parsifal
12.04.13,13:35
Vec: Upomienka – Výzva na uhradenie pohľadávky

Pozrite si v ktorom odstavci vo VOP máte spomínané Úroky z OMEŠKANIA. Ja som písal na základe VOP ktoré mi boli priložené ku mojej zmluve pri podpise.
Aktuálne VOP k jednotlivým balíčkom sú na adrese: http://e-centrum.sk/na-stiahnutie/obchodne-podmienky

Ja neviem aký balíček s akými VOP máš predplatený u EC.

Vzor si stiahnite z tejto Adresy: http://ulozto.sk/xDELyCU8/energeticke-centrum-upomienka-doc
stormcatcher
13.04.13,15:44
...ako mám tomuto rozumieť? Kto posiela komu upomienku?
parsifal
14.04.13,16:36
g
...ako mám tomuto rozumieť? Kto posiela komu upomienku?

----Čo tu chceš rozumieť ? Nezdá sa ti názov Témy dostatočne zrozumiteľný ? ...Upomienka PRE Energetické Centrum. To slovíčko PRE tam nie je len pre parádu. Kde žiješ ? Nemáš TV, nevieš že EC nevracia ľuďom Preplatky zálohových platieb za Plyn a Elektriku ? :eek:

Podľa zmluvy sa dopracujú ľudia k svojim Preplatkom len za predpokladu že splnia Všeob. Obchod. Podmienky v ktorích je mimochodom aj bod kde:

Odberateľ elektriny/plynu je oprávnený odstúpiť od Zmluvy o združených službách v prípade podstatného porušenia povinností vyplývajúcich zo Zmluvy o združených službách odávky elektriny/plynu zo strany Dodávateľa; Za podstatné porušenie povinností zo Zmluvy o združených službách dodávky elektriny/plynu zo strany Dodávateľ a sa považ uje najmä:

i) bezdôvodné ukončenie dodávky elektriny/plynu,
ii) bezdôvodné neposkytovanie alebo nezabezpečenie distribučných služieb, ak je medzi Účastníkmi uzavretá zmluva o združených službách,
iii) omeškanie so zaplatením splatného záväzku Dodávateľa voči Odberateľovi elektriny/plynu dlhším ako 14 (štrnásť ) dní po výzve (upomienke) k zaplateniu,
iv) podstatné porušenie povinnosti, ktorá je zvlášť špecifikovaná v Zmluve alebo v týchto VOP.


**Zhrniem to**
Takže TY posielaš UPOMIENKU/Výzvu na uhradenie pohľadávky, Energetickému Centru, ktoré zadržiava Tvoje Preplatky za zálohové platby. Čo je tu nezrozumiteľné na tom akože ??
kopretinka
14.04.13,18:24
klííííííííííííídek...........
trisestri
15.04.13,12:34
len teraz sa asi ponaucili,lebo uz nevystavuju ani vyuctovaciu fakturu-sice neviem ci este plati zakonna lehota,30 dni od ukoncenia dodavok resp.prislusneho zuctovacieho obdobia.
Rozalka
17.04.13,20:24
----Čo tu chceš rozumieť ? Nezdá sa ti názov Témy dostatočne zrozumiteľný ? ...Upomienka PRE Energetické Centrum. To slovíčko PRE tam nie je len pre parádu. Kde žiješ ? Nemáš TV, nevieš že EC nevracia ľuďom Preplatky zálohových platieb za Plyn a Elektriku ? :eek:


Rozumieme, ale nepoznáme tvoje myšlienkové pochody.

Ja by som však naformulovala príspevok asi takto:
Ak máte problémy s EC a chcete rozviazať zmluvu, dávam takýto návod...... napr.

Tvoj príspevok však znie, akoby sa už niekto pýtal a odpovedáš mu.
parsifal
19.04.13,14:19
Rozumieme, ale nepoznáme tvoje myšlienkové pochody.

Ja by som však naformulovala príspevok asi takto:
Ak máte problémy s EC a chcete rozviazať zmluvu, dávam takýto návod...... napr.

Tvoj príspevok však znie, akoby sa už niekto pýtal a odpovedáš mu.


...Keby som bol ješita tak ťa s prepáčením pošlem do ICE :D a kedže nie som je mi to 3. Ak sa ti nepáči popros ADMINA nech zruší túto tému a založ Tému TY, nezabudni však priložiť moju Upomienku a zmeň aspon niečo v nej, akože tvoja robota.
Ľudia ťa budú žrať :) **MIER **


Salute
parsifal
19.04.13,14:27
Dobre chcete Návod ?
TU je:

Upomienku pošli na adresu:
Energetické Centrum a.s.
Papraďová 1A
821 01 Bratislava

Pošli to doporučene prvou triedou. Síce zaplatíš 1,3€ ci kolko ale do 2 dní to tam bude.
Ja som V ten istý deň posielal najprv fax potom som poslal poobede aj Dop. List s upomienkou,.. istota je gulomet. Ale ak nemas fax nemusíš posielať.
č. faxu je: 02 33 520 200

