááááááááááj ....
.....a dávno.....

Lekár nakvapká oko , ukľudní , lebo vred môže byť aj zvnútra viečka ...
Následne skalpelom nareže , vyčistí ...dá niečo do tej rany a zalepí...
Potom už len kontrola ...jedna - dve dľa stavu ....
lujza.j
04.04.13,18:43
.....ajajááááááááááj ....
.....a dávno.....

Lekár nakvapká oko , ukľudní , lebo vred môže byť aj zvnútra viečka ...
Následne skalpelom nareže , vyčistí ...dá niečo do tej rany a zalepí...
Potom už len kontrola ...jedna - dve dľa stavu ....
fuj..to mi robili, ked som mala ne spodnom viečku "jačmeň":eek: otvorené ako a ešte aj ten skalpel som videla...brr...
buchač
04.04.13,18:48
.....ajajááááááááááj ....
.....a dávno.....

Lekár nakvapká oko , ukľudní , lebo vred môže byť aj zvnútra viečka ...
Následne skalpelom nareže , vyčistí ...dá niečo do tej rany a zalepí...
Potom už len kontrola ...jedna - dve dľa stavu ....

fuj..to mi robili, ked som mala ne spodnom viečku "jačmeň":eek: otvorené ako a ešte aj ten skalpel som videla...brr...
...hehe...lui , ja len svoje dávam ...že kua " skúsenosti "...;)
Mal som na hornom ...:rolleyes:
osky
05.04.13,07:21
ufff,to nemyslite vazne :-(
za co som si to zasluzila?????????
beeeeeee.mamiiiiii!!!
lujza.j
05.04.13,07:35
Mne miliu na hornom vypichla kozmeticka...
osky behni k lekarovi,alebo si daj zatial na to calciovu masť..
osky
05.04.13,08:33
a boli to ked to prepichuju?
lebo mne sa to doma neda,aspon mam pocit ze umrem od bolesti ked do toho pichnem
korela
05.04.13,11:58
a boli to ked to prepichuju?
lebo mne sa to doma neda,aspon mam pocit ze umrem od bolesti ked do toho pichnem

Mílie vyzerajú takto: sú to tvrdé nehnisajúce miniatúrne "hrudky". Nedajú sa vytlačiť, tak sa prepichnutím ihlou kože vytvorí priestor pre ľahší odchod spod pokožky.
Ty máš zápal, to mílie nebudú. Pri takom povolaní aké máš neriskuj oči, nie na kozmetické ošetrenie ale k lekárovi. Jačmeň by bol horší prípad na liečenie, dlhodobejšie.
Prosím ťa, nepichaj do toho. :-)
http://img.mediacentrum.sk/images/gallery/200/192567.jpg

http://zena.atlas.sk/sluzby/poradne/dermatologicka-poradna/milie-idealne-riesenie-ako-sa-ich-zbavit/764239.html
​ (http://feminity.zoznam.sk/c/885310/milii-na-tvari-sa-lahko-zbavite)http://feminity.zoznam.sk/c/885310/milii-na-tvari-sa-lahko-zbavite
terezamaria
05.04.13,12:19
S okom nežartuj, určite utekaj k lekárovi a nič do toho nepichaj, len očný lekár vie, ako má postupovať v Tvojom prípade. Netreba riskovať, dá Ti liečbu a bude fajn.
branislavp
05.04.13,12:43
[QUOTE=osky;2293847]uz aj viac ako mesiac mam na oku vred.
no osky, toto. Ja som týmto trpela v mladosti a veru 1x mi to prechladlo, keď som chodila do školy a museli mi to operačne odstrániť. Až neskúr som sa dozvedela, že išlo o tzv jačmeň na oku a že vraj to sa stáva v dôsledku nedostatku vitamínu B. Jedla som kvasnicovú polievku, praženicu s kvasnicami a jedávala som pravidelne tabletky-vitamín B.
Raz som to mala na ľavom oku, druhý krát na pravom a nemohla som sa toho problému rýchlo zbaviť. Prejavovalo sa to tak, že mi viečko sčervenelo, stvrdlo a to bolo problematické. Inokedy mi na viečku či na dolnom alebo hornom jačmeň vyzrel a samo sa mi to vyliečilo. Keď Ti mám poradiť, utekala by som ihneď k očnému lekárovi. Oko je veľmi citlivá záležitosť, sama si to neošetruj, narobíš si viac zle, ako dobre.
branislavp
05.04.13,12:49
a boli to ked to prepichuju?
lebo mne sa to doma neda,aspon mam pocit ze umrem od bolesti ked do toho pichnem
osky, nedoporučujem Ti, aby si do toho pichla, však aj infekciu si múžeš spôsobiť a potom bude ešte horšie.
osky
08.04.13,03:23
no,bola som uz samozrejme odhodlana s tym behnut k lekarke,ale aosi sa to vstrebalo,zmensilo-pravdepodobne som si to riadne rozdrazdila...
no ale zda sa,ze to uz zmizne same,je to uz len malinke,slabo zacervenale,neboli...
pozerala mi to svagrina-zdravotna sestra,povedala ze si to mam nechat tak a maximalne kamilky na to ale k lekarke uz vraj nemusim ist

dakujem vam vsetkym za rady,mala som to prvy raz a keby sa mi to nedajboze este dakedy objavilo,aspon viem o co ide a hajde k doktorovi...
vdaka moc vsetkym
Estetic
08.04.13,05:21
Do takýchto vecí nikdy netreba doma rýpať.Väčšina sa zahojí sama pokiaľ ich necháte na pokoji-teraz myslím tvár-s očami nikdy nie je dobré zahrávať sa.