precioso
10.04.13,10:18
Dobrý deň, moja otázka znie asi takto. Skúsim svoj problém popísať čo najľahšie. Ako môžem získať pozemok do svojho vlastníctva ak je na ňom napísané LIST VLASTNÍCTVA K DANEJ NEHNUTEĽNOSTI NEZALOŽENÝ. Aký je tam vlastne postup. A ešte aká hodnota môže byť toho pozemku ak má 689m2, ale je tam rozpadnutý dom vystavený niekedy v 1900 a pozemok zanedbaný zarastený bez plotu proste schátraná budova s pozemkom. Snáď som nevytvoril duplicitnú tému. Za odpovede Ďakujem.
vratnik
10.04.13,08:40
Kúpiť ho. Zájsť na kataster a vyhľadať majiteľov z pozemkovej knihy.
precioso
10.04.13,09:38
jasné ako to viem že kúpiť zle som to naformuloval. potom vlastne tá kupa záleži na tom či to oni budú chcieť predať a akú cenu si zato vypýtaju ?
vratnik
10.04.13,10:38
To je na dohode, môžete rôzne argumentovať, hlavne aby vlastníci žili, lebo veľa vlastníkov je nezistených, odsťahovaných, mŕvych
precioso
10.04.13,11:30
Dobre Ďakujem krásne ešte možno jedna otázka týchto vlastníkov si cez internet asi nijako nezistim však ? A poprípade ak by bol vlastník zosnulý aký je postup? Musím nájsť dedičov? alebo ?
vratnik
10.04.13,12:52
U niektorých sa dá zistiť aj na internete, niektoré len v pozemkovej knižke. Potrebujete ale vedieť číslo parcely a na internete sa to číslo nedozviete. Vytlačte si z katastra mapku, na katastri vám povedia číslo E - parcely, na internete môžete vyhľadať podľa čísla parcely list vlastníctva, alebo ak neexistuje, tak už len výpis z pozemkovej knihy. Ak sú vlastníci zomrelí, tak sa to dá zo súhlasom dedičov vydržať (rýchly spôsob), alebo cez znovuobnovenie dedičského konania (trvá rok)
precioso
10.04.13,13:05
Dobre Ďakujem pekne toto som potreboval vedieť, takže teraz už len všetko toto pozisťovať a nájsť majiteľov. Ešte možno viete mi povedať asi približne koľko peňazí by takýto ľudia mohli zato chcieť ? respektíve akú cenu by som im mohol ja ponúknuť
vratnik
10.04.13,13:48
Ťažko povedať, treba najprv zistiť kto to vlastní, akého sú veku, či je to stavebný pozemok resp. je to len záhrada, či má prístup. cestu, ako sú na to siete, ... argumentoval by som dodatočnými nákladmi na odstránenie stavby, príp. nutnosťou vybaviť dedičstvá, atď. S chlapmi sa jedná ľahšie, najhoršie sú mladšie ženy, nechodiť na jednanie v novom aute, ideálne na starom bicykli s dierou na zadku;)
olybaba
10.04.13,13:58
"LIST VLASTNÍCTVA K DANEJ NEHNUTEĽNOSTI NEZALOŽENÝ" - je to parcela C KN, ktora ma svoju vymeru a druh pozemku - nie je vlastnicky vysporiadana, LV ma len informativny charekter (parcela registra C, list vlastníctva k danej nehnuteľnosti nezaložený, je totožný z parcelou, parcelami registra E, ktore maju svoju vymeru, druh pozemku a vlastnikov)
- po identifikacii C KN parcely s parcelami E KN zistite vlastnikov - identifikaciu si mozete objednat na prislusnej sprave katastra
- po dohode s vlastnikmi a napr.odkupeni sa parcela zameria GP, vznikne parcela C KN, na ktoru uz bude zalozeny list vlastnictva