vvaalliinnaa
06.04.13,08:33
Rozhodla som si dať odstrániť materinské znamienko, ktoré mi veľmi prekáža. Na jeho odstránenie si mám vybrať laser CO2, alebo klasické chirurgické odstránenie.
buchač
06.04.13,06:48
Rozhodla som si dať odstrániť materinské znamienko, ktoré mi veľmi prekáža. Na jeho odstránenie si mám vybrať laser CO2, alebo klasické chirurgické odstránenie.
....a ???

Otázka znie teraz ako ??? ...lebo žiadnu nevidím ...

Ale dá sa aj s flexibrúskou ...:rolleyes:
Si teraz myslíš , že kto za Teba rozhodne ....:eek:

Poznámka :
...samozrejme , že po tejto mojej pripomienke teraz budeš tvrdiť , že chceš osobné skúsenosti ....
Lenže nik nevie , nepozná okolnosti okolo toho znamienka ...
Ešte aj dermatológ by si na diaľku netrúfol odpovedať na takúto tému ...nie to nejakí laici na nete ...
Andy Kralik
07.04.13,07:29
Pri klasickom odstránení ale niekto následne to znamienko vyšetrí a povie ti že s istotou nebolo problémové. To pri laseri nie je možné.
Histologické vyšetrenie je dôležité pre tvoj pokoj...
lujza.j
07.04.13,09:17
Pozri si video o odstraňovaní znamienka co2 laserom
ja som také podstúpila minulý týždeň - pritom som ani netušila ako a čím mi to ide robiť.
Nič som necítila, nevyšla ani kvapka krvi pri tom.
http://www.youtube.com/watch?v=FqYLbXtpHy0
fibrómy-kožné výrastky nie su "materské" znamienka...je to infekcia..rozmnožujú sa vlastne trením-natrhnutím...
Mila123
07.04.13,09:40

Rozhodla som si dať odstrániť materinské znamienko, ktoré mi veľmi prekáža. Na jeho odstránenie si mám vybrať laser CO2, alebo klasické chirurgické odstránenie.

Moje dieťa tvrdí, že- je to na tebe ktorú metódu odstránenia znamienka si vyberieš. Ale lekár by mal zvážiť, že čo je v tvojom prípade lepšie. To znamená, že kde je znamienko lokalizované (končatiny, trup, chrbát alebo tvár), aké je veľké, a prípadne či je aj vypuklé, alebo zarovno s kožou. Dcéra má vyberaných 8 znamienok, všetky chirurgicky, a tvrdí že by na laresovú extirpáciu nešla, pretože po laserovom odstránení ostáva jazva ako keby si si cigaretu chcela zahasiť na koži (prosté taká kruhová ružovo-červená jazva, ALE to závisí aj na tom, že kde je znamienko lokalizované a aké je veľké!!!). Takže je to na tvojom rozhodnutí.... a mala by si sa čím skôr rozhodnúť, lebo ide jar a leto, a ak to znamienko je na takom mieste ktoré si chceš opáliť, je to potrebné rozhodnúť sa čo najskôr. Lebo jazva po chirurgickom odstránení by sa nemala vôbec opaľovať minimálne 6 týždňov Najlepšie je počkať s opaľovaním 3 mesiace.
korela
07.04.13,12:23
Mne vyberali znamienko pod okom pred tridsiatimi rokmi. Prinútila ma k tomu kožná onkologička, ktorú som stretla náhodne a pamätala si môjho otca (mal malígny melanóm, bol druhý najdlhšie žijúci pacient v tej dobe na Slovensku).
Nechala som si to urobiť pre istotu na onkológii, zápasila som síce s chirurgom aby nezačal práve s tým pri oku, boli i iné viditeľné, márne. Za dve min. bol hotový, po jazve ani stopy. Boli tam iba dva stehy, ale i tak - jemná pokožka.
Najhoršie bolo čakať desať dní na histológiu. Ja by som opäť volila klasický výber - chirurgiu.
Estetic
08.04.13,05:27
Na videu je odstranovanie pendulujucich fibromov,nie znamienka.Klasický Naevus pigmentosus by sa nikdy nemal odstraňovať laserom,nakoľko pri tomto spôsobe odstránenia nie je možné histologické vyšetrenie.Ciže histopatolog nevie povedať či v bunkách boli atypie alebo nie,či je znamienko odstránené celé alebo nie.
Je ale veľké množstvo rôznych akože znamienok,pre ľudí to splýva.Takže konečné rozhodnutie čo a akým spôsobom si treba dať odstrániť by malo byť vždy na kožnom lekárovi.
kopretinka
08.04.13,05:31
Pozri si video o odstraňovaní znamienka co2 laserom
ja som také podstúpila minulý týždeň - pritom som ani netušila ako a čím mi to ide robiť.
Nič som necítila, nevyšla ani kvapka krvi pri tom.
http://www.youtube.com/watch?v=FqYLbXtpHy0
dávam ti neužitočné a doporučujem vymazať tento príspevok,pretože zavádzaš: materinské znamienko sa NIKDY nevypaľuje,ale chirirgicky odstraňujea VŽDY ide na histológiu.Nepoznáš rozdiel medzi materinským znamienkom a kožným výrastkom! Na začiatku videa je jasne uvedené,že je to odstraňovanie KOŽNÉHO VÝRASTKU a to je SAKRA ROZDIEL!
kopretinka
08.04.13,05:34


