gymka
05.04.13,14:19
neviem či len mne alebo aj vám sa zdá, že v poslednej dobe je tej rakoviny akosi veľa. v mojom blízkom okolí len za posledný rok ochorelo 7 ľudí. a to nevravím o ostatných, o ktorých počujem. aký máte názor, je to pravda, alebo to bolo tak aj predtým? v čom je podľa vás príčina, ako sa brániť?
Misicka21
05.04.13,12:24
podľa mňa je to v strave a životnom štýle, zober si koľko je chemikálií v strave, zelenine, mäse...
je to strašné a najhoršie na tom je, že choroba je zväčša veľmi rýchla.
buchač
05.04.13,14:55
Národný register pacientov s onkologickým ochorením
Štatistika za rok 2007

Incidencia zhubných nádorov v Slovenskej republike
http://www.nczisk.sk/Documents/publikacie/analyticke/incidencia_zhubnych_nadorov_2007.pdf
gymka
05.04.13,15:04
presne tak, tri mesiace, najviac štyri a je hotovo
gymka
05.04.13,15:23
za 30 rokov nárast o 100%. zo 7000 ochorení za rok na 14000
Gabhus
06.04.13,03:45
Iste je to stravou, životným štýlom, zničeným životným prostredím, ale podľa mňa aj stále sa zlepšujúcou diagnostikou. A vôbec nesúhlasím, že 3-4 mesiace a hotovo. Koľkí ťaháme roky a sme tu, to nie je len tak, že mi to zistia, ja zblbnem a ľahnem do rakvy a čakám.... Je to aj o stále lepšej a úspešnejšej liečbe nech hovorí kto čo chce aj o neskutočnom množstve ďalších faktorov. Keby gymka vedela, koľko je nás len tu - na porade - onkáčov....... Aj dlhoročných ......;):)
hubatá
06.04.13,04:07
V poslednej dobe pribúda nielen rakoviny, ale aj psychických a psychiatrických ochorení.
BXLmiami
06.04.13,04:15
Nezabudni na Cernobyl a žiarenie okolo nás.
220870
06.04.13,04:34
V poslednej dobe pribúda nielen rakoviny, ale aj psychických a psychiatrických ochorení.
Černobil, je len neškodný prd.http://www.mojevideo.sk/video/dfa0/zhrnutie_nuklearnych_vybuchov_1945_1998.html
Odhaduje sa že USA odpálením jednej vodíkovej bomby zničil 4% zeme.
gymka
06.04.13,05:02
pozrela som si tú tabuľku, ktorú dal búchač, nárast rakoviny kože, prsníka a tráviacich orgánov - hlavne. rozmýšľala som, prečo taký veľký nárast za 30 rokov. čo robili, jedli tí ľudia predtým, a vyšlo mi: menej bieleho cukru a sladkostí, sladených nápojov ako jupík, a rôzne tie džúsy, dalej menej bielej múky a výrobkov z nej, menej prudkého slnka, kedysi ľudia z talianska odchádzali cez letné horúčavy, dnes sa tam chodíme opekať len, aby sme boli krásne hnedí, dalej menej sa sprchovali ( kúpalo sa raz za týždeň v sobotu) tým pádom aj menej rôznych gélov a šampónov na sprchovanie, ktoré sú dosť agresívne. nepoužívala sa tak teplá voda , umývalo sa v studenej- bola aj vyššia imunita, pralo sa v mydle, alebo v mydlových vločkách, alebo v práškoch, ktoré neboli také agresívne ako dnes, riady sa umývali, ale nie stále jarou a inými prostriedkami, ktorých je na trhu toľko, nepoužívali sa kadejaké osviežovače vzduchu, chodilo sa viac na vzduch, neboli zateplené domy, plastové okná...... a predsa boli zdravší
alabut
06.04.13,05:05
Hmmm, vznik rakoviny je jednoznacne zapricineny porusenim DNA jedinej bunky. Co je pricinou porusenia DNA?
napriklad: http://files.integralna-zdravoveda.webnode.sk/200000094-35de237d13/Rakovina.%20V%C5%A1eobecn%C3%A9%20rady..pdf
alebo: http://files.integralna-zdravoveda.webnode.sk/200000101-4bab74d9d1/Spochybnenie%20te%C3%B3rie%20metast%C3%A1z.pdf
Cize vytvorit bunkam take vnutorne prostredie, aby mali vsetok potrebny material pre svoj rast (vyvazena strava, minimum umelych chemikalii). Chranit bunky pred skodlivym ziarenim (hlavne velmi kratkych vlnovych dlzok (nie slnko). Kedze porusit DNA moze aj psychicky tlak, dbat o dusevne zdravie a spojenie s prirodou, nie s hmotnymi a nehmotnymi statkami. Na druhy svet si ich nikto nezoberie, zazitky pravdepodobne ano.
Opat si rad pockam na vyjadrenie odbornikov, aby alabut neumrel celkom sprosty. BXL, najdi si chvilu casu, prosim. :-)
gymka
06.04.13,05:17
alabut, máš pravdu, ale čo KONKRĚTNE robiť, aby nedošlo k porušeniu DNA? wifi žiareniu sa dnes nedá vyhnúť, je všade, ja som dala zopár konkrétnych príkladov, daj aj ty
gymka
06.04.13,05:24
dakujem za stránky, prečítam
buchač
06.04.13,05:33
alabut, máš pravdu, ale čo KONKRĚTNE robiť, aby nedošlo k porušeniu DNA? wifi žiareniu sa dnes nedá vyhnúť, je všade, ja som dala zopár konkrétnych príkladov, daj aj ty
Kto na to príde , má automaticky pozvánku do Štokholmu ...

