ajuschka
09.04.13,19:53
Ahojte,

prosím poraďte. V záhrade máme obrovskú čerešňu, rodí výborné plody, ale kvôli stavebným úpravám ju budeme musieť zoťať. Bohužiaľ je taká stará že ju nedokážeme nijako presadiť, a je nám ľúto že sa nezachráni. Chceli by sme ju teda nahradiť inou čerešňou, ale radi by sme kúpili už veľký strom. viem, že v prípade okrasných stromov sa dá kúpiť aj veľký strom, tak by ma zaujímalo či neviete o niekom kto má takto na predaj aj ovocné....

ďakujem
arizona
09.04.13,20:23
skus sa informovat http://www.crz.sk/onas.php
pablito74
09.04.13,21:22
V minulosti mal v ponuke taketo stromy aj Starkl, len tie ceny...
osky
10.04.13,03:42
skus sa informovat http://www.crz.sk/onas.php

ma s nimi niekto osobne skusenosti-su to kvalitne rastliny?
pmajap
10.04.13,07:49
ma s nimi niekto osobne skusenosti-su to kvalitne rastliny?

osky 20 km od Viedne máš "práskača", predávajú aj obrovské stromy, pri veľkých stromoch a kríkoch sú tie ceny skoro rovnaké ako na Slovensku.
osky
10.04.13,08:46
akeho praskaca???kde.napis podrobnejsie.je mi jedno ci velke a ci male....
pmajap
10.04.13,13:42
Ale zas kamion z Rakúska tiež nie je lacný

To bolo pre osky, žije vo Viedni.;)
pmajap
10.04.13,13:45
http://www.praskac.at/ najväčšie záhradníctvo v AT
pablito74
10.04.13,17:44
Inak len pozor, lebo pri vätsich stromoch, je velmi dôlezite pri sadeni zachovat orientaciu vysadby, tak ako bol vysadeny na predchadzajucom stanovisti.
pmajap
10.04.13,18:15
Je ich tu dosť, ekologické pestované popri cestných ťahoch:-)
osky
10.04.13,19:04
vdaka vsetkym-ja nechcem velky strom ale uvitam akekolvek dobre zahradkarstvo,kde s da kupit rozny sortiment stromcekov.
som si uz daco zajednala u Wabi-ho,nasho poradaka,ale kuknem aj ine.

na tu otazku,ci nemame zelovoc vo Viedni...neviem co povedat.co ma zelovoc so stromkami do zahrady :-)....to som nepochopila ale nevadi.....
dobrocani
11.04.13,09:37
Vo Viedni sa daju kupit ovocne stromceky v kvetinaci v Starklovi. Ma predajnu za Metrom(myslim obchod Metro, nie zastavku metra) nedaleko SCS. Kupoval som tam goji a podobne drobnosti. Boli to dvoj-trojrocne stromceky v cenach od 20-Euro vyssie. Ale ja osobne som tam bol naposledy pred dvoma rokmi, za ten cas sa to mohlo zmenit
osky
11.04.13,13:59
Starkl je zbtocne drahy a nie je taky super kvalitny.a co to goji?ako sa mu dari?nebodaj uz rodi?
osky
12.04.13,03:59
:-)

zvlastny nazor....

ale u nas je to mozno tak,ze asi zjem 5 kg za rok preto,ze ten strom ktory mam je este veeelmi mlady a da v priemere za rok len tie 4 hrusticky /ma len 2 rocky/
bodaj by o tych 6 rokov mal ozaj tolko :-)
nemam problem s väcsim mnozstvom- kazdy den smoothie na ranajky;palime,varime pyre,mrazime....vyuzitie na 1000 sposobov ,takze o spotrebu ozaj nemam strach,rovnako i s inym ovocim.
dobrocani
12.04.13,06:51
Starkl je zbtocne drahy a nie je taky super kvalitny.a co to goji?ako sa mu dari?nebodaj uz rodi?

Ale kde. Kupil som dva kusy(zena ich chcela), jeden z nich sa nedozil jesene, druhy som teraz na jar trocha preriedil. Je to sakra neforemna rastlina. Ale mam ju len na pokus. Dam jej este rok-dva sancu a potom sa uvidi.
Na rakuske pomery ma Srarkl slusne ceny. Niektore tam boli nizsie ako v slovenskom katalogu. Podobne ceny mal aj OBI a ostatne zahradkarske obchody vo Viedni.
Aj pri SCS vo Viedni je jedno vynikajuce zahradkarstvo s predajom stromcekov. Celu jar som tam chodieval po inpiracie. Ale kupoval som na slovensku.