sunny2312
11.04.13,14:04
Ahoj poraďáci.
Potrebovala som by som poradiť ako mám postupovať. Kúpili sme byt od súkromnej osoby. Všetko prebehlo v poriadku. Až teraz sa vyskytol menší problém. Chceli by sme si nahlásiť elektrinu na elektrárňach. Problém je v tom, že tá pani ešte nemá odhlásenú elektrinu, keďže má tú slávnu firmu energetické centrum. Oni ju totiž nejako nechcú odhlásiť, aj napriek tomu, že predala byt a doložila im všetky doklady. My túto firmu nechceme. Čo máme robiť???? Prosím poraďte.
buchač
11.04.13,15:32
Ahoj poraďáci.
Potrebovala som by som poradiť ako mám postupovať. Kúpili sme byt od súkromnej osoby. Všetko prebehlo v poriadku. Až teraz sa vyskytol menší problém. Chceli by sme si nahlásiť elektrinu na elektrárňach. Problém je v tom, že tá pani ešte nemá odhlásenú elektrinu, keďže má tú slávnu firmu energetické centrum. Oni ju totiž nejako nechcú odhlásiť, aj napriek tomu, že predala byt a doložila im všetky doklady. My túto firmu nechceme. Čo máme robiť???? Prosím poraďte.
Chceli by ste ???
To znamená , že ste neboli ???

Ak nie , tak najlepšie bude ak sa budete osobne unúvať ...iné asi nezostáva .
sunny2312
12.04.13,09:44
My sme si išli nahlásiť elektrinu ale neprihlásia nás pokiaľ tá pani na inej firme neodhlási elektrinu. Vraj majú zviazané ruky.
sunny2312
12.04.13,09:46
Už sme volali aj na energetické centrum a tam to je začarovaný kruh, vraj ich máme dať na súd. :confused:
dmc
07.05.13,11:18
Mal som podobny problem. V prom rade by sa o zrusenie zmluvy mala zaujimat byvala majitelka – jej budu dalej chodit faktury za elektriku ale poradim ako dalej Spolocne stara majitelka a ty ako novy majitel bytu posli do energickeho centra ziadost o zrusenie zmluvy c. ######## na meno ###### - cislo odberneho miesta ###### (to najdes na fakture od elektriky od byvalej majitelky). (Zanik zmluvy podla zmluvnych podmienok) Potom treba uviest ze doslo k predaju nehnutelnosti - ulica- cislo bytu a bol vykonany zapis do katastra pod LV........ Nasledne treba uviest ze NECHCES POKRACOVAT v zmluve s energetickym centrom ale ze si ako novy majitel vyberies ineho dodavatela a Zaroven ziadas aby bolo odberne miesto VYRADENE Z BYLANCNEJ SKUPINY a aby ty bol presny datum vyradenia oznameny na tvoju adresu #########. (Treba byvalej majitelke povedat ze ak by jej prislo toto znamenie na jej adresu aby ti dala ihned vediet)
K ziadosti treba pripojit list vlastnictva (kopiu z netu) – vsetky udaje o byvalom majitelovi (majitelke) a vsetky svoje udaje - aby sa nemali na co vyhovorit.
Ziadost piste akokeby obaja – byvala majitelka a aj ty ako buduci vlastnik a aj ju obaja podpiste.
Zavolajte si na infolinku energetickeho centra a vyziadajte si presnu korespondencnu adresu – pozor nedavno sa menila (zmena majitela a adresy)
Poslite to potom DOPORUCENE a odlozte si doklad o zaslani.
Potom po 2 tyzdnoch sa informujte telefonicky na stav svojej ziadoasti – Po mesiaci som im volal kazdy 3 den. Uz ma poznali po mene a konecne po 1,5 mesiaci sa vyradenie z balyncnej skupiny podarilo. (Po mesiaci som posielal doporucene URGENCIU s tym ze ma obmedzuju na mojich pravach a budem to riesit pravnou cestou)

Po tom ako budes mat datum kedy ta vyradia mozes ihned uzavriet zmluvu z novym dodavatelom.
Pevne nervy.
sunny2312
09.05.13,11:45
ďakujem ... už to máme vyriešené.
paťuška
10.05.13,05:23
Ako ste to dokázali? My máme podobný problém, ibaže my sme tí, čo predali byt a od februára sa nemôžme dočkať ukončenia odberu.
Andrea251282
15.05.13,14:31
Dávam do pozornosti našu skúsenosť http://www.porada.sk/t216364-inkasovanie-platieb-ec-napriek-zruseniu-zmluvy.html, ale so zrušením zmluvy z dôvodu prevodu vlastníckych práv, problém nerobili