janpra
11.04.13,15:29
ako vyčistiť vonkajšie dno na panvici (vyprážacej)

Po nejakom čase vyprážania sa vytvorí na panvici zo spodu vrstva asi pripaleneho
tuku. AKO sa to dá vyčistiť?
srska
11.04.13,13:31
ako vyčistiť vonkajšie dno na panvici (vyprážacej)

Po nejakom čase vyprážania sa vytvorí na panvici zo spodu vrstva asi pripaleneho
tuku. AKO sa to dá vyčistiť?aký materiál?
Indeed
11.04.13,16:05
da sa to vyčistiť čistiacimi prostriedkami na čistenie vnutrajšku rúry,či čističom na gril
osky
11.04.13,17:08
da sa to vyčistiť čistiacimi prostriedkami na čistenie vnutrajšku rúry,či čističom na gril


tak taketo chemikalie by som na to iste nepouzila.
kup si kovovy vechtiik-taku stocenu dratenku,tou to ide.
staci dobre pritlacit
alebo poridny sypky rasok na riad,ci kupelne/ata,citra.../
srska
11.04.13,17:18
tak taketo chemikalie by som na to iste nepouzila.
kup si kovovy vechtiik-taku stocenu dratenku,tou to ide.
staci dobre pritlacit
alebo poridny sypky rasok na riad,ci kupelne/ata,citra.../osky, sú aj panvice, ktoré majú zvonku na dne tenkú fluorocarbonovú vrstvu a tá by sa tým vechtíkom porušila a tým by sa porušila plošná tepelná vodivosť panvice
hubatá
11.04.13,17:18
Zrejme vnútrajšok bude teflon, zvonka asi hliník. Skús vydrhnúť vonkajšok kypriacim práškom alebo sódou bikarbónou. Pokiaľ by sa ti podarilo panvicu dať do tohto roztoku tak, aby sa sóda (kypriaci prášok) nedotkla teflonu, môžeš skúsiť aj horúci roztok a nechať pôsobiť na noc. Potom dočistiť práškom na riad. Pripáleniny by sa mali odmočiť.
lujza.j
11.04.13,17:23
Janiela
11.04.13,17:28
Ako čistíte žehličky. Žehliacu stranu mám pripálenú.
Vďaka za každú radu.
Tweety
11.04.13,17:30
lujza.j
11.04.13,17:31
Dáša_
11.04.13,19:17
mávam občas rôzne záchvaty :D. keď som mala "záchvat" prania v domácom "slize", tak som v tom pre istotu povyvárala aj hrnce :cool: :cool:. A to čierne zvonka z nich krásne zliezlo, boli všetky nádherne ligotavé. (Práve včera mi napadlo, že keď miniem prášok, tak zase ten sliz uvarím...)

Sliz - to je mydlo na pranie, pracia sóda a horúca voda. Na internete sa dá nájsť kopec receptov
Dáša_
11.04.13,19:21
Ako čistíte žehličky. Žehliacu stranu mám pripálenú.
Vďaka za každú radu.

na staré noviny som nasypala soľ, žehličku rozohriala na najvyššiu teplotu a žehlila túto soľ. Pripáleniny išli pekne dole. Len po rokoch ma napadlo, či som tým nepoškodila žehliacu plochu. Netuším, ale na pripáleniny to pomohlo :D
osky
11.04.13,19:29
sliz pouzivam a je super,ale davam k nemu aj trosicku ekoprasku,podla toho co sa perie
osky
11.04.13,19:31
tekuty alebo sypky prasok na riad a drsnou stranou hubky za studena ocistit-funguje to.ziadne problemy.
je inac dostat aj taka pasta na zehlicky v tvare valceka a to je uplne super.to sa potrie este horuca zehlicka,utrie vlhkou handrickou a hotovo-ako nova.
osky
11.04.13,19:33
osky, sú aj panvice, ktoré majú zvonku na dne tenkú fluorocarbonovú vrstvu a tá by sa tým vechtíkom porušila a tým by sa porušila plošná tepelná vodivosť panvice

