katuliK1986
12.04.13,12:15
Ahojte poradaci,

mam otazku predovsetkym na chovatelov a majitelov maciek. Planujem si kupit v buducnosti macicku plemena ragdoll. kedze bude cisto na maznacika a nie na chov, bude kastrovana (veterinari odporucaju v 5 mesiaci), každopádne pred prvou rujou. chcem sa spýtat-stretli ste sa niekedy s tym, ze by vam v byte zacala znackovat uz vykastrovana macka? je to mozne? aj v pripade, ze by pred tou kastraciou este nikdy neznackovala, nemala ruju?

a este otazka - je rozdiel medzi znackovanim macky a kocura? niekde som citala, ze macacie znackovanie menej pachne. je to pravda?

dakujem
irma1
12.04.13,10:39
Nevšimla som si, že by moja nesterilizovaná mačka značkovala alebo páchla. Ale tie ruje sú fakt otravné. Kocúrika sme museli dať vykastrovať, lebo obľuboval značkovať najmä postele a periny a okrem toho sme nechceli mačence 3 x do roka. Dali sme ho po 7. mesiaci a veru ešte pol roka bolo treba dávať pozor. Veterinári tvrdili, že kým neklesne hladina hormónov. No asi to bola pravda, lebo od vtedy je pokoj. Teraz bude mať 6 rokov a vôbec nie je tlstý.
katuliK1986
12.04.13,10:47
kocúri značkujú často, ale aj nejaké % mačiek značkuje. urcite nie kazda. hlavne ma zaujima, ci moze znackovat po kastracii, ak pred kastraciou neznackovala (lebo ani nemala sancu :---) citala som par clankov, kde pisali, ze kocur znackoval pred kastraciou a neprestal ani po kastracii. to by ma asi porazilo :eek::D
arizona
12.04.13,16:25
Mam dve macky,ale neznackuje ani jedna. Ani pred sterilizaciou,ani po nej.
Kocur znackoval asi od 2rokov,davali sme ho kastrovat asi ked mal 3 roky. Odvtedy je pokoj!
Kocur moze po kastracii znackovat,ale maximalne do pol roka po kastracii ,potom by to malo urcite prestat. Ak nie, tak kastracia nebola dobre urobena.
Valcake
12.04.13,16:42
Mala som perzského kocúra, nebol kastrovaný, ale neznačkoval a nemala som s ním žiadne problémy. Teraz mám mačičku, ona je po strerilizácii, lebo asi po 9. mes. tak začala vrešťať, že musela ísť:( Teraz je pokoj, neznačkovala ani teraz neznačkuje.:)
ladyrs
12.04.13,21:23
Valika, a ako znášala mačička tú sterilizáciu ? Keď sme dávali kocúra sterilizovať,tak nám doktorka povedala,že mačičky to horšie znášajú. Naša mačka bude mať 3 roky, a veľmi často máva ruju, pár dní je pokoj, a zase vreští... tak uvažujeme o kastrácii. A koľko to stálo ? Ďakujem.
Valcake
13.04.13,15:51
Naša Alicka bola veľmi statočná, rez mala na boku.Vraj je to šetrnejší spôsob. Iba vaječníky jej odstránili, ale v narkóze, tak bola omámená. Hneď išla do svojho vecka, a potom iba pila. Nepamätám cenu, lebo nie ja som s ňou bola, ale ešte pôvodná majiteľka, ale je na to cenník. Našla som na nete cenník, ale určite závisí aj od toho kde a ako to robia. V každom prípade to odporúčam, lebo aj sama trpí keď má ruju.
DanielaSL
13.04.13,16:10
Valika, a ako znášala mačička tú sterilizáciu ? Keď sme dávali kocúra sterilizovať,tak nám doktorka povedala,že mačičky to horšie znášajú. Naša mačka bude mať 3 roky, a veľmi často máva ruju, pár dní je pokoj, a zase vreští... tak uvažujeme o kastrácii. A koľko to stálo ? Ďakujem.

Moje mačky boli sterilizované obe teraz vo februári, jedna bola pred prvou rujou , druhá po nej, dokonca sa párila aj s kocúrom. Obe to dobre zvládli, majú rez na boku, dostali vstrebateľné stehy. Robil im to veterinár v narkóze. Asi za 2 hodiny sme pre nich prišli. Doma sa potácali ako opité, ale postupne sa pozviechali, ku večeru len pili a potom ráno dostali aj jesť. Ráno boli už úplne fit. V noci pekne vedeli aj kde majú WC...bola to ich prvá noc dnu, lebo naše mačky sú domácozáhradné...cez deň trčali v zime od rána do večera dnu, ale nocovali von. Prežili to v pohode, ja som nevidela problémy. Po pár dňoch sa samé už ťahali von...a po týždni už nechceli ani dnu nocovať. Sterilizovanie si nepamätám koľko stálo..neviem či nie 40 €..ale neviem či za obe, alebo len jednu.
ladyrs
13.04.13,18:07
Ďakujem dievčatá. Kocúr sa nám po sterilizácii v narkóze tiež tak potácal, veru som aj plakala, tak mi ho bolo ľúto. Chcela som ale reálne info, preto som sa pýtala. Tak som sa už rozhodla,Liuška bude musieť ísť na sterilizáciu, je to aj pre ňu lepšie.

http://www.perlickinefialky.estranky.sk/img/original/377/macicky-1.jpg
DanielaSL
15.04.13,15:22
Aké sú milé....