...o náraste jeho bankového konta je škoda sa čo i len zmieňovať ....v pohode bude konkurovať Billovi ...
arizona
06.04.13,05:40
Ludia sa spravaju k prirode ako barbari. Nielen vseobecne...
Staci si pozriet okruh Zahrada tu na Porade.
Mna ide porazit z tych otazok ako zlikvidovat burinu,ale hlavne z tych odpovedi...
Ludia su uz celkom osprosteni z tych obrazkov z medii,kazdy chce mat zahradu ako z photoschopu,hanbia sa,ze im rastie nejaka ta pupava na zahrade.
Tak si svoje najblizsie okolie pravidelne zalievaju a postrekuju silnymi nebezpecnymi chemikaliami.A naivne si myslia, ze vsetko to svinstvo sa nejako zazracne a bez nasledkov odpari kdesy do neznama...
A potom este pysne rozpravaju,ako oni nekupuju ovocie z hypermarketov,ale jedia svoje, z vlastnej zahrady...

Nedavno som si davala robit rozbor vody zo studne. Hroza! Studnova voda doslova zivotu nebezpecna,600 nasobne prevysujuca normy,zakaz dat ju pit zvieratam,ale aj polievat s nou zahradu.:mad::rolleyes::mee:
Asi si vsetci pamatame este nedavne obdobia,ked sa voda zo studni bezne pouzivala. A dnes,behom par rokov si ju ludia dokazali zdevastovat a su nuteni pouzivat vodu z vodovodov,tiez chemicky upravovanu.

Takze sa necudujme, skadial sa tie choroby a rakoviny beru.
Ludstvo sa same vedome likviduje,zasoby pitnej vody si nicime,namiesto zdravych,prirodnych produktov a potravin sa obchodoch predavaju umele nahrady zabalene do peknych obalov,vlastne vypestovane produkty si polievame chemikaliami a vodou prepchatou dusicnanmi...
Ked k tomu priratame stresovu dobu,plnu neistot v ktorej teraz zijeme,tak je to jasne...

My ludia sme spohodlneli. Na pohyb na cerstvom vzduchu / ak ho nahodou niekde najdeme/ si nenajdeme cas,namiesto prirodnych potravin, ci zjedenia ovocia si radsej dame nejaky vitamin v tabletke...