aha,tak to ma nenapadlo,myslela som klasiku-spodok je hlinik,nerez....
ako ta vrstva vyzera?podla coho ju spoznam?
Peggynka
11.04.13,19:34
Predávajú sa tzv.soap pads - jemné štvorcové alebo okrúhle vankúšiky,napustené špec. saponátom.Panvicu opláchneš a týmto vankúšikom drieš do bezvedomia.Natiahni si rukavice,lebo to spod nechtov nedostaneš.Nemôže to ísť na teflón. Nesmieš ich namáčať,len po vlhkom povrchu trieť a pritlačiť.Sú v krabici po 12ks (talianske) alebo v celofáne po 10ks (maďarské).A nie sú drahé cca 1 €.
babka - ježibabka
11.04.13,19:38
Tak toto zaujíma aj mňa. Práve pred pár dňami som rozmýšľala o tom, že sa na to opýtam, lebo som si myslela, že čo som to aká chronta, keď posledná zakúpená panvica (nemám ju ani rok) je odspodu taká škaredá. Staré 30 - 40 ročné panvice, ktoré som náhodou ešte zachovala súce sú odspodu schopné a táto posledná je tak ako tu píšete pripečená a nejde to dolu. Chémiu. prášky, jemnú drátenku som už skúšala a to je všetko slabota. Ešte vyskúšam podľa linku prášok do pečiva a sódu bicarbonu. Zrejme to bude materiálom, z ktorého je panvica vyrobená. Alebo nová technológia? Nepripaľuje zvnútra ale zvonku? :):confused:
mondes
11.04.13,19:51
Tak toto zaujíma aj mňa. Práve pred pár dňami som rozmýšľala o tom, že sa na to opýtam, lebo som si myslela, že čo som to aká chronta, keď posledná zakúpená panvica (nemám ju ani rok) je odspodu taká škaredá. Staré 30 - 40 ročné panvice, ktoré som náhodou ešte zachovala súce sú odspodu schopné a táto posledná je tak ako tu píšete pripečená a nejde to dolu. Chémiu. prášky, jemnú drátenku som už skúšala a to je všetko slabota. Ešte vyskúšam podľa linku prášok do pečiva a sódu bicarbonu. Zrejme to bude materiálom, z ktorého je panvica vyrobená. Alebo nová technológia? Nepripaľuje zvnútra ale zvonku? :):confused:

A z akého materiálu ju máš? Ja čistím hrnce a panvice jedine s torom. Trošku navlhčím hubku na riad a naberiem tora. Ide to super dole.
babka - ježibabka
11.04.13,20:14
Neviem z čoho je. Baba chcela modernú peknú, tak ju kúpila.:D
buchač
12.04.13,05:02
Zrejme vnútrajšok bude teflon, zvonka asi hliník. Skús vydrhnúť vonkajšok kypriacim práškom alebo sódou bikarbónou. Pokiaľ by sa ti podarilo panvicu dať do tohto roztoku tak, aby sa sóda (kypriaci prášok) nedotkla teflonu, môžeš skúsiť aj horúci roztok a nechať pôsobiť na noc. Potom dočistiť práškom na riad. Pripáleniny by sa mali odmočiť.
Panvice takéhoto zloženia sa nedrhnú , tie sa vyhadzujú do smetí ....respektíve sa kupujú len raz ...

Prvý a aj posledný krát ...
Tweety
12.04.13,05:22
Panvice takéhoto zloženia sa nedrhnú , tie sa vyhadzujú do smetí ....respektíve sa kupujú len raz ...

Prvý a aj posledný krát ...
Teflón nie je práve najbezpečnejší. Treba ju vymeniť za keramickú, teraz sú akcie starú za novú so zvýhodnením.
Janiela
12.04.13,06:33
Vyskúšam, v živote by mi nenapadla soľ
Janiela
12.04.13,06:34
Ďakujem
osky
12.04.13,08:30
zaujimalo by ma nieco o tom teflone,lebo ja teda pouzivam aj taketo panvice.preco nepouzivat??????????
buchač
12.04.13,09:54
zaujimalo by ma nieco o tom teflone,lebo ja teda pouzivam aj taketo panvice.preco nepouzivat??????????
...ma srdíš dievča ...:)

Máš strýka Gogoľa ???

Máš !
Tak ho používaj ....;)
babka - ježibabka
12.04.13,15:22
Dávam do nich krmivo pre sliepky.