mr-dee
09.04.13,13:51
Ktory model by bol najvhodnejsi?

Poziadavky:
- Skylink + 19,2°
- bezproblemova spolupraca so Skylink kartou
- bezproblemove vyhladavanie a pridavanie novych kanalov Skylinku
- pristroj, ktory nezamrza a kanaly nabehnu bez problemov
- logicke ovladanie prijimaca a citatelne EPG
- prijem HD stanic

Volitelne:
- nahravanie programov na HDD
- ukladanie nastaveni a zoznamu kanalov na USB zariadenie

Ak mate dobru skusenost s nejakym modelom napiste.
erik555
09.04.13,12:01
hadam aj tu by nebol spatny napr. Ferguson Ariva 102...a nestoji vela.
taiko
09.04.13,12:03
Dreambox 500/800. trosku drahsi, ale fajny
mr-dee
09.04.13,12:07
Vdaka, ale tie Dreamboxy su nad cenovy limit...:(
mr-dee
09.04.13,12:09
hadam aj tu by nebol spatny napr. Ferguson Ariva 102...a nestoji vela.

a je spolahlivy? cenovo sa mi zda trochu lacnejsi ...

mozno nejaka vyssia Ariva v cene okolo 100-120€?
mr-dee
09.04.13,15:30
Ma niekto skusenost s prijimacom HD-BOX FS-9105+?
erik555
09.04.13,15:49
a to je pre teba, alebo dochodcov, ze potrebujes s Linuxom? :D
Ariva 102 nebude podla teba pre dochodcov dostatocna? :D
mr-dee
09.04.13,16:04
a to je pre teba, alebo dochodcov, ze potrebujes s Linuxom? :D
Ariva 102 nebude podla teba pre dochodcov dostatocna? :D

:D ... pre dochodcov, ale ja im to servisujem a potrebujem mat s tym co najmenej roboty. Napriklad mat vsetky settingy a zoznamy kanalov hodene na usb kluci a ak dochodcovia nieco rozladia, rozsteluju, vymazu, tak len masinu resetnem do factory nastavenia a opatovne im nahodim nastavenia z klucika.
erik555
09.04.13,16:15
A Ariva 102 si myslis, ze to nedokaze? A k comu su volne stanice na 19,2°E pre dochodcov? Ci su to napr.aj nemecky hovoriaci ludia?
mr-dee
09.04.13,17:05
A Ariva 102 si myslis, ze to nedokaze? A k comu su volne stanice na 19,2°E pre dochodcov? Ci su to napr.aj nemecky hovoriaci ludia?

Netvrdim, ze to vsetko Ariva nedokaze, budem porovnavat, no este som nestihol. Zatial to porovnam s uvedenym HD-BOX FS-9105+, na ktory som momentalne nasiel vela dobrych referencii na nete. Osobne mam skusenosti s linuxovou masinou, takze by mi linux vyhovoval viac, ako uzavrety system, najma ak ma masina dobru podporu od vyrobcu.
Na 19,2°E je zadarmo nemecky Eurosport a spravodajske stanice s anglickym jazykom, tie moji dochodcovia pozeravaju :D
deane7
09.04.13,17:26
Fero11
09.04.13,17:47
Ide tu o viac faktorov.
Dochodcom by som radsej kupil nieco s certifikovanym CAM, alebo citackou.
Skylink moze robit dost velke hluposti a po update irdeta moze vyradit vsetky tzv. uni citacky (napr. tie v arive) a dokonca na nejaky cas aj oscam prip. iny CS. ktory by bol pouzity v HD boxe.
Ak budu mat nieco sertifikovane, tak by mali urcite vacsi pokoj a tym padom aj ty.
I ked HD box (nemam s nim osobnu skusenost) vyzera celkom OK.
Uz tak moc nesledujem trh s boxami, ale HD boxy by mali pouzivat SH4 platformu, ktora ma snad najlepsi obrazovy vystup, na ktory sa nechytaju ani dreamboxy. DM su zas o nieco rychlejsie.
Ci a kedy bude zase vycinat skylink je otazne, ak by nerobil vyrazne zmeny najblizsich 2-3 roky, tak by som sa asi tiez priklonil k HD boxu ...

otazka: i ked hd box je linux, nie je to nahodou uzavrety linux ??
mr-dee
09.04.13,20:32
http://www.ab-forum.info/index.php
(http://www.ab-forum.info/index.php)http://www.spaceball.phorum.cz/phpBB3/index.php

Na ab-forum chodim uz dlhsiu dobu, len tam sa neda polozit takato otazka, bo fajnšmekri admini temu tohto typu hned zmazu, tam sa riesia konkretne prijimace o ktorych by mal mat clovek uz prehlad...
spaceball forum pozriem ... vdaka za tip ...
mr-dee
09.04.13,20:50
Ide tu o viac faktorov.
Dochodcom by som radsej kupil nieco s certifikovanym CAM, alebo citackou.
Skylink moze robit dost velke hluposti a po update irdeta moze vyradit vsetky tzv. uni citacky (napr. tie v arive) a dokonca na nejaky cas aj oscam prip. iny CS. ktory by bol pouzity v HD boxe.
Ak budu mat nieco sertifikovane, tak by mali urcite vacsi pokoj a tym padom aj ty.
I ked HD box (nemam s nim osobnu skusenost) vyzera celkom OK.
Uz tak moc nesledujem trh s boxami, ale HD boxy by mali pouzivat SH4 platformu, ktora ma snad najlepsi obrazovy vystup, na ktory sa nechytaju ani dreamboxy. DM su zas o nieco rychlejsie.
Ci a kedy bude zase vycinat skylink je otazne, ak by nerobil vyrazne zmeny najblizsich 2-3 roky, tak by som sa asi tiez priklonil k HD boxu ...

otazka: i ked hd box je linux, nie je to nahodou uzavrety linux ??