​Aby telo fungovalo a bolo zdrave potrebuje zdravu,prirodnu stravu,pohyb na cerstvom vzduchu,nezavadnu vodu...take jednoduche a banalne veci,ale pritom coraz vzacnejsie...
alabut
06.04.13,05:44
Spravat sa ako stari ludia kedysi. Dnes je kazdy mudry.
alabut
06.04.13,05:45
Doporucujem nastudovat Bolotova, Naumova (v rustine).
alabut
06.04.13,05:49
... arizona, kusok odo mna vyhadzuju ludia burinu a pokosenu travu. Co sa da, vsetko odveziem a dazdovky mi z toho vyrobia za dva roky kvalitny humus. Na najurodnejsej pode sa stavia, v horach orie. A toto je na melej dedine. Cakam, kedy ludia zacnu orat travniky a kvetinove zahony. :-)
gymka
06.04.13,05:51
arizona, máš úplnú pravdu. v tele je nejaký chromozóm, ktorý len čaká na to, aby mohol spustiť chorobu a my mu v tom našou stravou a činnosťou i nečinnosťou pomáhame. minule bol na sme článok o sprchovaní, nejaký americký novinár sa rozhodol sprchovať a umývať si vlasy len vodou, bez gélov a šampónov a čuduj sa svte, vlasy mal v lepšom stave, aj pokožka na tele vraj nebila taká suchá a cítil sa lepšie aj po psychickej stránke
Dáša_
06.04.13,06:22
arizona, máš úplnú pravdu. v tele je nejaký chromozóm, ktorý len čaká na to, aby mohol spustiť chorobu a my mu v tom našou stravou a činnosťou i nečinnosťou pomáhame. minule bol na sme článok o sprchovaní, nejaký americký novinár sa rozhodol sprchovať a umývať si vlasy len vodou, bez gélov a šampónov a čuduj sa svte, vlasy mal v lepšom stave, aj pokožka na tele vraj nebila taká suchá a cítil sa lepšie aj po psychickej stránke

doma nám niesto pečených buchiet a restovanej cibuľky voňajú všelijaké ambi.... naviemčo, pradlo perieme v agresívnych práškoch, geloch, avivážach. Umývame sa antibakteriálnymi neviem čo, natierame cele telo ďalšími sprostosťami, chránime sa proti slnku faktormi najmenej 50 .... A to sme ešte iba z vonkajšej strany tela.

Čo všetko dávame do vnútra, to je už iná kapitola.

Stránime sa slnka ako najväčšieho nepriateľa, hoci dávno poznali, kam nechodí slnko, chodí lekár...

šetríme pohybom, aby sme potom mali čas na rôzne úžasné seriály, internet.... Miesto stretávania sa s milými ľuďmi posielame stovky sms.....

miesto aby sme uvarili čerstve jedlo, ohrievame mikrovlnkami...
BXLmiami
06.04.13,07:51
Matky deťom varili a nekupovali tie odpady na ktorých je nápis-od troch mesiacov.
bettylou
07.04.13,05:55
kojili?
Andy Kralik
07.04.13,07:35
V jedle máme citrónovú arómu.. ale kupujeme umývacie prostriedky s prídavkom citrusov..

ale k téme.. nárast niečoho za polstroročie sa dosť ťažko posudzuje. Zmenila sa kvalita diagnostiky, zmenili sa kritériá.. tie štatistiky sú zle porovnateľné..
Dáša_
07.04.13,07:37
V jedle máme citrónovú arómu.. ale kupujeme umývacie prostriedky s prídavkom citrusov..

ale k téme.. nárast niečoho za polstroročie sa dosť ťažko posudzuje. Zmenila sa kvalita diagnostiky, zmenili sa kritériá.. tie štatistiky sú zle porovnateľné..

zároveň sa aj zvýšila populácia, kedysi to preriedili infekcie, dnes zase iné...
Indeed
07.04.13,07:40
prosim o objektivitu, v tom zmysle,že ked necham niekde link na www.calivita.com,tak by som si prial aby ste to nepresmerovali na nejakú inú stránku , ale tam kam som to linkoval
Indeed
07.04.13,07:44
Ja vyznávam životosprávu Winstona Churchila, teda okrem fajčenia ,

/ nie som ľudská troska, čo potrebuje niečim zamestnať
prsty a v každej chvíli cíti psychicku neistotu,ktorú kompenzuje zapálením cigarety/