Moje dieťa tvrdí, že- je to na tebe ktorú metódu odstránenia znamienka si vyberieš.pri materskom znamienku si nevyberieš,jedine chirurgicky Ale lekár by mal zvážiť, že čo je v tvojom prípade lepšie. To znamená, že kde je znamienko lokalizované (končatiny, trup, chrbát alebo tvár), aké je veľké, a prípadne či je aj vypuklé, alebo zarovno s kožou. Dcéra má vyberaných 8 znamienok, všetky chirurgicky, a tvrdí že by na laresovú extirpáciu nešla, pretože po laserovom odstránení ostáva jazva ako keby si si cigaretu chcela zahasiť na koži (prosté taká kruhová ružovo-červená jazva, ALE to závisí aj na tom, že kde je znamienko lokalizované a aké je veľké!!!). Takže je to na tvojom rozhodnutí.... a mala by si sa čím skôr rozhodnúť, lebo ide jar a leto, a ak to znamienko je na takom mieste ktoré si chceš opáliť, je to potrebné rozhodnúť sa čo najskôr. Lebo jazva po chirurgickom odstránení by sa nemala vôbec opaľovať minimálne 6 týždňov Najlepšie je počkať s opaľovaním 3 mesiace.
v texte
kopretinka
08.04.13,05:36
Pri klasickom odstránení ale niekto následne to znamienko vyšetrí a povie ti že s istotou nebolo problémové. To pri laseri nie je možné.
Histologické vyšetrenie je dôležité pre tvoj pokoj...
znamienko JEDINE chirurgicky,budem to opakovať pod každým príspevkom,lebo toto nie je sranda,znamienka idú vždy na histológiu
neva19
08.04.13,08:28
v texte
Kopretinka - nechcem sa s nikým tu hádať a preto som požiadala o zrušenie môjho príspevku.
Avšak tým videom som chcela len priblížiť názornú ukážku práce s laserom pri odstraňovaní nechceného "útvaru".
Teraz som pozrela do papierov od lekára - bol to fibrom, nebolo to v podpaží, mala som to bližšie k lakťu.
A ešte jedna vec, aj keď to bolo odstránené laserom išlo to na histológiu - zajtra tam budem volať ohľadom výsledku.
Estetic
08.04.13,08:45
No zrejme prerušili laserom len stopku a tak odpálili fibrom a dali na histologiu,znamienko sa laserom v podstate odparí,takže po takomto zákroku sa histologia spraviť nedá.Fibromy sú stopkaté útvary,kdežto klasický NP je v niveau okolitej kože prípadne jemne nad a je nutné odstranovať ho aj s bezpečnostným lemom do šírky aj do hlbky.