Ved to, pravdu pises, Skylink bude robit neustale hluposti, clovek nie je ani schopny si spravit rozpocet na tri roky dopredu, ci sa mu oplati investovat do kariet a hw.
Lenze rok dozadu som im kupil certifikovanu masinu skylink ready a bolo to zufale ... cakat, kym programatori vytvorili update a potom to este dlhu dobu tajtrlici

certifikovali...
Otazka teraz, kupit znova masinu certifikovanu, ale aku znacku, aby fungovala tak ako ma a so solidnou podporou od distributora ...

Odpoved na poslednu otazku: neviem, ale z vlastnej skusenosti sa mi zda, ze aj pre uzavrety linux je tych update-ov vzdy viac ako pre uzavrete systemy ...

Vdaka za reakciu ...
Fero11
10.04.13,06:30
Dalsia vyhoda v linuxovych boxoch je udrzba na dialku. Klientovy vsak musis zabezpecit kvalitny prijem, cize aby mal vzdy a za kazdych poveternostnych podmienok dostacujuci signal. Dalej musi mat stabilny pristup na inernet a vtedy mozes spravovat cely box na dialku, ci uz sa to tyka monitoringu, update channels, upgrade atd ...
Takze znova sa priklanam k HD boxu, tento box ma navyse 2x CI, cize v buducnosti neni problem dokupit CAM (v pripade ak zacne robit irdeto rozne update systemu) ale inak odporucam pouzit neoficialny CAM oscam.
Myslim, ze sa oplati dat radsej nejaku tu 100vku, ako 60 za arivu/cryptobox a potom mat problemy
erik555
10.04.13,09:12
Si myslim, ze 55,-eur nie je vela ;) A potom aj zalezi, ze co so slovenskych ci ceskych chcu pozerat. Ak iba sk, tak mozno pre nejakeho dochodcu je aj nase skromne DVB-T tiez dobre :D takze ani Skylink nie je potrebny...takze lacny sat s monoblockom na 19,2 a 23,5 pre Ta3 a pre sk DVB-T
alojzo
10.04.13,09:52
Som dôchodca maželka má Openbox x-810 a ja Argus mini ip v cene 113 e.Mám parabolu maximum e-85 so 7 lnb.Sky link a cs link ide bez problémov.Argus sa neprehrieva je spoľahlivý.Všetko som si nainštaloval sám-naštuduj si napr.na AB-forume....
mr-dee
10.04.13,14:31
Si myslim, ze 55,-eur nie je vela ;) A potom aj zalezi, ze co so slovenskych ci ceskych chcu pozerat. Ak iba sk, tak mozno pre nejakeho dochodcu je aj nase skromne DVB-T tiez dobre :D takze ani Skylink nie je potrebny...takze lacny sat s monoblockom na 19,2 a 23,5 pre Ta3 a pre sk DVB-T

55€ je praveze malo, uz som sa opalil s lacnymi pristrojmi s uzavretym systemom, preto bych bral radsej nieco okolo stovky, kde by ten vyber mohol byt "istejší" najma, ak idu pod linuxom ...
Dnesni dochodcovia uz chcu komfort a vela programov, len aby to ovladanie mali jednoduche a logicke... :D ... DVB-T nema vsade pokrytie - pripad mojich dochodcov...
mr-dee
10.04.13,14:32
Myslim, ze sa oplati dat radsej nejaku tu 100vku, ako 60 za arivu/cryptobox a potom mat problemy

Rozmyslam podobne i ked verim, ze Ariva je dobra masina.
mr-dee
10.04.13,14:34
Som dôchodca maželka má Openbox x-810 a ja Argus mini ip v cene 113 e.Mám parabolu maximum e-85 so 7 lnb.Sky link a cs link ide bez problémov.Argus sa neprehrieva je spoľahlivý.Všetko som si nainštaloval sám-naštuduj si napr.na AB-forume....

Vdaka za odpoved, porovnam si tie dva modely s vyssie menovanymi...
Fero11
10.04.13,15:34
Rozmyslam podobne i ked verim, ze Ariva je dobra masina. ariva je zelezo celkom v pohode, akurat OSD mi moc nevyhovovalo (ked som to mal na test).
Vie to bezproblemov share (testovany len cccam) a dokonca share medzi arivami by nemal byt problem. Vie tak isto citat kartu ...
55 je urcite menej ako 110, je to uz na tebe ako sa rozhodnes
Pumbaa
20.09.13,09:56
Všetky Vaše požiadavky hovoria jednoznačne pre Skylink ready prijímač,

1. s novými skylink kartami M7 fungujú iba Skylink ready prijímače alebo moduly, prijímače s UNI čítačkami kariet možno niektoré fungujú (napr. niektoré Cryptobox 550HD) ale určite to tak do budúcnosti nebude (viď. vyhlásenia skylinku)

2. automatické vyhladávanie a pridávanie programov - toto takisto spĺňajú prijímače Skylink ready

3. čo sa týka družíc tak na to je najlepšie použiť parabolu s LNB monoblokom, ktorý prijíma súčasne dve družice (skylink + 19,2°), s týmto by nemal mať problém ŽIADNY satelitný prijímač

Rôzne eshopy ponúkajú - teda so skylink ready certifikátom, avšak nie všetky modely sú bezproblémové
erik555
20.09.13,10:29
snad si to uz v aprili vyriesil ;)
Pumbaa
20.09.13,11:28
Verím tomu že áno, chcel som len objasniť súčasný stav a určite si to niekto s podobnými požiadavkami bude čítať, takže verím že to niekomu ešte pomôže.