a cítim sa v pohode, pravda denne užívam vitaminy a antioxidanty z Cali-Vita, vzhĺadom na to,že pracujem v extremne
znečistenom prostredí ako zvárač.
alabut
07.04.13,08:33
Poznam viac ludi vcitane alabuta, ktori sa sprchuju v cistej vode. Ziadne akne a podobne somariny. :-)
alabut
07.04.13,08:35
Cintorin je najlepsia diagnostika. :-)
alabut
07.04.13,08:36
Kto sa narodil chory, umrel a pokazil statistiku historie. :-)
alabut
07.04.13,08:38
Ked zdriemnes, netreba ti ani cigarety, ani prsty. :-)
petermikuláš
08.04.13,10:16
Ludia sa spravaju k prirode ako barbari. Nielen vseobecne...
Staci si pozriet okruh Zahrada tu na Porade.
Mna ide porazit z tych otazok ako zlikvidovat burinu,ale hlavne z tych odpovedi...
Ludia su uz celkom osprosteni z tych obrazkov z medii,kazdy chce mat zahradu ako z photoschopu,hanbia sa,ze im rastie nejaka ta pupava na zahrade.
Tak si svoje najblizsie okolie pravidelne zalievaju a postrekuju silnymi nebezpecnymi chemikaliami.A naivne si myslia, ze vsetko to svinstvo sa nejako zazracne a bez nasledkov odpari kdesy do neznama...
A potom este pysne rozpravaju,ako oni nekupuju ovocie z hypermarketov,ale jedia svoje, z vlastnej zahrady...

Nedavno som si davala robit rozbor vody zo studne. Hroza! Studnova voda doslova zivotu nebezpecna,600 nasobne prevysujuca normy,zakaz dat ju pit zvieratam,ale aj polievat s nou zahradu.:mad::rolleyes::mee:
Asi si vsetci pamatame este nedavne obdobia,ked sa voda zo studni bezne pouzivala. A dnes,behom par rokov si ju ludia dokazali zdevastovat a su nuteni pouzivat vodu z vodovodov,tiez chemicky upravovanu.

Takze sa necudujme, skadial sa tie choroby a rakoviny beru.
Ludstvo sa same vedome likviduje,zasoby pitnej vody si nicime,namiesto zdravych,prirodnych produktov a potravin sa obchodoch predavaju umele nahrady zabalene do peknych obalov,vlastne vypestovane produkty si polievame chemikaliami a vodou prepchatou dusicnanmi...
Ked k tomu priratame stresovu dobu,plnu neistot v ktorej teraz zijeme,tak je to jasne...

My ludia sme spohodlneli. Na pohyb na cerstvom vzduchu / ak ho nahodou niekde najdeme/ si nenajdeme cas,namiesto prirodnych potravin, ci zjedenia ovocia si radsej dame nejaky vitamin v tabletke...

​Aby telo fungovalo a bolo zdrave potrebuje zdravu,prirodnu stravu,pohyb na cerstvom vzduchu,nezavadnu vodu...take jednoduche a banalne veci,ale pritom coraz vzacnejsie...

presne tak arizona, spomínam si velice dobre ako som opakovane reagoval na príspevok "čo na vošky na broskyniach?" v sekcii záhrada a snažil sa upozorniť ľudí na šialené používanie biocídov a isekticídov hlavne na tie o ktorých už jednoznačne vedecky vieme, že spôsobujú onkologické ochorenia /myslím, že som to tam aj písal podrobnejšie/ a ako ma tam niektorí prispievatelia veľkí záhradkári išli "rozniesť v zuboch". Poviem pravdu, že už sa mi v poslednom čase ani nechce sa k týmto veciam vyjadrovať, pretože mám dojem, že ľudia kvôli udržaniu si svojej pohodlnosti nechcú o tom ani počuť. Nechcú nič vedieť, nechcú nič počuť, aby nemuseli vo svojom živote náhodou nič zmeniť. A udržujú sa vo svojej ilúzii, že ich sa to nijako týkať nikdy nebude /rozumej tá rakovina/. Nevedomosť je v podstate za istých okolností veľmi výhodná.
gilda
08.04.13,10:41
presne tak arizona, spomínam si velice dobre ako som opakovane reagoval na príspevok "čo na vošky na broskyniach?" v sekcii záhrada a snažil sa upozorniť ľudí na šialené používanie biocídov a isekticídov hlavne na tie o ktorých už jednoznačne vedecky vieme, že spôsobujú onkologické ochorenia /myslím, že som to tam aj písal podrobnejšie/ a ako ma tam niektorí prispievatelia veľkí záhradkári išli "rozniesť v zuboch". Poviem pravdu, že už sa mi v poslednom čase ani nechce sa k týmto veciam vyjadrovať, pretože mám dojem, že ľudia kvôli udržaniu si svojej pohodlnosti nechcú o tom ani počuť. Nechcú nič vedieť, nechcú nič počuť, aby nemuseli vo svojom živote náhodou nič zmeniť. A udržujú sa vo svojej ilúzii, že ich sa to nijako týkať nikdy nebude /rozumej tá rakovina/. Nevedomosť je v podstate za istých okolností veľmi výhodná.

