hradiste
07.04.13,18:59
Potrebujem poradit.Je toto vhodna kombinacia?

DVD prehr. Panasonic S-68EP-K
Gramofon Pro-Ject essent.black
Stereo zosil. Yamaha HTR-3065
Repro.stlp. Magnat monitor supreme 800

Pripadne mozte zmenit niektory komponent,trvam len na cene do 750.,eur.Dakujem za kazdu radu
erik555
08.04.13,09:58
preco do kombinacie riesis DVD prehravac a gramofon? :) To nie je podstatne, pretoze k tomu Yamaha HTR-3065 pripojis vsetky audio video zariadenia. Takze zaklad je AV receiver + repro. A hadam na vsetko mas aj odborne recenzie, ako aj uzivatelske, ked vahas. GOOGLE!
P.S. podobnu temu si uz mal!
pavol36
08.04.13,19:09
A ak trochu, naozaj len trochu pogooglujes, zistis, ze Yamaha + Magnat spolu nejdu, pretoze oba maju ostry zvuk. K Yamahe AVR sa obvykle odporuca repro Heco, JBL, Jamo, QAcoustic. A lepsie ako Magnat bude i repro Yamaha alebo set Quadral Quintas. Tym samozrejme nechcem povedat, ze Magnaty su zle repro, ale nie k Yamahe. A este - nikto nema tvoje usi, takze co keby si si svoju vybratu zostavu isiel najprv niekde vypocut? Staci AVR + repro...
pavol36
08.04.13,19:25
...a este - Yamaha HTR-3065 nie je stereo ale viackanalovy zosilovac. Inak, naco DVD prehravac? Preco nie bluray? Pochopil by som to u highend strojov ale nie u konzumneho Panaka...
hradiste
14.04.13,09:57
1/ recenzii je tolko ze sa v tom nevyznam,napr.na mall.sk k tomuto receiveru odporucaju repro magnat
2/ naco mi je blu-ray ked budem pozerat len dvd-cka?
3/ dvd nemusim mat napojene na avr? ved to kvoli zvuku,ten na telke nic moc
erik555
14.04.13,10:44
3/ dvd nemusim mat napojene na avr? ved to kvoli zvuku,ten na telke nic moc
Do AVR mozes pozapajat zariadenie kolko len chces. Tie co maju HDMI vystup, tak rovno do AVR a z AVR mas jeden HDMI vystup do TV.
Mrenek
14.04.13,10:53
zle
pavol36
14.04.13,17:15
Pre hradiste - ad 2)

DVD prehrávače sa robia už len do počtu. Bluray prehrávače nie sú o mnoho eur drahšie, prehráš v nich aj DVD a máš zaručenú podporu ďalšieho firmware, čo sa u DVD prehrávačov povedať nedá. Ak má bluray prehrávač usb port, cez tento v pohode prehráš z externého disku veci, ktoré z dvd prehrávača neprehráš (mkv a podobne). A zároveň majú bluray prehrávače lepší upscaling - prevzorkovanie obrazu. Predpokladám, že TV máš hd ready alebo full hd, nie?
Ak bluray prehrávač v takej cene, aby si sa dostal do svojej stanovenej - tak lg alebo panasonic. philipsu sa vyhni, majú problémy s mechanikami, samsungy sú zas hlučné. Čo sa týka podpory formátov, najlepšie je na tom samsung a lg.
Ale aj tak tá kombinácia nie je vôbec vyvážená, šetrí sa, kde sa len dá a potom to nedopadne dobre. Ak chceš viackanálový zvuk a nemáš na to dosť eur, tak pre začiatok zober av receiver a k tomu 2x regálové alebo stĺpové repro. A postupne dokupuj. Ak chceš len stereo - tak potom ti úplne stačí stereo zosilovač. Stereo zosilovač v cenovej hladine tebou vybranej yamahy bude mať oveľa lepší zvuk ako av receiver.
erik555
14.04.13,17:35
Ci uz ma ten dvd prehravac, alebo sa ho chysta kupit???
Neviem, aky je filmovy maniak, ale skor by som isiel do nejakeho lacneho multimedialneho prehravaca a HDD (napr. 1TB).
hradiste
14.04.13,18:44
Vdaka za rady.DVD nemam,to bola len prva moznost.Vravite ze lepsie je BR? po nejakom sa pozrem.Chcem ho na pozeranie cestopisov a prirod.filmov,mam ich kopec.A mozte mi poradit znacku a typ stereo zosilovaca+k nemu stlpove repro?Kamos mi to tiez radil,hlavne kvoli gramofonu. A este mi poradil pozriet sa na reproduktory zn.Taga Harmony - to su ake,nikdy som to nepocul.Dakujem
hradiste
14.04.13,19:02
A AV receiver a k tomu stlp.repro - ake? Chcem to na pozeranie filmov ako som hore pisal ,ale hlavne ku gramofonu.Ten mozem tiez peipojit na AVR? Vdaka
erik555
15.04.13,07:46
A AV receiver a k tomu stlp.repro - ake? Chcem to na pozeranie filmov ako som hore pisal ,ale hlavne ku gramofonu.Ten mozem tiez peipojit na AVR? Vdaka
Ale to som ti uz tiez pisal! Vzdy je to o tom, ake vstupy vystupy maju zariadenia!!! AVR ma spustu vstupov! Aj stereo cinche, takze ked ma tvoj gramofon vystup stereo cinch, tak logicky ho do AVR pripojis. A navyse su v predaji aj rozne redukcie!!!!!!!!!!!!