Wotan
09.04.13,17:26
Blizi sa dalsi termin STK a EK mojho vozidla. Prvy raz so bol pred 2 rokmi.

STK a EK konci platnost koncom aprila, kvoli praci vsak mozem ist len 10 dni pred terminom.

Chcem sa len spytat - kedze stara kontrola mi este plati do konca mesiaca a kedze idem skor na novu kontrolu, tato nova STK bude platit az od 1.maja alebo presne od toho dna ked mi ju urobia? Tym padom ale stratim asi 2 tyzdne platnosti starej STK, za ktoru som zaplatil.

Logicke by bolo, keby stara STK platila do uvedeneho dna platnosti a nova az po jej skonceni, len neviem ako by potom bolo s preukazovanim platnosti starej STK, kedze nalepky a potvrdenia uz daju nove...
bjuty smis
09.04.13,16:51
čo by bolo na tom logické ?
platnosť stk je 4 a potom každé 2 roky odo dňa kontroly....
220870
09.04.13,17:09
wagner
09.04.13,17:12
STK platí dva roky - teda pôjdeš 15 apríla, tak bude platiť do 14 apríla o dva roky.
Peggynka
09.04.13,18:23
Radšej choď 10dní pred termínom,ako riskovať,že budeš sponzorovať štátny rozpočet.Obvodný úrad JE POVINNÝ dať pokutu.Žiadne ťuťu-muťu.
Peggynka
09.04.13,18:25
Logické by bolo,keby si išiel na STK,kedy máš.
wagner
09.04.13,18:38
Radšej choď 10dní pred termínom,ako riskovať,že budeš sponzorovať štátny rozpočet.Obvodný úrad JE POVINNÝ dať pokutu.Žiadne ťuťu-muťu.
Ja mám platnú do 15.4. a idem až pondelok. Aj za cenu, že odtiaľ pôjdem do servisu a zpäť - za celý deň ju musím spraviť.
Wotan
09.04.13,19:49
ved prave..lenze aktualna STK mi plati do konca aprila, a ak pojdem 15 aprila, tak vlastne stratim 2 tyzdne zo starej STK, kedze uz bude plynut nova 2-rocna lehota od 15 aprila. Cize realne STK mi netrvala 2 roky ale necele 2 roky - ked sa to takto zopakuje kazdy druhy rok, tak kolko tyzdnov im len tak darujem? Tym padom na mne z casoveho hladiska zarobia viac... viem, uz moc filozofujem :) ale je to tak.... ale dakujem za odpoved na moju otazku, co som chcel vediet tak som sa dozvedel.
wagner
09.04.13,20:02
ved prave..lenze aktualna STK mi plati do konca aprila, a ak pojdem 15 aprila, tak vlastne stratim 2 tyzdne zo starej STK, kedze uz bude plynut nova 2-rocna lehota od 15 aprila. Cize realne STK mi netrvala 2 roky ale necele 2 roky - ked sa to takto zopakuje kazdy druhy rok, tak kolko tyzdnov im len tak darujem? Tym padom na mne z casoveho hladiska zarobia viac... viem, uz moc filozofujem :) ale je to tak.... ale dakujem za odpoved na moju otazku, co som chcel vediet tak som sa dozvedel.

Aj ja som kedysi bola reálne 19.4 a dostala som sa už na 15.4. Preto aj idem na posledný deň. Dohodla som v servise kontrolu bŕzd, keď ho dá na PC tak uvidí, či niečo netreba opraviť. Tak iba tajne dúfam, že prejdem hneď:)