Ak chceš pomôžem ti s vypočítaním úroku z omeškania. Na výpočet dní medzi dvoma dátumami používam: http://www.timeanddate.com/date/duration.html a zaškrtnem aj políčko: Include end date in calculation (1 day is added)

Upozorňujem Ťa na správne stanovenie nového dátumu splatnosti upomienky do kedy ti majú poslať preplatok. Stanovuje sa nasledovne: Ak by sa upomienka posielala napríklad 7.3.2013, to znamená že za doručenú ju budú EC považovať na piaty deň od odoslania (je to v zmluve), takže: 12.3.2013 No a teraz od tohoto dátumu +14dní. takže správny dátum novej splatnosti bude: 26.3.2013 ale za predpokladu že to pošleš 7.3.2013
Tak a teraz ak nedojde k vyplateniu do tohoto dátumu ( 26.3.2013 ), tak môžeš podňa zákona a podpísanej zmluvy odstúpiť bez vyrúbenia akýchkolvek sankcií od EC a nájsť si iného dodávateľa energií.

-garantujem ti že ti to pošľú. Ja som posielal 13.2.2013 a 19.2.2013 prišiel šek s preplatkom samozrejme bez úroku z omeškania. Ale vieš čo je super ? V pondelok 4.3.2013 mi prišiel druhý šek s vypočítanými úrokami z omeškania, sokoro som odpadol od prekvapenia.
stormcatcher
19.04.13,14:57
g

----Čo tu chceš rozumieť ? Nezdá sa ti názov Témy dostatočne zrozumiteľný ? ...Upomienka PRE Energetické Centrum. To slovíčko PRE tam nie je len pre parádu. Kde žiješ ? cez 10 tis. km od BA Nemáš TV, má, taký si ešte nevidel nevieš že EC nevracia ľuďom Preplatky zálohových platieb za Plyn a Elektriku ? :eek: vie, chodí sem každý rok na 3 mesiace

Podľa zmluvy sa dopracujú ľudia k svojim Preplatkom len za predpokladu že splnia Všeob. Obchod. Podmienky v ktorích je mimochodom aj bod kde:

Odberateľ elektriny/plynu je oprávnený odstúpiť od Zmluvy o združených službách v prípade podstatného porušenia povinností vyplývajúcich zo Zmluvy o združených službách odávky elektriny/plynu zo strany Dodávateľa; Za podstatné porušenie povinností zo Zmluvy o združených službách dodávky elektriny/plynu zo strany Dodávateľ a sa považ uje najmä:

i) bezdôvodné ukončenie dodávky elektriny/plynu,
ii) bezdôvodné neposkytovanie alebo nezabezpečenie distribučných služieb, ak je medzi Účastníkmi uzavretá zmluva o združených službách,
iii) omeškanie so zaplatením splatného záväzku Dodávateľa voči Odberateľovi elektriny/plynu dlhším ako 14 (štrnásť ) dní po výzve (upomienke) k zaplateniu,
iv) podstatné porušenie povinnosti, ktorá je zvlášť špecifikovaná v Zmluve alebo v týchto VOP.


**Zhrniem to**
Takže TY posielaš UPOMIENKU/Výzvu na uhradenie pohľadávky, Energetickému Centru, ktoré zadržiava Tvoje Preplatky za zálohové platby. Čo je tu nezrozumiteľné na tom akože ??
...preto, že brat už medzitým odišiel, odpovedal som zaňho v texte. http://wap.rokli.net/img/smiles/dance.gif
parsifal
19.04.13,15:24
Áno, jasné, brat ma telku z Budúcnosti a je úspešný v zahraniči a nevie si urobiť vlastný NICK na Porade =) ha ha ...musíš mať kvalitný Matroš ! Daj aj mne ;))
Rozalka
19.04.13,18:03
...Keby som bol ješita tak ťa s prepáčením pošlem do ICE :D a kedže nie som je mi to 3. Ak sa ti nepáči popros ADMINA nech zruší túto tému a založ Tému TY, nezabudni však priložiť moju Upomienku a zmeň aspon niečo v nej, akože tvoja robota.
Ľudia ťa budú žrať :) **MIER **


Salute
Našťastie nemám žiadnu zmluvu s EC, mám svoj vlastný rozum, ktorý používam a nepodpisujem kadejaké hlúposti, takže tvoje mimoriadne rady ani nepotrebujem.
​Tvoj štýl komunikácie nekomentujem.
parsifal
19.04.13,22:24
Tak sa hoď zadkom o zem milá Rozalka ked nepotrebuješ, potrebujú ostatní ktorí naleteli a ktorým treba pomôcť. Môžeš si podať ruku s podrypovačným stormcatcher-om. Nie ste rodina ?
Stano258
03.11.13,20:34
Odkedy je Slovakia energy novým majiteľom Energetického centra, tak už začali vracať preplatky, ale treba na nich tlačiť.