Kto nechce počuť, musí pocítiť (drahé precitnutie).
buchač
08.04.13,10:44
Kto nechce počuť, musí pocítiť (drahé precitnutie).

Doplním , niekde to tu už odznelo :

Vieš , tak sa vraví ...že odvážne a múdre reči končiavždy v momente , keď sa začne jednať o člena vlastnej rodiny ...
gilda
08.04.13,10:49
Doplním , niekde to tu už odznelo :

Vieš , tak sa vraví ...že odvážne a múdre reči končiavždy v momente , keď sa začne jednať o člena vlastnej rodiny ...
.... len upresni, ktoré odvážne reči máš na mysli, stačí keď ich označíš v dvoch príspevkoch pred tvojim.
buchač
08.04.13,10:55
mimotemy

.... len upresni, ktoré odvážne reči máš na mysli, stačí keď ich označíš v dvoch príspevkoch pred tvojim.
...nemyslel som nikoho konkrétneho , skôr vo všeobecnosti ...

Ale dalo by sa aj menovať , no nemienim .......skús sa ponoriť do môjho myslenia a nebudeš ďaleko od pravdy ...:rolleyes:
gilda
08.04.13,11:19
mimotemy

...nemyslel som nikoho konkrétneho , skôr vo všeobecnosti ...

Ale dalo by sa aj menovať , no nemienim .......skús sa ponoriť do môjho myslenia a nebudeš ďaleko od pravdy ...:rolleyes:

Píšeš: ...že odvážne a múdre reči končiavždy v momente , keď sa začne jednať o člena vlastnej rodiny ...
Čo keď člen vlastnej rodiny dlhodobo hazarduje so svojim zdravím, následkom čoho je onkologické ochorenie? ....
arizona
08.04.13,12:04
o akom linku pises? Netusim .... v mojom prispevku ziaden link nie je
buchač
08.04.13,16:29
Píšeš: ...že odvážne a múdre reči končiavždy v momente , keď sa začne jednať o člena vlastnej rodiny ...
Čo keď člen vlastnej rodiny dlhodobo hazarduje so svojim zdravím, následkom čoho je onkologické ochorenie? ....
.....joooooj .....Gilduš .....neblázni .....

Prvá veta je v poriadku , snáď nepotrebuje vysvetlenie ...
Väčšina si , samozrejme , vstúpi do svedomia a začne sa správať , t.j. konať podľa doporučení odborníkov ...

Tá druhá je dobrá otázka , ale asi aj na dlhšiu debatu ...
Vraví sa , že každý je strojcom svojho šťastia , zdravie nevynímajúc...
Lenže tie isté podmienky žitia v jednej domácnosti - kuchyňa , stres , zhon ...atď ...
Jeden člen tej domácnosti nemá šťastie a tí ostatní idu ďalej ...
Dá sa povedať aj to , že nejaká buňka za zošaleje a bujnie jedna radosť ...lenže podotýkam , že sa to stane malému dieťaťu ( pritom v predchádzajúcich pokoleniach sa nič také nevyskytlo ) ...takže sa nedá vravieť o dlhodobom hazarde ...
gilda
09.04.13,13:45
[QUOTE=buchač;2296409].....joooooj .....Gilduš .....neblázni ..... Nebláznim.

Prvá veta je v poriadku , snáď nepotrebuje vysvetlenie ...Prvá veta je časť tvojej o múdrych rečičkách, ktoré si doteraz nekonkretizoval.
Väčšina si , samozrejme , vstúpi do svedomia a začne sa správať , t.j. konať podľa doporučení odborníkov ...

Tá druhá je dobrá otázka , ale asi aj na dlhšiu debatu ... Otázka je len jedna.
Vraví sa , že každý je strojcom svojho šťastia , zdravie nevynímajúc...
Lenže tie isté podmienky žitia v jednej domácnosti - kuchyňa , stres , zhon ...atď ...
Jeden člen tej domácnosti nemá šťastie a tí ostatní idu ďalej ...
Dá sa povedať aj to , že nejaká buňka za zošaleje a bujnie jedna radosť ...lenže podotýkam , že sa to stane malému dieťaťu ( pritom v predchádzajúcich pokoleniach sa nič také nevyskytlo ) ...takže sa nedá vravieť o dlhodobom hazarde ..., Neodpovedal si, čo v prípade dlhodobého vedomého hazardu dospelého člena, nie dieťaťa. [/QUOTE
....
buchač
09.04.13,15:49
[QUOTE=buchač;2296409].....joooooj .....Gilduš .....neblázni ..... Nebláznim.

