mija81
10.04.13,18:12
Dcéra má 6 rokov a už rok sa lieči u neurológa na migrénu. Zvláštne je, že bolesť lokalizuje len na pravú stranu a len do oblasti oka. Očné vyšetrenie a CT boli bez nálezu. Najprv brala tabletky na báze B vitamínu, potom Peritol a teraz berie Sandomigran. Záchvaty sa objavujú pri zmene počasia asi 1,2krát do mesiaca. Je citlivá na svetlo a hluk, musím jej dať Paralen a uložiť ju do postele. Pospí si asi dve hodiny a potom je fit. Lekár mi povedal, že jej nechá Sandomigran do konca školského roka a ak sa bolesti budú naďalej opakovať, dá jej lieky, ktoré sú na epilepsiu ale zaberajú aj pri migréne.
​Je nutné, aby také malé dieťa bralo také silné lieky?
Máte skúsenosti s migrénou u detí?
pohodička
10.04.13,17:00
Možno to je smiešne porovnávať, ale presne také bolesti som mala ja , začali niekedy po pôrodoch a trvali do 60. Ja som však nevedela identifikovať kedy prichádzajú (raz som mala pocit, že od jedla, inokedy od stresu alebo takisto od počasia a spustu iných vecí), tabletky (napr. Ibalgin 200) pomohli niekedy, ale musela som "trafiť" správnu dobu vopred. Ja som s tým nebola u lekára. Vedela som, že je to migréna a lieky ľuďom v mojej blízkosti veľmi nepomohli a tak som trpela. Minulého roku som začala v máji držať Dukanovu diétu, aby som si splnila záväzok, že na oslavu 60-tky urobím niečo pre seba, ja som to nazvala, že sa poľudštím, pretože som za posledných päť rokov dosť nabrala na váhe. Do polovice septembra, do mojej oslavy som schudla 17 kg a zmenou stravy zmizla aj moja migréna. Skúste aj takú možnosť, nemusí to byť prísna diéta, ja tiež nejem presne podľa receptov, ale čosi v tom jedle bolo, čo mi vyvolávalo migrénu. Veľmi som mala rada sladkosti, najviac cukor kryštál, horkú čokoládu, chlieb a pod. Možno, že aj u deti to funguje podobne ako u dospelých. Mne lieky nepomáhali.
kopretinka
10.04.13,17:34
Dcéra má 6 rokov a už rok sa lieči u neurológa na migrénu. Zvláštne je, že bolesť lokalizuje len na pravú stranu a len do oblasti oka.to nie je zvláštne,to je práve prejav migrény,že nebolí celá hlava Očné vyšetrenie a CT boli bez nálezu. Najprv brala tabletky na báze B vitamínu, potom Peritol a teraz berie Sandomigran. Záchvaty sa objavujú pri zmene počasia asi 1,2krát do mesiaca. Je citlivá na svetlo a hluk, musím jej dať Paralen a uložiť ju do postele. Pospí si asi dve hodiny a potom je fit. Lekár mi povedal, že jej nechá Sandomigran do konca školského roka a ak sa bolesti budú naďalej opakovať, dá jej lieky, ktoré sú na epilepsiu ale zaberajú aj pri migréne.
​Je nutné, aby také malé dieťa bralo také silné lieky?
Máte skúsenosti s migrénou u detí?
ja trpím na migrénu tiež,spúšťa mi ju zmena počasia,niekedy aj červené víno.Skúste obmedziť sladkosti,čokoládu,aj toto býva spúšťač migrény. Aj moja mama mávala silné migrény,ja presne neviem,v koľkých rokoch mi to začalo,ale určite nie tak skoro....ja som s tým u lekára nikdy nebola.
Tamila
10.04.13,17:55
Moja dcéra mala veľké bolesti hlavy v predškolskom veku, musela som jej dať vždy analgetikum, bolo jej na zvracanie a musela si ľahnúť a byť v úplnom kľude, kým to neprešlo. Keď sa začala liečiť na alergológii, bolesti sa postupne stratili. U nej bola súšťačom pravdepodobne alergia.
arizona
10.04.13,18:05
aj nedostatok tekutin moze sposobovat migrenu
Dáša_
10.04.13,18:16
My sme mali podobné problémy so synom - prešsli sme všetky možné vyšetrenia a nič. Dokonca nas vlastne ani neupozornili na migrénu, nejak sme to sami zistili. Všetko bolo negatívne, myslím vyšetrenia.
Skúšali sme všeličo - veľmi dobre zabralo, keď sme na večeru prestali dávať sacharidy. Pripomenulo mi to dieta spomínaná nižšie. Tie sacharidy sme mu prestali dávať preto, lebo niekde som sa dočítala o diete, ktorá pomáhala aj pri niektorých formách epilepsie, aj autizmu.

Časom sme prišli na to, ktoré stresové situácie sú vyvolávačmi. junior sa naučil niektoré veci zvládať. Tiež bolo dôležité, aby si uvedomil dostatočne skoro, že prichádza záchvat. Vtedy dostal ibalgin, pol hodiny si poležal a zabralo. Keď si začiatok záchvatu nevšimol, zvyčajne to končilo zvracaním a spánkom. Potom už bolo OK.
Mám pocit, že za posledný rok si už ani žiadny záchvat nepamätám. Kým sme ale prišli na to, čo je vo veci, sme si tiež užili.