5marcela55
08.04.13,11:28
Dobry den,potrebovala by som poradit-ako je to zo zamestnanim cudzinca v slovenskej firme ktory ma pobyt v zahranici?aky je postup?ake su odvody?
Dalej ako je to zo zamestnanim cudzinca v slov.firme ktory tu ma aj pobyt?aky je postup?aka je vyska odvodov ?kde vsade ho treba nahlasit?
dakujem vopred za odpovede.
tictac7
08.04.13,09:34
Tazka odpoved. Nepises o aky druh pp sa jedna a ci je ten clovek obcanom inej krajiny EU alebo z tretej krajiny....
5marcela55
09.04.13,08:47
jedna sa o hlavny pracovny pomer,je to obcan ktory ma pobyt v inej krajine EU.ak mozte zodpovedajte mi obe otazky.aj ked zamestnavam cloveka s pobytom na slovensku a aj cloveka z inej krajiny eu.aky je postup?ake su odvody?kam vsade ho treba registrovat?jedna sa o prijem cca 1300 eur na mesiac.
bobiko
09.04.13,09:26
v skratke vas cakaju nasledovne kroky:
- prihlasenie pobytu osoby na slovensku na cudzineckej policii
- prihlasenie osoby na zdravotne poistenie - zdravotna poistovna
- prihlasenie osoby na socialne poistenie - socialna poistovna
zdravotna poistovna aj socialna poistovna priradia osobe identifikacne cislo poistenca /obdoba rodneho cisla; moze sa stat, ze tieto cisla budu rozne/, s ktorym bude nasledne robena registracia zamestnanca; poistne a odvody budu ako u bezneho zamestnanca
- zaslanie ohlasky na ministerstvo prace, socialnych veci a rodiny, ohladne zamestnavania cudzinca; maju na to formular, skuste pohladat na web stranke