Prvá veta je v poriadku , snáď nepotrebuje vysvetlenie ...Prvá veta je časť tvojej o múdrych rečičkách, ktoré si doteraz nekonkretizoval.
Väčšina si , samozrejme , vstúpi do svedomia a začne sa správať , t.j. konať podľa doporučení odborníkov ...

Tá druhá je dobrá otázka , ale asi aj na dlhšiu debatu ... Otázka je len jedna.
Vraví sa , že každý je strojcom svojho šťastia , zdravie nevynímajúc...
Lenže tie isté podmienky žitia v jednej domácnosti - kuchyňa , stres , zhon ...atď ...
Jeden člen tej domácnosti nemá šťastie a tí ostatní idu ďalej ...
Dá sa povedať aj to , že nejaká buňka za zošaleje a bujnie jedna radosť ...lenže podotýkam , že sa to stane malému dieťaťu ( pritom v predchádzajúcich pokoleniach sa nič také nevyskytlo ) ...takže sa nedá vravieť o dlhodobom hazarde ..., Neodpovedal si, čo v prípade dlhodobého vedomého hazardu dospelého člena, nie dieťaťa. [/QUOTE
....
Prvú časť o múdrych rečičkách nemienim ani konkretizovať ....
Dôvod ???...nuž povedzme , že téma zdravia je dosť chúlostivá ( o onkológii ani nevravím ) a nejak sa nehodí zísť z chodníka slušnosti a úcty ku každému názoru ( okrem fakt bludov , spamov ..) ...
Keď čítaš , tak vidíš a vieš si urobiť obraz o dotyčnom ...kto a ako a čo a ako ...

Čo v prípade toho dlhodobého , vedomého hazardu ???
To sa nedá nejak špecifikovať ...
Chceš snáď počuť nejakú odpoveď v štýle , že dotyčnému hazardérovi nechať preplatiť komplet liečbu , alebo niečo podobné ???
Mária Mojžišová
09.04.13,16:01
A k tomu veľký strach, nezvládnuteľný stres, ten je spúšťačom všetkých chorôb, ale najmä tejto pliagy
gymka
09.04.13,18:14
po naštudovaní tu danej literatúry:
- lypocén nachádzajúci sa v paradajkách znižuje úmrtnosť na celú paletu rakovinových zmien o 50%
- 500 mg vitamínu C denne má 10-30% vplyv na prevenciu voči rakovine
- netreba sa vyhýbať slnečnému žiareniu- pozor, prílišné zhnednutie škodí
- najväčší bojovník z minerálov proti rakovine - selén- pravidelné užívanie selénu znížilo výskyt rakoviny pečene o 50%
-další bojovníci proti rakovine - tekvica, pšeničné klíčky- proti rakovine prostaty, hrubého čreva
- ľanové semienka proti ra. prsníka
- omega-3, denné dávkovanie 15g počas 5 rokov pomohlo k odstráneniu neoperovateľných pľúcnych nádorov
-brokolica, karfiol, ružičkový kel - proti ra. pľúc, prostaty, hrubého čreva, prsníka
- mamografia, viac škodí, ako pomáha, len pri podozreniach po samovyšetrení, príp. vyšetrení prsníkov lekárom a následnom podozrení
- dnes majú ľudia veľmi málo vitamínu D, viac rybie sardinky, olej z nich tiež, jesť celé
- obrovský vplyv- psychika, zážitky v detstve- nepríjemní rodičia, pocit malej bezpečnosti, málo lásky
​- veľký význam má viera, snaha nepoddať sa
BXLmiami
10.04.13,04:43
Genetika?
gilda
11.04.13,18:21
nárast onkologických ochorení : konzumácia potravín živočíšneho pôvodu

Forks over knives (2011) Radšej vidličky ako nože - - filmová verzia Čínskej štúdie Dr. Colina Campbella:
http://uloz.to/xH3BR5v/forks-over-knives-2011-cz-tits-zip

o knihe:

http://www.youtube.com/watch?v=YEzZUuBmOOU (http://www.youtube.com/watch?v=YEzZUuBmOOU)

pozn. versus Dr. Kohout ....